Warszawa

Pamiętnik Florki - Najdłuższy od lat polski serial dla dzieci
Ogólnopolska

Pamiętnik Florki - Najdłuższy od lat polski serial dla dzieci

od 11 kwietnia do 23 kwietnia 2017
Wpis archiwalny

Odcinki trzeciej serii od niedzieli w TVP ABC

 

Czy wolno się złościć? I jak to możliwe, żeby jednocześnie czuć dwa sprzeczne uczucia – radość i tęsknotę? To jedne z wielu pytań, na które odpowiedzi poszukuje mała ryjówka, główna bohaterka jednego z najdłuższych współczesnych polskich seriali dla dzieci – „Pamiętnik Florki”. Trzecią serię tej animacji będzie można oglądać od niedzieli, 16 kwietnia, w TVP ABC.

 

W odcinkach trzeciej serii Florka próbuje zrozumieć, nazwać i wyrazić swoje, często niejednoznaczne lub wręcz sprzeczne emocje, uczy dzielić się uczuciami pozytywnymi i dawać sobie radę z tymi trudniejszymi, jak złość, smutek czy rozczarowanie. Dzięki przyglądaniu się perypetiom Florki, mali widzowie mają szansę razem z nią poznać swoją – często dla nich niezrozumiałą – przestrzeń wewnętrznych przeżyć. A wszystko
z charakterystycznym dla Florki poczuciem humoru, dzięki któremu każdy odcinek kończy się niespodziewanym odkryciem – puentą, która jest jednocześnie receptą na radzenie sobie z emocjami, o których w odcinku mowa.

 

– Pamiętnik Florki to najdłuższy serial, jaki udało się w Polsce wyprodukować w ciągu ostatnich wielu lat. Obecnie liczy on 39 odcinków, a na ten rok planujemy produkcję kolejnych 13 – mówi Jadwiga Wendorff, dyrektor generalna Studia Filmowego Anima-Pol. – Siła serialu polega na przedstawianiu problemów i spraw bliskich dzieciom: przyjaźni, funkcjonowania w przedszkolu, posiadania rodzeństwa, ale i smutków, rozczarowań. Chcemy, żeby „Pamiętnik Florki” był serialem, który uczy dzieci pokonywać trudności i który pokazuje, że czasem warto dziesięć razy spaść z roweru, żeby za jedenastym pojechać dobrze.

 

„Pamiętnik Florki” powstał na podstawie serii książek Roksany Jędrzejewskiej-Wróbel („Florka. Z pamiętnika Ryjówki”, „Florka. Listy do Józefiny”, „Florka. Listy do Babci”, „Florka. Mejle do Klemensa”; Wydawnictwo Bajka), zilustrowanych przez Jonę Jung. Czytając książki i oglądając serial widzowie szybko przekonują się, że świat ryjówek jest uderzająco podobny do świata ludzi i można się w nim przejrzeć jak w zwierciadle.

 

W TVP ABC trzecią serię serialu będzie można oglądać już od 16 kwietnia, codzienniemw Wieczorynce, o godz. 19.25. Powtórki będą emitowane dwukrotnie: o godz. 8.15 i 13.00.

 

„Pamiętnik Florki” wyprodukowało Studio Filmowe Anima-Pol, a jego koproducentami są: Telewizja Polska S.A., Narodowy Instytut Audiowizualny, „EC1 – Miasto Kultury” w Łodzi, Studio Miniatur Filmowych, Planet Nemo Animation. Serial jest współfinansowany przez Polski Instytut Sztuki Filmowej.

Organizator:

MOMAKIN

Al. Kościuszki 39 lok. 30; 90-418 Łódź
tel.: 790 244 817

Wydarzenia w Warszawie

Warto zobaczyć