Warszawa

Spacer historyczny "Vivat wszystkie stany"
Warszawa Impreza plenerowa

Spacer historyczny "Vivat wszystkie stany"

3 maja 2017
Wpis archiwalny

SPACER HISTORYCZNY „VIVAT WSZYSTKIE STANY” Z OKAZJI 226. ROCZNICY UCHWALENIA KONSTYTUCJI 3 MAJA

 

3 maja Przewodnicy.warszawa.pl, Warszawskie Koło Przewodników Miejskich PTTK i Muzeum Historii Polski zapraszają na inscenizowany spacer z bohaterami jednego z najważniejszych wydarzeń w polskiej historii – uchwalenia Konstytucji 3 Maja.


Przewodnicy w historycznych strojach opowiedzą o genezie powstania Ustawy Rządowej oraz jej autorach, o miejscach, w których Konstytucja powstawała, o atmosferze dni kwietniowych i majowych 1791 r. oraz o tym, jak przebiegało posiedzenie, podczas którego uchwalono Konstytucję.

 

Przewodnicy warszawscy poprowadzą przez miejsca związane z tym wielkim wydarzeniem. Prowadzący w strojach z epoki wcielą się w postacie m.in. Hugo Kołłątaja, króla Stanisława Augusta Poniatowskiego, księżnej Izabeli Czartoryskiej oraz marszałka Sejmu Czteroletniego Stanisława Małachowskiego.

 

Będzie też można spotkać Prezydentów Warszawy stanisławowskiej oraz Różę Delert. Barwny orszak historyczny przejdzie od Pałacu Czapskich na Rynek Starego Miasta.
 
Spacer rusza 3 maja o godz. 14:30 sprzed pałacu Czapskich na Krakowskim Przedmieściu 5 (Akademia Sztuk Pięknych w Warszawie), wstęp wolny.

 

Patronat honorowy nad wydarzeniem objęło Muzeum Historii Polski.
Polecamy również artykuły o Konstytucji 3 Maja dostępne na stronie www.muzhp.pl

 

Organizator:

Warszawskie Koło Przewodników Miejskich PTTK i Muzeum Historii Polski

Wydarzenia w Warszawie

Warto zobaczyć