Wrocław » Wiadomości lokalne » Miejsce na Czasie » Z wizytą w Hydropolis

Z wizytą w Hydropolispowiększ

Z wizytą w Hydropolis

 

Na wycieczkę do Hydropolis należy zarezerwować sobie przynajmniej dwie godziny. Ilość informacji zebranych w jednym miejscu, poszeregowanych tematycznie może przyprawić o zawrót głowy.

 

Już przy wejściu zwiedzających wita wir wodny. Pierwsze kroki kierujemy w stronę sali, po której środku  obraca się sporej wielkości kula ziemska. Z głośników spokojny, jakby skądś znajomy głos, opowiada krótką historię, zapraszając na koniec do zwiedzania. Drzwi wyjściowe z tej sali pozwalają iść w różne strony, niestety  akurat, kiedy my zwiedzaliśmy, jedne z drzwi były zamknięte. Powędrowaliśmy więc drugą dostępną ścieżką, którą wyznacza jakby rzeka przepływająca podłogą.

 

Przeszliśmy przez głębiny, żeby natknąć się na uciekającą przed rekinami ławicę ryb. W strefie relaksu akurat relaksowała się grupa kolonijna, trafiliśmy więc do przestrzeni dedykowanej relacji człowieka i wody. Ciekawe było miejsce, gdzie eksponowany był związek religii i wody. No dobrze, największe wrażenie zrobił na nas multimedialny stół, na który kapały prawdziwe krople. I jeszcze podświetlane cytaty w różnych językach. Nie sposób opisać pięknego błękitu, którym mieniły się napisy.

 

Niemałe wrażenie zrobił też dział opowiadający historię inżynierii wodnej, a także namacalna możliwość uruchomienia kilku wynalazków. Na dziecięcych twarzach widać prawdziwą radość. 

 

Wystawę wieńczy przestrzeń nazwana „stany wody“, która opowiada trochę o burzy śnieżnej, można posłuchać odgłosów burzy wydobywającej się z artystycznej instalacji (może zawieszonej ciut za wysoko dla dzieci). Na odchodnym poznaliśmy jeszcze kształty chmur.

 

Jednak zawsze musi się znaleźć łyżka dziegciu. Pierwsza to słabo oznaczony parking. Jechaliśmy od strony ulicy Międzyrzeckiej i parking oczywiście przejechaliśmy. Drugim minusem, w ocenie dorosłych, było uczucie fragmentarycznego ujęcia poszczególnych tematów i mało płynnego przejścia z jednej sfery do innej. Woda, jako myśl przewodnia jest świetna, jednak to właśnie płynności najbardziej brakowało nam przy indywidualnym zwiedzaniu wystawy.

 

Jednak minusy nie mogą przesłonić plusów. Kapitalne wrażenie robi rozsuwająca się przy wejściu kurtyna wodna. Wewnątrz – wspomniana kula ziemska. Wspomnieć należy nowoczesność i rozmach w aranżacji przestrzeni starego zbiornika wodnego. Z radosnych wieści dla rodziców malukich dzieci: w toalecie dla osób niepełnosprawnych jest przewijak i to wcale nie ukryty, tylko pięknie oznaczony piktogramem na drzwiach. Z wiadomości przydatnych: bilety można kupić przy bramie, jak również przez internet.

 

Naiwnie myśleliśmy, że w środku tygodnia, na wakacjach, miejsce nie będzie celem dla tłumów. A jednak, ilość zwiedzających oszałamiała. Dla indywidualnego zwiedzającego centrum może wydać się nieco chaotyczne i głośne. Teoretycznie przez wystawę prowadzi rzeka, ale znajdując się już w konkretnej sali można czuć się nieco zagubionym. Niestety, nie dane nam było zobaczyć eksperymentów  przy maszynach, które obsługuje jedynie pracownik muzeum. Być może zorganizowane grupy miały taką szansę.

 

Towarzyszący nam, ośmioletni dżentelmen zachwycony. Z przyjemnością obejrzy to miejsce ponownie. Zwłaszcza, że Hydropolis zwiedzał już kolejny raz z rzędu.

 

Strona centrum wiedzy o wodzie tutaj.


Lubisz CzasDzieci.pl?
KOMENTARZE:

Napisz komentarz, pomóż innym, opiniuj treści
Treść:
Maksimum 1500 znaków.
Imię:
Kod z obrazka:
Zobacz także: Rodzinne zwiedzanie we Wrocławiu więcej » x
Zobacz » Wiadomości lokalne » Miejsce na Czasie
"Kichot" czyli weź starszaka do Wrocławskiego Teatru Lalek
Patronat CzasDzieci.pl

"Kichot" czyli weź starszaka do Wrocławskiego Teatru Lalek

Najnowsza premiera we Wrocławskim Teatrze Lalek to przedstawienie na podstawie powieści Miguela de Cervantesa "Przemyślny szlachcic Don Kichot z Manczy". Adaptacją tekstu i reżyserią zajęła się Joanna Gerigk, która postanowiła pokazać tą historię jak na teatr lalek przystało. więcej »
Poetyckie "Drzewo" wyrosło we Wrocławskim Teatrze Lalek

