Warszawa

Warszawa Zapisy od 10 lat

Letnia Akademia Ekonomii dla Gimnazjalistów

Wpis archiwalny

Szkoła Główna Handlowa uruchomiła zapisy na IV edycję Letniej Akademii Ekonomii (LAE). Letnia akademia to tygodniowy cykl spotkań dla gimnazjalistów mający na celu wprowadzenie młodzieży w podstawowe zagadnienia ekonomiczne. Udział w programie jest nieodpłatny, a zajęcia odbędą się w dniach 24-28 lipca br. Zapisy będą przyjmowane do wyczerpania limitu miejsc.

 

Dla zainteresowanych ekonomią gimnazjalistów SGH przygotowała cykl interaktywnych spotkań, podczas których eksperci Centrum Rozwoju Edukacji Niestacjonarnej SGH będą opowiadali o podstawach funkcjonowania gospodarki, o handlu zagranicznym, mechanizmach i regulacjach rynkowych. Zajęcia obejmować będą wykłady, zajęcia warsztatowe i dyskusje w formie seminaryjnej. Jak informują organizatorzy, prezentowane na zajęciach treści, dobrane specjalnie dla tej grupy wiekowej, będą przedstawiane w przystępny i interesujący sposób. Zakres poruszanych zagadnień nie będzie powielał tematów poruszanych na fakultatywnych zajęciach z ekonomii czy przedsiębiorczości realizowanych w wybranych szkołach.

 

Naszą ideą jest zainteresowanie młodzieży ekonomią i zachęcenie do dalszego kształcenia w tym kierunku – mówi Marcin Dąbrowski, dyrektor Centrum. Bardzo pozytywna ocena minionych edycji zajęć skłoniła nas do reaktywacji przedsięwzięcia również w tym roku. Do uczestnictwa w programie zapraszamy uczniów klas I. i II. gimnazjów z Warszawy i okolic.

 

Wakacyjny kurs dla młodzieży stanowi uzupełnienie oferty zajęć dla najmłodszych, tj. realizowanych od czterech lat w SGH zajęć z zakresu ekonomii dla uczniów klas 5. i 6. szkół podstawowych (Ekonomiczny Uniwersytet Dziecięcy, www.uniwersytet-dzieciecy.pl) oraz programu edukacji gimnazjalistów – Akademii Młodego Ekonomisty (www.gimversity.pl) – wyjaśniają organizatorzy letniej akademii.

 

Szczegółowe informacje o LAE i formularz zgłoszeniowy dostępny jest na stronie internetowej: www.cren.pl/lae/

Organizator:

Szkoła Główna Handlowa

Wydarzenia w Warszawie

Przeczytaj również

Warto zobaczyć