Warszawa

"Zadziwiający kot Maurycy" od 20 stycznia TYLKO W KINACH!
Warszawa Seans filmowy

"Zadziwiający kot Maurycy" od 20 stycznia TYLKO W KINACH!

Wpis archiwalny

Zobacz zwiastun filmu o bardzo puchatym gościu i ekipie niezwykle bystrych gryzoni.

 

„Zadziwiający kot Maurycy” od 20 stycznia TYLKO W KINACH!

Wszystkie bajki są na jedno kopyto

Jest nieogarnięta księżniczka i książę jak z reklamy

Ale ta bajka jest inna niż wszystkie

Resztę musicie odkryć sami

 

Przed wami ZADZIWIAJĄCY KOT MAURYCY

ZOBACZ ZWIASTUN: https://youtu.be/xjn9VcD7Smk

„Zadziwiający kot Maurycy” w kinach od 20 stycznia 2023!

Film na podstawie kultowej powieści Terry’ego Pratchetta.

 

 

 

 

 

 

Najnowszy przebój scenarzysty „Shreka” i pięciu części „Piratów z Karaibów”! Zobacz kota Maurycego i jego cwaną paczkę w sensacyjnie śmiesznych przygodach w krainie magii i czarów. Bądź świadkiem śmiałych sztuczek i planów, które mogły zrodzić się tylko w jednej kociej głowie. Bo ten rudy koleżka to nie żaden kitek mruczek, tylko prawdziwy król przekrętów, który wie, jak pokazać pazurki i zawsze ląduje na cztery łapy.

 

 

 

„Zadziwiający kot Maurycy” to pierwszy animowany film fabularny oparty na twórczości kultowego pisarza – Terry'ego Pratchetta, którego legendarny cykl „Świat Dysku” sprzedał się w liczbie przeszło 70 milionach egzemplarzy i znajduje się na liście stu najlepiej sprzedających się serii literackich w historii. W oryginalnej wersji językowej animacji głosów bohaterom użyczyli: Emilia Clark, Himesh Patel, David Tennant, Gemma Arterton, a w rolę tytułowego kocura wcielił się Hugh Laurie, czyli nie kto inny jak uwielbiany w Polsce Doktor House.

 

 

 

 

Kot Maurycy obmyśla przekręt doskonały. Wspierany przez „cichego wspólnika” wędruje od miasta do miasta, naciągając ludzi na rzekomą „plagę szczurów”, którą tylko dźwięk magicznego fletu jest w stanie pokonać. Prawda jest jednak taka, że gryzonie to dobrzy kumple Maurycego, bardzo sprytni i wygadani, a instrument jest zaczarowany tylko z nazwy. Jako że nikt nie podejrzewa oszustwa, interes idzie świetnie i gang Maurycego szybko się bogaci. Prawdziwe wyzwanie jednak dopiero przed ekipą. Wszystko zaczyna się, kiedy wesoła szajka trafia do miasteczka, w którym ktoś inny próbuje wcielić w życie własny niecny szwindel. Czy Maurycy i spółka, wspierani przez córkę burmistrza – Melissę, zdołają odkryć, kto za tym wszystkim stoi i uratować mieszkańców, zanim będzie za późno?

 

 

  • Gatunek: animacja, komedia, fantasy
  • Produkcja: Anglia, Niemcy 2022
  • Scenariusz: Terry Rossio („Shrek”, „Alladyn”, cykl „Piraci z Karaibów”) na postawie powieści Terry’ego Pratchetta
  • Tłumaczenie na język polski: Kuba Wecsile („Avengers”, „Kraina lodu”, „Coco”), imiona większości postaci zgodne z tłumaczeniem książki „Zadziwiający Maurycy i jego edukowane gryzonie” Piotra W. Cholewy
  • Reżyseria: Toby Genkel („Riko prawie bocian”, „Ups! Arka odpłynęła”)
  • Oryginalna obsada dubbingowa: Hugh Laurie („Dr House”, „Stuart Malutki”), Emilia Clark („Gra o tron”, „Terminator: Genisys”), Himesh Patel („Yesterday”, „Tenet”), David Tennant („Doktor Who”, „Dobry omen”), Gemma Arterton („King's Man: Pierwsza misja”, „Hansel i Gretel: Łowcy czarownic”), David Thewlis („Sandman”, „Wonder Woman”)
Organizator:

Kino Świat Sp. z o.o.

Wydarzenia w Warszawie

Warto zobaczyć