Warszawa

Spektakle improwizowane w Teatrze Capitol dla dorosłych
Warszawa Spektakl

Spektakle improwizowane w Teatrze Capitol dla dorosłych

Kryminał improwizowany i spektakl muzyczny „Disco polo, czyli historia pewnego zespołu” - weekendowe premiery Teatru Komedii Impro w Łodzi na scenie Teatru Capitol w Warszawie


Piątkowa zagadka kryminalna oraz sobotni muzyczny show, który jedynie z tytułu nawiązuje do nurtu disco polo - tak zapowiada się najbliższy weekend na Scenie Amfiteatr stołecznego Teatru Capitol. 13 i 14 stycznia łódzki Teatr Komedii Impro zaprasza na dwa premierowe przedstawienia: „Kryminał improwizowany” oraz „Disco polo, czyli historia pewnego zespołu”. Oba spektakle nie mają ustalonego wcześniej scenariusza, przed wejściem na scenę żaden z aktorów nie wie, co zdarzy się za chwilę, a o przebiegu akcji decyduje publiczność.


W piątek widzowie będą świadkami zbrodni popełnionej w pewnej małej miejscowości, tuż przed popularnym świętem. Co to za miejsce, kim są jego mieszkańcy, a wreszcie kto i jak zostanie zamordowany? Wszystko w rękach widzów…
W sobotę publiczność będzie współtworzyć zespół muzyczny. Jak będzie się nazywał i o czym będzie jego pierwszy przebój? Widzowie znowu będą mieli głos. - W pewnym miasteczku nagle nieoczekiwanie pojawiają się jakieś problemy i mieszkańcy stwierdzają, że co się najlepiej sprzedaje w Polsce - oczywiście, disco polo - założenia spektaklu wyjaśnia Jacek Stefanik, dyrektor artystyczny Teatru Komedii Impro w Łodzi. Jednocześnie zapowiada, że klimat muzyczny niekoniecznie będzie nawiązywał do tego nurtu muzycznego. - Teksty mogą być o miłości, natomiast sama warstwa muzyczna będzie bardziej soulowa, funky lub nawet reggae, bo w takich klimatach czujemy się najlepiej.


Teatr Komedii Impro w Łodzi ze stołecznym Teatrem Capitol współpracuje od końca ubiegłego roku. Zaowocowało to uruchomieniem w Warszawie pierwszej stałej teatralnej sceny impro. - Zawsze bardzo dużym szacunkiem darzyłam kolegów, którzy zajmują się teatrem improwizowanym i zawsze chciałam mieć taką scenę. Teraz spełniło się moje marzenie - mówi Anna Gornostaj, dyrektor Teatru Capitol w Warszawie. - Aktorzy, którzy będą tutaj grać zajmują się tym od wielu lat, robią to absolutnie profesjonalnie, moim zdaniem najlepiej w Polsce.


„Kryminał improwizowany” będzie można zobaczyć na Scenie Amfiteatr Teatru Capitol w Warszawie (ul. Marszałkowska 115) w piątek 13 stycznia o godz. 19, a przedstawienie „Disco polo, czyli historia pewnego zespołu” - w sobotę 14 stycznia o tej samej porze.


Pozostałe przedstawienia wystawiane będą w kolejne weekendy:


20 stycznia 2023 r. - „Kryminał improwizowany” - godz. 19.00

 

 


27 stycznia 2023 r. - „Disco polo, czyli historia pewnego zespołu” - godz. 19.00
3 lutego 2023 r. - „Kryminał improwizowany” - godz. 19.00

 


10 lutego 2023 r. - „Komedia romantyczna” [PREMIERA] - godz. 19.00
11 lutego 2023 r. - „Komedia romantyczna” - godz. 19.00
12 lutego 2023 r. - „Komedia romantyczna” - godz. 18.00
14 lutego 2023 r. - „Komedia romantyczna” - godz. 19.00

 


17 lutego 2023 r. - „Disco polo, czyli historia pewnego zespołu” - godz. 19.00

 


24 lutego 2023 r. - „Wilkołaki”, czyli horror improwizowany [PREMIERA] - godz. 19.00.

 


Bilety dostępne są w kasie teatru oraz online na stronie www.teatrcapitol.pl.


***

 

Teatr Komedii Impro w Łodzi to pierwszy w Polsce stacjonarny, zawodowy teatr dedykowany improwizacji. Zespół aktorów, tworzy przedstawienia na oczach i z udziałem publiczności, używając do tego jedynie własnej wyobraźni oraz sugestii padających z widowni. Zespół nie przyjmuje wskazówek religijnych, politycznych oraz takich, które mogłyby kogokolwiek urazić. Aktorzy wybierają głównie pozytywne propozycje, stroniąc od wulgaryzmów. Spektakle mają charakter literacko-teatralny i są intelektualną zabawą. Właścicielem i założycielem teatru jest Mirosław Kuliś, wydawca Tygodnika ANGORA.


Teatr Capitol w Warszawie założony został w 2008 roku, w miejscu dawnego kina Oka i późniejszego kina Capitol. Powstał dzięki pasji i odwadze jego założycieli – aktorki teatralnej i filmowej Anny Gornostaj i jej męża – reżysera Stanisława Mączyńskiego. Spektakle grane są na Dużej Scenie, Scenie Mniejszej i Scenie Amfiteatr. Bilet do Teatru Capitol to wejściówka do świata komedii, błyskotliwych dialogów, dowcipnych ripost i pikantnych fars z udziałem gwiazd, takich jak np.: Olaf Lubaszenko, Kacper Kuszewski, Maciej Damięcki, Katarzyna Skrzynecka, Patricia Kazadi, Anna Czartoryska-Niemczycka, Wojciech Wysocki, Hanna Śleszyńska, Daria Widawska, Viola Arlak, Lesław Żurek, Rafał Cieszyński, Anna Dereszowska, Łukasz Nowicki, Marzena Rogalska, Michalina Sosna, Jacek Lenartowicz, Andrzej Deskur, Andżelika Piechowiak, Anna Korcz, Marcin Troński, Olga Bończyk, Wojciech Majchrzak i Michał Milowicz.

Organizator:

Teatr Capitol

ul. Marszałkowska 115;
00-102 Warszawa
tel.: 022 620 21 42

Wydarzenia w Warszawie

Warto zobaczyć