Wrocław

Sportowo - rekreacyjne kolonie letnie nad morzem 2020
Wrocław Lato! od 7 lat

Sportowo - rekreacyjne kolonie letnie nad morzem 2020

Wpis archiwalny

Termin:  27.07 do 04.08.2020

 

Grupy wiekowe:

od 7 do 13 lat

od 14 do 16 lat

 

Złapcie oddech razem z nami  –  powierzcie nam swoją pociechę  i odetchnijcie,  a ono odetchnie razem z nami nadmorskim powietrzem w małej miejscowości  Wicie nad Bałtykiem wśród natury i przyrody zażywając dużo ruchu ogólnorozwojowego, które  sprzyja równowadze fizycznej i psychicznej  oraz przede wszystkim odpoczynkowi po roku szkolnym.

 

Będziemy korzystać z plaży w Wiciu, która sprzyja plażowaniu oraz regeneracji sił.

Dojście do plaży jest łagodne dzięki temu, że wiedzie przerwą między wydmami. Sama plaża jest piaszczysta, miejscami tylko znajdziemy nieduże kamyki. Będąc na plaży, za plecami będziemy mieli wydmy porośnięte kojąco szumiącym sosnowym lasem.

 

Poznamy także przyrodę Jeziora Kopań, które położone jest na południe od wioski Wicie, a na północ od miejscowości Kopań. To całkiem duże (powierzchnia prawie 900 ha), przybrzeżne jezioro. Jak większość jezior przybrzeżnych jest ono stosunkowo płytkie (średnia głębokość to niecałe 2m a maksymalna 4m), od Bałtyku oddziela je tylko wąski pas lądu, dzięki temu panują tu dobre warunki żeglarskie – wiatr i fala jest tu prawie zawsze – za co tak kochają to jezioro windsurferzy i żeglarze. Najbardziej atrakcyjną częścią jeziora jest jego południowy brzeg. Tutaj jest najwięcej podwodnych, kamiennych raf, przy których i na których kręcą się sandacze i okonie.

 

Dotkniemy historii. Wejdziemy na Szlak Zabytków Średniowiecza – inaczej Szlak Cystersów, poznamy miejsca i budowle, powstałe właśnie dzięki cystersom. 

 

Darłowo – to miejscowość, o której pierwsze wzmianki pochodzą z 1205 rok. Miasto zachowało średniowieczny układ urbanistyczny z centralnym rynkiem. Gród otoczony był basztami, murami i gotyckim zamkiem – obecnie muzeum Zamek Książąt Pomorskich. W 1321 rozpoczęto także budowę kościoła Mariackiego.

Wypłyniemy w morze:

 

Rejsy wycieczkowe odbywają się statkami po redzie z portu w Darłówku Wschodnim (w tym stylizowanej na wzór Łodzi Wikingów). Standardowy rejs wycieczkowy trwa około 40 minut. Na statku znajduję się piracka strefa z barem, a na pokładzie przygrywa klimatyczna szantowa muzyka. Można również nabyć pamiątkowy certyfikat świadczący o odbytej przygodzie morskiej w Darłowie.

 

Mieszkać będziemy w części hotelowej ośrodka Diuna.

 

Ośrodek Wypoczynkowy Diuna położony jest 200 metrów od morza na ogrodzonym bezpiecznym, terenie. Zakwaterowanie odbywa się w pokojach 2-, 3-, 4-, 5- osobowych, z łazienką i balkonem lub dostępem do słonecznego tarasu. Każdy pokój wyposażony jest w czajnik elektryczny i sprzęt plażowy. Do dyspozycji gości oddaje się świetlicę ze sprzętem audio-wizualnym i stołem do ping-ponga, boisko do siatkówki, mini boisko do piłki nożnej, plac zabaw dla dzieci, batutę, krąg ogniskowy. Na terenie ośrodka znajduje się także jadalnia oraz domki drewniane.

Przede wszystkim będziemy się integrować i dobrze wypoczywać bawiąc się. 

 

MIEJSCE DOCELOWE Wicie nad Bałtykiem
CZAS TRWANIA 27.07 do 04.08.2020

 

W CENIE
- wyżywienie 3 razy dziennie  zajęcia sportowe
- wycieczka do Darłowa , rejs statkiem, basen
- program kolonii

- ubezpieczenie NNW

Cena : 1650 zł

– zakwaterowanie w pawilonie HOTELOWYM, w pokojach 4,5 osobowych z pełnym węzłem sanitarnym.

– wyżywienie w stołówce : 3  posiłki oraz podwieczorek

– ognisko z pieczeniem kiełbasek,

–  doświadczona kadra wychowawców, instruktorów  (m.in. zumby – odpoczynek przez ruch i taniec, własną fantazję i poczucie humoru oraz rytmu, wyzwala ogrom pozytywnej energii )

– program kolonii letnich , zajęcia sportowe, plażowanie, zajęcia integracyjne, wycieczki rowerowe,  tenis ziemny, siatkówka, piłka nożna

– wycieczka do Darłowa, rejs statkiem, zabawa w Parku Wodnym w Darłowie

– opieka medyczna (pielęgniarka + lekarz dochodzący)

– opieka ratowników wodnych – plażowanie i kąpiele w morzu

– ubezpieczenie  NNW  (5.000 zł)

– dowóz z Wrocławia na miejsce kolonii oraz z powrotem do Wrocławia (pociąg, autobus)

zaliczka rezerwacyjna w wysokości 200 zł do dnia 31.12.19

 

Informacje i rezerwacje:

BT Nowe Horyzonty

tel.  692 663 076
biuro@nowe-horyzonty.com.pl

w TEMACIE poczty napisz:

zgłoszenie:  Kolonie Letnie Wicie + termin , w TREŚCI wpisz: imię, nazwisko opiekuna, telefon opiekuna,  imię i nazwisko uczestnika kolonii, adres zamieszkania, data urodzenia, PESEL.

Wydarzenia we Wrocławiu

Warto zobaczyć