Poetyckie "Drzewo" wyrosło we Wrocławskim Teatrze Lalek

Dzieci 3 - 5 lat
Bo kto z rodziców cytuje dziś Janczarskiego czy Szelrburg-Zarembinę? No właśnie! Jeśli tęsknicie za takim klimatem musicie zobaczyć ?Drzewo?, najnowszy spektakl WTL, w reżyserii Bartosza Kurowskiego, dedykowany widzowi w wieku przedszkolnym. więcej »
Aż nuda się uda. Przestrzeń dedykowana nudzeniu się

Aż nuda się uda. Przestrzeń dedykowana nudzeniu się

Czy nuda może być interesująca? Zapraszamy do wyjątkowej przestrzeni dedykowanej nudzeniu się w galerii Dizajn BWA Wrocław. więcej »
"Sztuka jest naturalną działalnością nawet najmniejszych ludzi"

"Sztuka jest naturalną działalnością nawet najmniejszych ludzi"

Przegląd Nowego Teatru dla Dzieci to jedno z najważniejszych wydarzeń artystycznych dla dzieci i młodzieży w regionie. W programie znajdą się widowiska dla dzieci we wszystkich grupach wiekowych: od ?najnajów? (0-3 lat) po nastolatków. więcej »
TEATR MAŁEGO WIDZA. Cztery pory roku

TEATR MAŁEGO WIDZA. Cztery pory roku

Czyli o tym jak zielone rajstopy oczarowały 9latka. więcej »
Rozplątanie tęczy nastąpiło na Nadodrzu, czyli nowe miejsce na teatralnej mapie Wrocławia.

Rozplątanie tęczy nastąpiło na Nadodrzu, czyli nowe miejsce na teatralnej mapie Wrocławia.

Choć moi synowie dawno już przestali być najnajami, moja fascynacja teatrem dla raczkujących widzów, trwa nadal. Dlatego wiadomość o otwarciu we Wrocławiu fili Teatru Małego Widza, była zapowiedzią czegoś zdecydowanie ważnego. więcej »
Z wizytą w Pawilonie Czterech Kopuł

Z wizytą w Pawilonie Czterech Kopuł

Jeśli jeszcze nie odwiedziliście Pawilonu Czterech Kopuł to czas najwyższy nadrobić zaległości. więcej »
Z wizytą w Hydropolis

Z wizytą w Hydropolis

Jedno z nowszych muzeów, jeśli centrum wiedzy o wodzie można nazwać muzeum, na mapie Wrocławia. Kto jeszcze nie był – z całą pewnością powinien je poznać. więcej »
Rodzinne zwiedzanie we Wrocławiu

Rodzinne zwiedzanie we Wrocławiu

Przedstawiamy subiektywny wybór pięciu najciekawszych miejsc muzealnych z perspektywy ośmiolatka na deszczowe wakacje. więcej »
Pawilon Czterech Kopuł otwarty dla zwiedzających

Pawilon Czterech Kopuł otwarty dla zwiedzających

25 czerwca 2016 Pawilon Czterech Kopuł, słynne dzieło Hansa Poelziga, został przywrócony publiczności jako przestrzeń wystawiennicza Muzeum Sztuki Współczesnej, oddziału Muzeum Narodowego we Wrocławiu. więcej »
Interesują mnie terminy:
Wiek dziecka:
Interesują mnie wydarzenia z kategorii »
30 kreatywnych zabaw na świeżym powietrzu podczas wiosny

30 kreatywnych zabaw na świeżym powietrzu podczas wiosny

Na aktywny i pełen wrażeń wypoczynek w promieniach słońca jest mnóstwo pomysłów.  

Festiwal na Czasie!

Zbliża się największa impreza promująca czytelnictwo. 10 miast, 10 miesięcy, 3 generacje! Sprawdźcie szczegóły...  

Nowinki

Karta Dużej Rodziny

Karta Dużej Rodziny

Zapis czatu z ekspertem Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej. Najciekawsze pytania i odpowiedzi...  
Pomysły na słodką zabawę!

Pomysły na słodką zabawę!

Okazuje się, że nie tylko w czasie deszczu dzieci się nudzą. Niektóre maluchy są szczególnie znudzone podczas posiłku, który przeciąga...  
Jak wspierać naukę dzieci w domu?

Jak wspierać naukę dzieci w domu?

Po powrocie ze szkoły dzieci raczej nie myślą o nauce. Jak sprawić, by ten etap dnia nie kojarzył się dziecku ze żmudnym wykonywaniem obowiązków a był przyjemnością?  

W domu z dzieckiem

Uczucia Gucia1 Gry Nasza Księgarnia1 Odchudzamy dzieci1 Książka dla malucha - Zielona Sowa1 Ekorodzice1 Książki dla dzieci1

Sonda – Czas Dzieci

Czego powinno być więcej na portalu ?
Rozrywki dla dzieci on line
Rozrywki dla rodziców on line
Konkursów z nagrodami dla dzieci
Konkursów z nagrodami dla mam
Konkursów z nagrodami dla tatusiów
Inspiracji plastycznych dla dzieci
Żadne z powyższych mnie nie interesują. Szukam tu informacji nie rozrywki.


Kraków | Warszawa | Wrocław | Śląsk | Łódź | Poznań | Lublin | Trójmiasto | Bydgoszcz | Rzeszów | Szczecin

© Copyright by Czas Dzieci - Portal informacyjno-rozrywkowy 2006-2019