Warszawa

Spektakl PIOTRUŚ PAN
Warszawa Spektakl 5–12 lat

Spektakl PIOTRUŚ PAN

5 kwietnia 2023
Wpis archiwalny

PIOTRUŚ PAN

JAMES MATTHEW BARRIE

 

05-04-2023 10:00 | Scena im. G. Holoubka

1h 45 min (bez przerwy)


Na podstawie: „Piotruś Pan i Wendy” oraz „Piotruś Pan czyli chłopiec, który nie chciał dorosnąć” w przekładach Michała Rusinka i Andrzeja Brzózki.

Historia taka, jak zawsze, w wersji takiej, jak nigdy. Żegluga przez głębokie morskie fale, lot przez Nibylandię, złoty pył, magia, piraci – zapraszamy do barwnego, widowiskowego świata, na opowieść o radości, przygodach, snach i marzeniach. Dla małych i dla dużych - bo Piotrusiem może być po trochu każdy z nas, niezależnie od wieku.

W ujęciu Anny Ilczuk, „Piotruś Pan” to także zaproszenie do rozmowy o dziecięcych emocjach - również tych mniej pozytywnych - i do przyjrzenia się, skąd się biorą i na jakie sposoby mogą być bezpiecznie wyrażane. Historia uciekającego przed dorosłością chłopca staje się okazją do zapewnienia wszystkich chłopców – tych zagubionych i tych niezagubionych – że mogą tęsknić, bać się, płakać, smucić i że nie zawsze muszą być dzielni.

Spektakl przygotowuje Anna Ilczuk, reżyserka z powodzeniem zajmująca się tworzeniem teatru dla dzieci, twórczyni m.in. świetnie przyjętych „Dzieci z Bullerbyn” z Teatru Polskiego we Wrocławiu czy „Ronji, córki zbójnika” z Teatru Powszechnego w Warszawie.

 

Adaptacja i reżyseria: Anna Ilczuk
Scenografia i kostiumy: Mateusz Stępniak
Muzyka: Maciej Zakrzewski
Reżyseria światła: Jakub Kęszycki
Asystentka reżyserki, suflerka: Emilia Bilińska
Inspicjent: Tomasz Karolak

Obsada: Agata Góral, Marta Król, Marta Ojrzyńska (gościnnie), Agata Różycka, Mariusz Drężek, Kamil Szklany, Marcin Sztabiński, Konrad Szymański, Marcin Wojciechowski, Łukasz Wójcik

 

Rekomendowany wiek: 5+

Ceny biletów 50,00-100,00

 

Miejsce wydarzenia:
Pałac Kultury i Nauki, 00-901 Warszawa
Organizator:

Teatr Dramatyczny m.st. Warszawy im. Gustawa Holubka

Pałac Kultury i Nauki, 00-901 Warszawa
tel.: 22 656 68 44, 22 656 68 65, 22 826 38 72

Wydarzenia w Warszawie

Przeczytaj również

Warto zobaczyć