Wrocław » Wiadomości lokalne » Miejsce na Czasie » Cocofli - kawiarnia z pasją

Cocofli - kawiarnia z pasjąpowiększ

Cocofli - kawiarnia z pasją

Kochała to miejsce od początku. BEZWARUNKOWO. Przyprowadzała tu wszystkich swoich polskich i zagranicznych gości. Ulica Włodkowica owiana była jeszcze wtedy tajemnicą. Gryzący zapach moczu w podwórkach. Łuszczące się ściany, przygarbionych starością, budynków. Zrujnowana synagoga. A w tym wszystkim ONA. Dorota Hartwich. Dziś właścicielka Cocofli – books art cafe wine bar.

 

Wcześniej był tu zakład rzemieślniczy. Opuszczony lokal stoi pusty przez dwa, może trzy lata. Zakurzone ściany zastygły nieruchomo, pokrywając się coraz grubszą warstwą pajęczyn. Przyklejona do szyby kartka, z numerem telefonu, straszy nadgryziona upływającym czasem. Dorocie i Tomkowi marzy się własne wydawnictwo w tym magicznym miejscu, ale nikt nic nie wie. Nie można znaleźć właściciela. Pomysł zasypia więc na dwa lata. Budzi się dzięki  znajomemu Izraelczykowi i Fundacji Bente Kahan, która posiada prawa do dzierżawy lokalu.

 

Najbardziej kochają książki, kawę, wino i dobre słodycze,  powstaje więc kawiarnia Cocofli – books art cafe wine bar – miejsce Wydawnictwa Format. Dorota nadaje kierunek. Zapala zielone światło. Czasem, choć bardzo rzadko, czerwone. Decyduje o zakupionych książkach, wystroju wnętrza i spotkaniach autorskich. Resztę oddaje ludziom, którzy tam pracują. Ufa im. Wiedzą wszystko o kawie i alternatywnych sposobach parzenia. Wydobywają z ziaren prawdę o ich smaku i aromacie. Używają wyłącznie wyselekcjonowanych ziaren klasy speciality. Witają gości uśmiechem i dobrym słowem. To ich ducha czuć w  Cocofli na co dzień. Do tego sprowadzane z Górnego Śląska trufle. Grzegorz Meisel robi je ręcznie, używając wyłącznie wysokiej klasy składników. Nigdy nie idzie na kompromis. Jest perfekcjonistą. Najważniejsza jest dla niego jakość, o którą dba samodzielnie. Ma to po dziadku i wuju. Oni również tworzyli czekoladowe dzieła sztuki.

 

Nie byłoby Cocofli gdyby nie było książek. Stoją na półkach i czekają na swojego prywatnego właściciela. Można je kupić i dać im nowy dom lub tylko chwilowo zająć rozmową przy filiżance kawy. Oprócz tych wydanych przez Format są jeszcze inne, równie wartościowe, starannie wybrane przez właścicielkę kawiarni. Kontakt z literaturą zapewniają także spotkania autorskie różnych wydawnictw, nie tylko dziecięcych. Przestrzeń jest im udostępniana bezpłatnie, jeśli pasują do duszy Cocofli, mówią tym samym językiem. Na podobną nutę zagrały już tutaj, między innymi, wydawnictwa: Ha!art, Agora, Czarne, Warstwy i Iskry.

 

Małe koncerty i wystawy ilustratorów nadają miejscu bardzo indywidualny charakter, inicjując kontakt ze sztuką. Miłośników książek dla dzieci na pewno ucieszyła wystawa oryginalnych ilustracji Iwony Chmielewskiej i Joanny Concejo, a przed nimi kolejne graficzne doznania.

 

Coniedzielne, bezpłatne warsztaty dla dzieci, prowadzone przez profesjonalną aktorkę Katarzynę Janekowicz, otwierają najmłodszych na literacką przygodę z książką. Ciepły głos pani Kasi prowadzi ich przez treść wartościowych publikacji. Pobudza do zadawania pytań, kreatywności. Na koniec zaprasza do wspólnej, manualnej zabawy z papierem i kredką.

