Wrocław

Papierowe warsztaty z Pracownią Artystyczno-Edukacyjną
Wrocław Warsztaty 5–10 lat

Papierowe warsztaty z Pracownią Artystyczno-Edukacyjną

Wpis archiwalny

Instruktorki Pracowni Artystyczno-Edukacyjnej zapraszają Was na domowe warsztaty. Te zajęcia to świetna zabawa: samodzielna, z rodzeństwem, bądź z opiekunem.


Tekturowe ZOO 
Kilka tekturowych rolek po papierze toaletowym, garść wyciętych z tektury pasków, kółek, czy falistych kształtów łatwo zamienić w postacie zwierząt. Konieczne są jeszcze kolorowe farby i trochę starań. Do zmontowania figurek słonia, małpki, lwa czy krokodyla wystarczy dwustronna taśma klejąca. Jakie inne postacie zwierząt w tej technice sami wymyślicie?

Do trybu filmu przechodzimy ->  KLIK

 

Składane ptaszki z papieru

Potrzebne są kolorowy papier, ołówek, nożyczki i klej, jak i trochę cierpliwości, by arkusze papieru starannie pozaginać w równą harmonijkę. Zobaczcie na filmie jak ją przygotować, złożyć jak wachlarz, a następnie skleić. Z dwóch sklejonych wachlarzy powstanie faliste koło. Teraz tylko dokleić skrzydełko, dziobek i oko. Ptaszek już ćwierka, miłej zabawy!

Do trybu filmu przechodzimy -> KLIK


Kotki z tektury

Przyjrzyjcie się, jak w prosty sposób narysować figurkę siedzącego kotka. Przydadzą się też ostre nożyczki, by starannie ją wyciąć z tektury oraz pisak, by wyrysować kocie oczy, wąsy, pyszczek i pazurki. Nasz kotek nosi kolorowy sweterek z nitek muliny, a Wy robiąc go nauczycie się przy okazji jak należy wiązać supełki na nitce ;-).

Do trybu filmu przechodzimy -> KLIK

 

Kwietna łąka

Potrzebne są nam kartki z kolorowego bloku rysunkowego, nożyczki, ołówek i klej, ale w stworzeniu płatków kwiatów pomogą nam także dwie łyżki (duża i mała). Wystarczy je wielokrotnie obrysować, tak, by obrysy utworzyły „wiatraczki”. Sprawdzicie wszystko na naszym filmie. Kolory płatków możecie łączyć tonacjami np. od najjaśniejszych do ciemnych, lub przygotować płatki tylko jednobarwne. Wycinamy, sklejamy środek i już kwiatki mogą zakwitnąć w Waszych pokojach ;-).

Do trybu filmu przechodzimy -> KLIK

Miejsce wydarzenia:
Online
Organizator:

Ośrodek Działań Twórczych Światowid

ul. S. Sempołowskiej 54a
Wrocław
tel.: 071 348 30 10, 348 30 19

Wydarzenia we Wrocławiu

Warto zobaczyć