Wrocław

Wrocław Warsztaty

Młodzieżowe Studio Architektury - cykl "Architektura bezpieczna"

Wpis archiwalny

Młodzieżowe Studio Architektury to autorski program cyklicznych zajęć poświęconych zasadom projektowania budowli, przestrzeni miejskich i urbanistyce.

 

Uczestnicy w ciekawy i kreatywny sposób zdobywają i poszerzają wiedzę teoretyczną, jak również samodzielnie wykonują makiety w odpowiedniej skali. Zajęcia przeznaczone są dla młodzieży w wieku 13-16 lat, odbywają się w soboty we Wrocławskim Centrum Kongresowym przy Hali Stulecia.

 

Zapraszamy na kolejny cykl warsztatów, który rozpoczyna się już 5 października. Jesienna edycja poświęcona będzie konstrukcji schronu przy placu Strzegomskim we Wrocławiu. Wrocławski bunkier przeciwlotniczy to niezwykle ciekawy przykład „architektury bezpiecznej”. Młodzi architekci dowiedzą się m.in., dlaczego obiekt tak naprawdę nie jest bunkrem i czy można było w nim czuć się bezpiecznie, jakie są jego charakterystyczne cechy, co łączy projektanta z kompleksem Hali Stulecia oraz jakie ciekawostki kryje wnętrze konstrukcji. Uczestnicy warsztatów będą tworzyć makietę schronu w odpowiedniej skali, a przy okazji nauczą się odczytywać plany architektoniczne.

 

Zajęcia odbywać się będą w soboty w godzinach 13:30-15:30.

 

Terminy spotkań:

5, 19, 26 października

9, 16, 23, 30 listopada

7, 14 grudnia.

 

Koszt uczestnictwa:

- pojedyncze zajęcia 35 zł/os.

- cały cykl zajęć (opłacony na pierwszych zajęciach) 260 zł/os.

 

REZERWACJA

WYDARZENIE FB

Miejsce wydarzenia:
Wrocławskie Przedsiębiorstwo Hala Ludowa sp. z o. o.
ul. Wystawowa 1
51-618 Wrocław
Organizator:

Hala Stulecia

Wrocławskie Przedsiębiorstwo Hala Ludowa sp. z o. o.
ul. Wystawowa 1
51-618 Wrocław
tel.: 71 347 51 50, 71 347 51 51

Wydarzenia we Wrocławiu

Warto zobaczyć