Wrocław » Wiadomości lokalne » Miejsce na Czasie » Krzywy Komin w subiektywnym zwierciadle

Krzywy Komin w  subiektywnym zwierciadlepowiększ

Krzywy Komin w subiektywnym zwierciadle

Wrocławskie Nadodrze pełne jest niespodzianek. Tych architektonicznych i tych kulturalno – edukacyjnych. Nie dziwi więc widok zrewitalizowanego budynku poprzemysłowego z 1888 roku, który znajduje się na podwórku przy ul. Dubois 33 – 35a. Raczej zachwyca. Zwłaszcza miłośników industrialnych przestrzeni.


Dawna pralnia i farbiarnia stała się domem Centrum Rozwoju Zawodowego „Krzywy Komin”, który aktywuje trzy pokolenia mieszkańców Wrocławia. Każda grupa wiekowa znajdzie coś dla siebie. Liczne szkolenia i warsztaty pomagają  rozwijać kompetencje zawodowe i kulturalne pod okiem specjalistów z różnych dziedzin, ucząc marketingu, przedsiębiorczości i promocji. Działalność kulturalna przyciąga artystów, projektantów i rzemieślników, a także młodych designerów, uzupełniając edukację o wystawy, koncerty, spektakle teatralne, pokazy filmów i kulturalne debaty.
Dla tych, którzy przykładają dużą wagę do samorozwoju CRZ prowadzi warsztaty i szkolenia w profesjonalnych salach Centrum. Uczestnicy mają do dyspozycji pracownię rzemiosła artystycznego i sztuki, salę ekspozycyjną, pracownię fotograficzną, aulę – salę widowiskową z reżyserką i foyer, pracownię komputerową oraz salę szkoleniową.


Nie brakuje również atrakcji, dla tych, którzy w mojej branży są najważniejsi – dzieci. W grudniu zakończył się, trwający od czerwca 2015 roku, bezpłatny projekt „Kids Design Space”. Podczas niezwykłych spotkań i warsztatów z zawodowymi ilustratorami, architektami, projektantami, ceramikami oraz rzemieślnikami milusińscy wcielali się w role designerów i tworzyli koncepcję przedmiotu użytkowego.


W styczniu ruszył nowy cykl zajęć kreatywnych „Bawim – Bawim” dla maluchów i ich rodziców. Spotkania przeprowadzane są w formie zabawy związanej z aktywnością plastyczną i sensoryczną. Śmiechu przy dużo, a radość dziecka najważniejsza. Wiadomo.


Kto nie lubi mieć urodzin? Tak, my dorośli, zwłaszcza gdy już dawno skończyliśmy osiemnaście lat. Nasze pociechy natomiast nie ominą, dobrowolnie, takiej okazji do świętowania. „Krzywy Komin” ma do zaoferowania kilka scenariuszy zajęć dostosowanych do zainteresowań dziecka. Do wyboru: „Mali Architekci”, „Malarstwo wielkoformatowe”, „Mali Kucharze”, „Mali Ceramicy”, „Urządzamy dom”, „Urodzinowa przygoda”. Przyznam, że sama chętnie wzięłabym udział w takiej imprezie.


Znacie wrocławski projekt „Szkoła w mieście”? Jest to program artystyczno - edukacyjny współfinansowany przez wrocławski Wydział Edukacji, do którego „Krzywy Komin” dołączył w tym roku już po raz kolejny. W programie: „Szkolna wyprawka” - decoupage dla dzieci, „Budujemy miasto” - zajęcia architektoniczne, „My się gliny nie boimy” - zajęcia ceramiczne z Magdaleną Trochą, „Kartonowe meble” – warsztaty prawie stolarskie z Aleksandrą Omiotek, „Zdobienie porcelany” z Teresą Milewicz i „Geozabawa” z Moniką Burdką.


Oprócz tego, jak zwykle, sezonowo ferie i półkolonie tematyczne z masą atrakcji i artystycznych uniesień oraz cały pakiet szkoleń dla aktywnych mam.


