W mieście » Wydarzenia dla dzieci » 15. Piknik Naukowy Polskiego Radia i Centrum Nauki Kopernik


15. Piknik Naukowy Polskiego Radia i Centrum Nauki Kopernik powiększ

15. Piknik Naukowy Polskiego Radia i Centrum Nauki Kopernik

Wpis archiwalny
Data wydarzenia:
sobota 28 maja 2011

Barwne wybuchy, ekscytujące doświadczenia, zabawy iluzjami, ciekawostki z każdej dziedziny nauki obecnej w codziennym życiu – już niebawem w Parku Marszałka Edwarda Rydza-Śmigłego będzie można się przekonać, jak na naszą codzienność wpływają odkrycia naukowe, od tych starożytnych aż po najnowocześniejsze technologie.

 

Ponad 230 instytucji z całego świata przygotowało efektowne pokazy i doświadczenia, które zainteresują zwiedzających w każdym wieku.

Wśród ponad 1000 pokazów każdy znajdzie coś interesującego dla siebie. Będzie można m.in. zobaczyć pojazdy księżycowe, symulatory zderzeń i dachowania, chemiczne ogrody i wulkany, niebieskie pomidory i jedno z dwóch najstarszych na świecie piór, które ma już 150 milionów lat.

 

Chętni spróbują swoich sił w pojedynku z robotem w grze logicznej, wywołają małe trzęsienie ziemi, spróbują wzbić się w powietrze za pomocą skrzydeł, zagrają na laserowej harfie, osiągną stan nieważkości w wodzie lub wezmą udział w warsztatach budowania robotów.

 

Będzie można dowiedzieć się, czy drożdże oddychają, dlaczego koła samochodu przy skręcaniu z jednej strony obracają się szybciej, a z drugiej wolniej, jak naprawdę działa skrzynia biegów, czy można zobaczyć cząstki elementarne albo słyszeć oczami, jak się szyfruje wiadomości, czy wyładowanie elektryczne może wytwarzać muzykę, a także jak można mnożyć za pomocą makaronu.

Dociekliwi sprawdzą, czy można nauczyć śrubokręt latania, jak wystrugać sobie komputer, co matematyka ma wspólnego z wiązaniem krawatów i kostką Bauma, jak można nawigować za pomocą gwiazdozbiorów i czy zawsze 2+2=4.

15. Piknik Naukowy Polskiego Radia i Centrum Nauki Kopernik odbędzie się w sobotę 28 maja w godz. 11.00-20.00 w Parku Marszałka Edwarda Rydza-Śmigłego w Warszawie (przy ul. Rozbrat).

 

W dniu imprezy zostanie specjalnie uruchomiona linia autobusowa nr 971, która co 10 minut będzie dowozić wszystkich chętnych z centrum Warszawy (z Ronda Dmowskiego) w kierunku Torwaru. Wstęp na imprezę jest wolny.

Relacje z przebiegu imprezy będą nadawane na antenach radiowej Jedynki, Dwójki, Trójki oraz Czwórki – Radia z Wizją, a także na portalu internetowym Polskiego Radia.

 

O Pikniku Naukowym więcej na stronach:

ludzik.jpgFacebook00 Polskie Radio.jpglogo-granat.jpg

Piknik NaukowyPolskiego Radia i Centrum Nauki Kopernik jest największą w Europie imprezą plenerową o tematyce naukowej. Celem Pikniku Naukowego jest upowszechnianie wiedzy z różnych dyscyplin naukowych poprzez ciekawe eksperymenty i doświadczenia – zarówno związane z archeologią czy fizyką niskich temperatur, jak i oparte o najnowsze dokonania współczesnych uczonych.

Piknik Naukowy wzbudził duże zainteresowanie Unii Europejskiej – w 2005 roku został wyróżniony przez Komisję Europejską jako wzorcowy europejski projekt obszaru „Nauka i społeczeństwo”.

W 2011 roku hasłem imprezy jest „Wolność”. Na 40 000 m kw. zaprezentuje się 230 instytucji naukowych edukacyjnych i kulturalnych z Polski i zagranicy.

Wpis archiwalny
Wizytówka organizatora:

Polskie Radio SA

Al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa

Wyślij wiadomość »


Lubisz CzasDzieci.pl?
KOMENTARZE:

Napisz komentarz, pomóż innym, opiniuj treści
Treść:
Maksimum 1500 znaków.
Imię:
Kod z obrazka:
Interesują mnie terminy:
Wiek dziecka:
Interesują mnie wydarzenia z kategorii »

Temat na Czasie

Pierwsze, dziecięce zakochania!

Pierwsze, dziecięce zakochania!

Czy nasze pociechy naprawdę mogą się zakochać?  

Wakacje na Czasie!

Jak wakacje, to tylko na rodzinnym kempingu!

Jak wakacje, to tylko na rodzinnym kempingu!

Oto pomysł na udany wypoczynek z dziećmi - najlepsze kempingi w Europie. Jeśli jeszcze nie masz planów na nadchodzące lato lub weekend majowy - koniecznie przejrzyj ofertę kempingów Vacansoleil.  

Nowinki

Cudowne dzieci i muzyka - czyli o tym, czego nie można zmarnować

Cudowne dzieci i muzyka - czyli o tym, czego nie można zmarnować

Zacznę dość odważnie, bo zamiast wstępu do cyklu artykułów o muzyce i dzieciach zaproponuję czytelnikom eksperyment. Wyobraźmy sobie...  
2017 w kinie - 10 filmów dla dzieci, które trzeba zobaczyć!

2017 w kinie - 10 filmów dla dzieci, które trzeba zobaczyć!

Rok 2017 w kinie zapowiada się co najmniej interesująco! Specjalnie dla Was wybraliśmy familijne filmy, które po prostu trzeba zobaczyć....  

Wideoprezentacja na Czasie

Pola mówi - nowa seria dla najmłodszych

Pola to bohaterka nowej serii dla najmłodszych czytelników. Dziewczynka mierzy się z wszystkimi wyzwaniami codzienności, z jakimi spotykają się małe dzieci. Zobaczcie jak wyglądają przygody Poli!  

W domu z dzieckiem

Uczucia Gucia1 Gry Nasza Księgarnia1 Odchudzamy dzieci1 Książka dla malucha - Zielona Sowa1 Ekorodzice1 Książki dla dzieci1

Sonda – Czas Dzieci

Czego powinno być więcej na portalu ?
Rozrywki dla dzieci on line
Rozrywki dla rodziców on line
Konkursów z nagrodami dla dzieci
Konkursów z nagrodami dla mam
Konkursów z nagrodami dla tatusiów
Inspiracji plastycznych dla dzieci
Żadne z powyższych mnie nie interesują. Szukam tu informacji nie rozrywki.


Kraków | Warszawa | Wrocław | Śląsk | Łódź | Poznań | Lublin | Trójmiasto | Bydgoszcz | Rzeszów | Szczecin

© Copyright by Czas Dzieci - Portal informacyjno-rozrywkowy 2006-2019