 

To pasja ludzi sprawia, że miejsce nabiera rumieńców, oddycha, żyje. Staje się zakątkiem, do którego przychodzi się zebrać myśli. Odnaleźć siebie. Rozwijać się. Dzielić czas z dziećmi, bliskimi i znajomymi. Nawet tymi dopiero co poznanymi. Taką pasją żyje Cocofli.

 

Miejsce: Cocofli – books art cafe wine bar

ul. Włodkowica 9

Wrocław

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Karolina Grabarczyk

Karolina Grabarczyk

Miłośniczka literatury i ilustracji dla dzieci
Architekt z wykształcenia, miłośniczka literatury i ilustracji dla dzieci oraz szeroko pojętej estetyki, pasjonatka życia. Studiuje „Literaturę i książkę dla dzieci i młodzieży wobec wyzwań nowoczesności” w Instytucie Literatury Polskiej Uniwersytetu Warszawskiego. Obecnie pracuje na portalu CzasDzieci.pl jako redaktor działu „Książka” i specjalista do spraw współpracy z wydawnictwami literackimi oraz redaktor-koordynator Wrocławia.

Lubisz CzasDzieci.pl?
KOMENTARZE:

Napisz komentarz, pomóż innym, opiniuj treści
Treść:
Maksimum 1500 znaków.
Imię:
Kod z obrazka:
Zobacz także: Wakacje w Muzeum Narodowym i w oddziałach więcej » x
Zobacz » Wiadomości lokalne » Miejsce na Czasie
Wakacje w Muzeum Narodowym i w oddziałach

Wakacje w Muzeum Narodowym i w oddziałach

Tworzenie robotów, tropienie zwierząt zamieszkujących muzealne galerie, a także warsztaty hafciarskie, kulinarne i śpiewania kołysanek - Muzeum Narodowe we Wrocławiu wraz z Oddziałami zaprasza na zajęcia wakacyjne dla dzieci i dorosłych. więcej »
SENSO-litera. Wystawa edukacyjna dla dzieci
Patronat CzasDzieci.pl

SENSO-litera. Wystawa edukacyjna dla dzieci

Muzeum Pana Tadeusza zaprasza na wystawę edukacyjną pt. SENSO-litera skierowaną do dzieci, rodziców oraz do każdego, kto wierzy, że litery to coś więcej niż znaki na papierze. więcej »
Na wrocławskie podwórka wraca program Sąsiadujemy!

Na wrocławskie podwórka wraca program Sąsiadujemy!

Sąsiedzkie spacery, wspólne gotowanie, potańcówki, słuchowiska, pokazy filmowe, warsztaty i spotkania z artystami - rusza tegoroczna odsłona programu Sąsiadujemy! więcej »
"Kichot" czyli weź starszaka do Wrocławskiego Teatru Lalek
Patronat CzasDzieci.pl

"Kichot" czyli weź starszaka do Wrocławskiego Teatru Lalek

Najnowsza premiera we Wrocławskim Teatrze Lalek to przedstawienie na podstawie powieści Miguela de Cervantesa "Przemyślny szlachcic Don Kichot z Manczy". Adaptacją tekstu i reżyserią zajęła się Joanna Gerigk, która postanowiła pokazać tą historię jak na teatr lalek przystało. więcej »
Poetyckie "Drzewo" wyrosło we Wrocławskim Teatrze Lalek

Poetyckie "Drzewo" wyrosło we Wrocławskim Teatrze Lalek

Dzieci 3 - 5 lat
Bo kto z rodziców cytuje dziś Janczarskiego czy Szelrburg-Zarembinę? No właśnie! Jeśli tęsknicie za takim klimatem musicie zobaczyć ?Drzewo?, najnowszy spektakl WTL, w reżyserii Bartosza Kurowskiego, dedykowany widzowi w wieku przedszkolnym. więcej »
Aż nuda się uda. Przestrzeń dedykowana nudzeniu się

Aż nuda się uda. Przestrzeń dedykowana nudzeniu się

Czy nuda może być interesująca? Zapraszamy do wyjątkowej przestrzeni dedykowanej nudzeniu się w galerii Dizajn BWA Wrocław. więcej »
"Sztuka jest naturalną działalnością nawet najmniejszych ludzi"