No i jak tu nie kochać „Krzywego Komina”? Nie da się. Przynajmniej platonicznie. Choć oczywiście lepiej kochać prawdziwie z wszystkimi dobrodziejstwami inwentarza.

 

Miejsce: CRZ "Krzywy Komin"

ul. Dubois 33 – 35a

Wrocław

 

Zdjęcia: krzywykomin.pl

 

 

Pracownia rzemiosła artystycznego i sztuki

 

Sala ekspozycyjna

 

Pracownia fotograficzna

 

Aula - sala widowiskowa z reżyserką i foyer

 

Pracownia komputerowa

 

Sala szkoleniowa

 

Warsztaty w ramach "Kids Design Space"

Karolina Grabarczyk

Karolina Grabarczyk

Miłośniczka literatury i ilustracji dla dzieci
Architekt z wykształcenia, miłośniczka literatury i ilustracji dla dzieci oraz szeroko pojętej estetyki, pasjonatka życia. Studiuje „Literaturę i książkę dla dzieci i młodzieży wobec wyzwań nowoczesności” w Instytucie Literatury Polskiej Uniwersytetu Warszawskiego. Obecnie pracuje na portalu CzasDzieci.pl jako redaktor działu „Książka” i specjalista do spraw współpracy z wydawnictwami literackimi oraz redaktor-koordynator Wrocławia.

Lubisz CzasDzieci.pl?
KOMENTARZE:

Napisz komentarz, pomóż innym, opiniuj treści
Treść:
Maksimum 1500 znaków.
Imię:
Kod z obrazka:
Zobacz także: Na wrocławskie podwórka wraca program Sąsiadujemy! więcej » x
Zobacz » Wiadomości lokalne » Miejsce na Czasie
Na wrocławskie podwórka wraca program Sąsiadujemy!

Na wrocławskie podwórka wraca program Sąsiadujemy!

Sąsiedzkie spacery, wspólne gotowanie, potańcówki, słuchowiska, pokazy filmowe, warsztaty i spotkania z artystami - rusza tegoroczna odsłona programu Sąsiadujemy! więcej »
"Kichot" czyli weź starszaka do Wrocławskiego Teatru Lalek
Patronat CzasDzieci.pl

"Kichot" czyli weź starszaka do Wrocławskiego Teatru Lalek

Najnowsza premiera we Wrocławskim Teatrze Lalek to przedstawienie na podstawie powieści Miguela de Cervantesa "Przemyślny szlachcic Don Kichot z Manczy". Adaptacją tekstu i reżyserią zajęła się Joanna Gerigk, która postanowiła pokazać tą historię jak na teatr lalek przystało. więcej »
Poetyckie "Drzewo" wyrosło we Wrocławskim Teatrze Lalek

Poetyckie "Drzewo" wyrosło we Wrocławskim Teatrze Lalek

Dzieci 3 - 5 lat
Bo kto z rodziców cytuje dziś Janczarskiego czy Szelrburg-Zarembinę? No właśnie! Jeśli tęsknicie za takim klimatem musicie zobaczyć ?Drzewo?, najnowszy spektakl WTL, w reżyserii Bartosza Kurowskiego, dedykowany widzowi w wieku przedszkolnym. więcej »
Aż nuda się uda. Przestrzeń dedykowana nudzeniu się

Aż nuda się uda. Przestrzeń dedykowana nudzeniu się

Czy nuda może być interesująca? Zapraszamy do wyjątkowej przestrzeni dedykowanej nudzeniu się w galerii Dizajn BWA Wrocław. więcej »
"Sztuka jest naturalną działalnością nawet najmniejszych ludzi"

"Sztuka jest naturalną działalnością nawet najmniejszych ludzi"

Przegląd Nowego Teatru dla Dzieci to jedno z najważniejszych wydarzeń artystycznych dla dzieci i młodzieży w regionie. W programie znajdą się widowiska dla dzieci we wszystkich grupach wiekowych: od ?najnajów? (0-3 lat) po nastolatków. więcej »
TEATR MAŁEGO WIDZA. Cztery pory roku

TEATR MAŁEGO WIDZA. Cztery pory roku

Czyli o tym jak zielone rajstopy oczarowały 9latka. więcej »
Rozplątanie tęczy nastąpiło na Nadodrzu, czyli nowe miejsce na teatralnej mapie Wrocławia.

