Wrocław » Wiadomości lokalne » Miejsce na Czasie » Z wizytą w Pawilonie Czterech Kopuł

Z wizytą w Pawilonie Czterech Kopułpowiększ

Z wizytą w Pawilonie Czterech Kopuł

 

Jeśli jeszcze nie odwiedziliście Pawilonu Czterech Kopuł to czas najwyższy nadrobić zaległości.


Pawilon Czterech Kopuł znajduje się w bezpośrednim sąsiedztwie Hali Stulecia i znajduje się tam jedno z najmłodszych wrocławskich muzeów. Uroczyste otwarcie odrestaurowanego miejsca odbyło się pod koniec czerwca bieżącego roku. W Pawilonie zobaczyć można bogate zbiory wrocławskiego Muzeum Sztuki Współczesnej, oddziału Muzeum Narodowego we Wrocławiu.

 

Nie ukrywam, że z niecierpliwością czekałam na tę wycieczkę. Po pierwsze dlatego, że w 2010 roku brałam udział w "photo day" w Wytwórni Filmów Fabularnych i Pawilonie Czterech Kopuł i pamiętam to miejsce jako dosyć mocno zniszczone. Można wtedy, pośród niemałych tłumów, oglądać zdezelowane, zasypane kilogramami śmieci korytarze. Tym milej było wrócić w to miejsce, aby zobaczyć Pawilon w nowej odsłonie.

Przyznać trzeba, że już od wejścia czuć powiew wielkiego świata. Obiekt wewnątrz został gruntownie wyremontowany i miło jest w nim przebywać, a pewnie też pracować. Cudownie klimatyzowane wnętrze zapewnia ulgę w upale zwiedzającym i pewnie bezpieczeństwo eksponatom.

 

Ilość wystawionych dzieł sztuki jest oszałamiająca. Ich ekspozycja i opisanie jest wręcz wzorcowe. Trudno nie rozpływać się w zachwytach, naprawdę. Napisy obok dzieł sztuki znajdują się na idealnej wysokości dla oczu ośmiolatka. Na samym początku zwiedzający otrzymuje porcję twórczości Stanisława Ignacego Witkiewicza - my akurat jesteśmy absolutnymi fanami Witkacego – więc pierwsze wrażenie jest zniewalające. Potem jest tylko lepiej. W zbiorach znaleźć można dzieła między innymi: Magdaleny Abakanowicz, Władysława Hasiora, Tadeusza Kantora czy Katarzyny Kozyry. Dawno nie dostaliśmy takiej muzealnej uczty. Dzieciom w pamięci pozostał portret ogromnego, kolorowego kota i dotykowe ekrany w holu.

 

Zwiedzający z malutkimi dziećmi mają do dyspozycji przewijak w toalecie dla niepełnosprawnych. Mały problem miałam z miejscem do karmienia – na sofach było odrobinę zbyt mało intymnie, zaś w toalecie jednak nie chciałam siedzieć na sedesie. To jedyny minus – w muzeum nie sposób spędzić niewiele czasu, wyprawa musi być co najmniej dwugodzinna, a w takim czasie niemowlę zdąży zgłodnieć. Po muzeum można bez problemu poruszać się z dziecięcym wózkiem.

 

Muzeum polecamy więc z czystym sumieniem. Na terenie znajduje się także kafejka, aby się posilić w przerwie od podziwiania zbiorów oraz księgarnia z przyjemnym wyborem literatury. Z pewnością do Pawilonu jeszcze się wybierzemy, chociażby pod pretekstem najbliższej czasowej wystawy.


Lubisz CzasDzieci.pl?
KOMENTARZE:

Napisz komentarz, pomóż innym, opiniuj treści
Treść:
Maksimum 1500 znaków.
Imię:
Kod z obrazka:
Zobacz także: Z wizytą w Hydropolis więcej » x
Zobacz » Wiadomości lokalne » Miejsce na Czasie
Na wrocławskie podwórka wraca program Sąsiadujemy!

Na wrocławskie podwórka wraca program Sąsiadujemy!

Sąsiedzkie spacery, wspólne gotowanie, potańcówki, słuchowiska, pokazy filmowe, warsztaty i spotkania z artystami - rusza tegoroczna odsłona programu Sąsiadujemy! więcej »
"Kichot" czyli weź starszaka do Wrocławskiego Teatru Lalek
Patronat CzasDzieci.pl

"Kichot" czyli weź starszaka do Wrocławskiego Teatru Lalek

Najnowsza premiera we Wrocławskim Teatrze Lalek to przedstawienie na podstawie powieści Miguela de Cervantesa "Przemyślny szlachcic Don Kichot z Manczy". Adaptacją tekstu i reżyserią zajęła się Joanna Gerigk, która postanowiła pokazać tą historię jak na teatr lalek przystało. więcej »
Poetyckie "Drzewo" wyrosło we Wrocławskim Teatrze Lalek