"Sztuka jest naturalną działalnością nawet najmniejszych ludzi"

Przegląd Nowego Teatru dla Dzieci to jedno z najważniejszych wydarzeń artystycznych dla dzieci i młodzieży w regionie. W programie znajdą się widowiska dla dzieci we wszystkich grupach wiekowych: od ?najnajów? (0-3 lat) po nastolatków. więcej »
TEATR MAŁEGO WIDZA. Cztery pory roku

TEATR MAŁEGO WIDZA. Cztery pory roku

Czyli o tym jak zielone rajstopy oczarowały 9latka. więcej »
Rozplątanie tęczy nastąpiło na Nadodrzu, czyli nowe miejsce na teatralnej mapie Wrocławia.

Rozplątanie tęczy nastąpiło na Nadodrzu, czyli nowe miejsce na teatralnej mapie Wrocławia.

Choć moi synowie dawno już przestali być najnajami, moja fascynacja teatrem dla raczkujących widzów, trwa nadal. Dlatego wiadomość o otwarciu we Wrocławiu fili Teatru Małego Widza, była zapowiedzią czegoś zdecydowanie ważnego. więcej »
Z wizytą w Pawilonie Czterech Kopuł

Z wizytą w Pawilonie Czterech Kopuł

Jeśli jeszcze nie odwiedziliście Pawilonu Czterech Kopuł to czas najwyższy nadrobić zaległości. więcej »
Interesują mnie terminy:
Wiek dziecka:
Interesują mnie wydarzenia z kategorii »

Szkoła na Czasie

Powrót do szkoły. Jak przygotować dziecko?

Powrót do szkoły. Jak przygotować dziecko?

Wakacje powoli się kończą i pewnie coraz częściej myślisz o powrocie Twojego dziecka do szkoły. Jak przygotować siebie i dziecko oraz nie ulec wrześniowemu zamieszaniu?  
10 najlepszych wodnych zabaw na lato

10 najlepszych wodnych zabaw na lato

Mamy dla Was pomysły zabaw do wykorzystania w ogrodzie, na plaży, w lesie na działce. Z rodziną, przyjaciółmi, znajomymi.  

Nowinki

Karta Dużej Rodziny

Karta Dużej Rodziny

Zapis czatu z ekspertem Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej. Najciekawsze pytania i odpowiedzi...  
7 podpowiedzi jak uczyć dzieci patriotyzmu

7 podpowiedzi jak uczyć dzieci patriotyzmu

Umiłowanie i szacunek do Ojczyzny powinno wpajać się dziecku już od najmłodszych lat. Najlepiej poprzez zabawę, odkrywanie nowych, ciekawych...  

Konkurs na Czasie

Podzielcie się z nami swoimi sposobami na "rodzicielskie problemy" i weźcie udział w naszym konkursie "Złote rady dla młodych rodziców"! Do wygrania zestaw herbatek ziołowych Herbi Baby by Premium...  

Temat na Czasie!

Jak wybrać biurko, plecak, śniadaniówkę?

Jak wybrać biurko, plecak, śniadaniówkę?

W Empiku znajdziesz wszystko, co uczeń mieć powinien...  

W domu z dzieckiem

Oglądaj, baw się i śmiej1 Świat Baśnioboru1 Uczucia Gucia1 Gry Nasza Księgarnia1 Książka dla malucha - Zielona Sowa1 Ekorodzice1 Książki dla dzieci1

Sonda – Czas Dzieci

Czego powinno być więcej na portalu ?
Rozrywki dla dzieci on line
Rozrywki dla rodziców on line
Konkursów z nagrodami dla dzieci
Konkursów z nagrodami dla mam
Konkursów z nagrodami dla tatusiów
Inspiracji plastycznych dla dzieci
Żadne z powyższych mnie nie interesują. Szukam tu informacji nie rozrywki.


Kraków | Warszawa | Wrocław | Śląsk | Łódź | Poznań | Lublin | Trójmiasto | Bydgoszcz | Rzeszów | Szczecin

© Copyright by Czas Dzieci - Portal informacyjno-rozrywkowy 2006-2019