Rozplątanie tęczy nastąpiło na Nadodrzu, czyli nowe miejsce na teatralnej mapie Wrocławia.

Choć moi synowie dawno już przestali być najnajami, moja fascynacja teatrem dla raczkujących widzów, trwa nadal. Dlatego wiadomość o otwarciu we Wrocławiu fili Teatru Małego Widza, była zapowiedzią czegoś zdecydowanie ważnego. więcej »
Z wizytą w Pawilonie Czterech Kopuł

Z wizytą w Pawilonie Czterech Kopuł

Jeśli jeszcze nie odwiedziliście Pawilonu Czterech Kopuł to czas najwyższy nadrobić zaległości. więcej »
Z wizytą w Hydropolis

Z wizytą w Hydropolis

Jedno z nowszych muzeów, jeśli centrum wiedzy o wodzie można nazwać muzeum, na mapie Wrocławia. Kto jeszcze nie był – z całą pewnością powinien je poznać. więcej »
Rodzinne zwiedzanie we Wrocławiu

Rodzinne zwiedzanie we Wrocławiu

Przedstawiamy subiektywny wybór pięciu najciekawszych miejsc muzealnych z perspektywy ośmiolatka na deszczowe wakacje. więcej »
Interesują mnie terminy:
Wiek dziecka:
Interesują mnie wydarzenia z kategorii »

Temat na Czasie

Dlaczego od 4. roku życia?

Dlaczego od 4. roku życia?

Warto, żeby dzieci się ruszały, rozwijały swoje zainteresowania, nabywały nowych umiejętności nie tyle nawet piłkarskich, ale takie społecznych, jak współpraca z innymi dziećmi, słuchanie...  

Nowinki

Karta Dużej Rodziny

Karta Dużej Rodziny

Zapis czatu z ekspertem Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej. Najciekawsze pytania i odpowiedzi...  
Przeżyj uskrzydlające chwile w ogromnymi motylami

Przeżyj uskrzydlające chwile w ogromnymi motylami

Zapraszamy Was dzisiaj do rozpoczęcia przygody z motylami. Są to jedne z najpiękniejszych owadów. Zachwycają kolorami, rozpiętością...  

Temat na Czasie!

Teddy Eddie - Angielski dla dzieci

Ambitne i niebanalne zajęcia języka angielskiego dla dzieci? Poznaj metodę TEDDY EDDIE! Nauka odbywa się w formie zabawy w niewielkich grupach. Dzieci kochają dynamiczne lekcje, a rodzice doceniają bogaty program i rzetelne raporty o postępach.   

Czasopismo Na Czasie!

W domu z dzieckiem

Świat Baśnioboru1 Gry Nasza Księgarnia1 Książka dla malucha - Zielona Sowa1 Ekorodzice1 Książki dla dzieci1

Sonda – Czas Dzieci

Czego poszukujesz ? :)
Powiedz nam które treści są dla ciebie ważne, będziemy zwracać na nie szczególną uwagę
Pomysłu na wspólne weekendowe wyjście w mieście
Pomysłu na weekend poza miastem
Pomysłu na wspólne wyjście. Nieważne czy w mieście czy poza miastem
Porad dotyczących wychowania dziecka
Porad dotyczących zdrowia dziecka
Bajek do czytania on line
Gier / zabaw / kolorowanek, by zająć dziecko
Informacji o nowych książkach dla dzieci


Kraków | Warszawa | Wrocław | Śląsk | Łódź | Poznań | Lublin | Trójmiasto | Bydgoszcz | Rzeszów | Szczecin

© Copyright by Czas Dzieci - Portal informacyjno-rozrywkowy 2006-2019