Poetyckie "Drzewo" wyrosło we Wrocławskim Teatrze Lalek

Dzieci 3 - 5 lat
Bo kto z rodziców cytuje dziś Janczarskiego czy Szelrburg-Zarembinę? No właśnie! Jeśli tęsknicie za takim klimatem musicie zobaczyć ?Drzewo?, najnowszy spektakl WTL, w reżyserii Bartosza Kurowskiego, dedykowany widzowi w wieku przedszkolnym. więcej »
Aż nuda się uda. Przestrzeń dedykowana nudzeniu się

Aż nuda się uda. Przestrzeń dedykowana nudzeniu się

Czy nuda może być interesująca? Zapraszamy do wyjątkowej przestrzeni dedykowanej nudzeniu się w galerii Dizajn BWA Wrocław. więcej »
"Sztuka jest naturalną działalnością nawet najmniejszych ludzi"

"Sztuka jest naturalną działalnością nawet najmniejszych ludzi"

Przegląd Nowego Teatru dla Dzieci to jedno z najważniejszych wydarzeń artystycznych dla dzieci i młodzieży w regionie. W programie znajdą się widowiska dla dzieci we wszystkich grupach wiekowych: od ?najnajów? (0-3 lat) po nastolatków. więcej »
TEATR MAŁEGO WIDZA. Cztery pory roku

TEATR MAŁEGO WIDZA. Cztery pory roku

Czyli o tym jak zielone rajstopy oczarowały 9latka. więcej »
Rozplątanie tęczy nastąpiło na Nadodrzu, czyli nowe miejsce na teatralnej mapie Wrocławia.

Rozplątanie tęczy nastąpiło na Nadodrzu, czyli nowe miejsce na teatralnej mapie Wrocławia.

Choć moi synowie dawno już przestali być najnajami, moja fascynacja teatrem dla raczkujących widzów, trwa nadal. Dlatego wiadomość o otwarciu we Wrocławiu fili Teatru Małego Widza, była zapowiedzią czegoś zdecydowanie ważnego. więcej »
Z wizytą w Pawilonie Czterech Kopuł

Z wizytą w Pawilonie Czterech Kopuł

Jeśli jeszcze nie odwiedziliście Pawilonu Czterech Kopuł to czas najwyższy nadrobić zaległości. więcej »
Z wizytą w Hydropolis

Z wizytą w Hydropolis

Jedno z nowszych muzeów, jeśli centrum wiedzy o wodzie można nazwać muzeum, na mapie Wrocławia. Kto jeszcze nie był – z całą pewnością powinien je poznać. więcej »
Rodzinne zwiedzanie we Wrocławiu

Rodzinne zwiedzanie we Wrocławiu

Przedstawiamy subiektywny wybór pięciu najciekawszych miejsc muzealnych z perspektywy ośmiolatka na deszczowe wakacje. więcej »
Interesują mnie terminy:
Wiek dziecka:
Interesują mnie wydarzenia z kategorii »

Dzieci Recenzują

Temat na Czasie

Dlaczego od 4. roku życia?

Dlaczego od 4. roku życia?

Warto, żeby dzieci się ruszały, rozwijały swoje zainteresowania, nabywały nowych umiejętności nie tyle nawet piłkarskich, ale takie społecznych, jak współpraca z innymi dziećmi, słuchanie...  

Nowinki

Przeżyj uskrzydlające chwile w ogromnymi motylami

Przeżyj uskrzydlające chwile w ogromnymi motylami

Zapraszamy Was dzisiaj do rozpoczęcia przygody z motylami. Są to jedne z najpiękniejszych owadów. Zachwycają kolorami, rozpiętością...  
Emocjonujący wyścig! - Little Racer na Nintendo Swich

Emocjonujący wyścig! - Little Racer na Nintendo Swich

mocjonująca rywalizacja na krętych torach w malowniczym otoczeniu błękitnego nieba i śnieżnobiałych chmur, niebezpieczny wyścig na zalanym...  

Temat na Czasie!

Teddy Eddie - Angielski dla dzieci

Ambitne i niebanalne zajęcia języka angielskiego dla dzieci? Poznaj metodę TEDDY EDDIE! Nauka odbywa się w formie zabawy w niewielkich grupach. Dzieci kochają dynamiczne lekcje, a rodzice doceniają bogaty program i rzetelne raporty o postępach.   

Czasopismo Na Czasie!

W domu z dzieckiem

Świat Baśnioboru1 Gry Nasza Księgarnia1 Książka dla malucha - Zielona Sowa1 Ekorodzice1 Książki dla dzieci1

Sonda – Czas Dzieci

Jakich treści brakuje na portalu?
Porad dotyczących wychowania dzieci 0-2
Porad dotyczących wychowania dzieci 3 - 6
Porad dotyczących wychowania dzieci 7 - 9
Porad dotyczących wychowania dzieci 10 - 12
Porad dotyczących radzenia sobie z nastolatkami
Nie szukam tu porad dotyczących wychowania dzieci
Nie szukam w ogóle żadnych porad


Kraków | Warszawa | Wrocław | Śląsk | Łódź | Poznań | Lublin | Trójmiasto | Bydgoszcz | Rzeszów | Szczecin

© Copyright by Czas Dzieci - Portal informacyjno-rozrywkowy 2006-2019