Warszawa

Premiera koncertu "Wędrówka" w Teatrze Baj
Warszawa Koncert

Premiera koncertu "Wędrówka" w Teatrze Baj

26 czerwca 2022

26 czerwca 2022 w Teatrze Baj odbędzie się premiera koncertu dla dzieci pt. „Wędrówka” w reżyserii Ewy Piotrowskiej. Koncert z uwielbianymi przez dzieci tekstami Danuty Wawiłow powstaje w ramach projektu: „Praska Dorożka Teatralna” realizowanego dzięki Zintegrowanemu Programowi Rewitalizacji m.st. Warszawy.


Opis:


Nie zawsze trzeba daleko wędrować, żeby doświadczyć przyjemności i mądrości podróży. Podczas tej, ale i każdej innej, wędrówki będziemy się dużo śmiać, rozkosznie bawić i spędzać czas z tymi, których darzymy sympatią. Może się jednak zdarzyć też tak, że zmoczy nas deszcz, wystraszymy się mrówki albo spotka nas jakaś mniej miła przygoda. Nie ma jednak powodów, żeby zawracać albo się obrażać! Każdą sytuację trzeba przeżyć, oswoić, polubić i wyjść z niej silnym jak lew ze śpiewem na ustach.

 

Ten wyjątkowy koncert dla dzieci powstał na podstawie ciepłych, pełnych fantazji i humoru oraz życiowych prawd utworów napisanych przez wspaniałą Danutę Wawiłow. Piosenki mają w sobie mnóstwo radości i figlarności, ale niosą też ukojenie dla dziecięcych strachów. Wspólnie ze śpiewającymi i grającymi aktorami będziemy doświadczać zwykłej codzienności, ale z niezwykłej perspektywy najmłodszych. Poznamy między innymi Babcię i pudla, Damę i prosię, Kruka i żabkę, Pana Sikorka, Czarnego lwa, Kurze dydko, Człowieka ze złotym parasolem, Nocnego Marka i… i… i całą gromadę innych nietuzinkowych postaci, których przygody nas rozbawią i rozkołyszą.

 

Tak jak Wy uwielbiamy wiersze Danuty Wawiłow i nie zamierzamy tego ukrywać! Zrobimy natomiast wszystko, co w naszej twórczej mocy, żebyście ukochali je jeszcze bardziej i nucili przy każdej możliwej okazji. Znajdźcie nas podczas naszej „Wędrówki” i dołączcie!


„Wędrówka” powstała w ramach projektu „Praska Dorożka Teatralna”. Zadanie zostało zrealizowane dzięki wsparciu finansowemu m.st. Warszawy w ramach Zintegrowanego Programu Rewitalizacji m.st. Warszawy do 2022 roku.


Twórcy:

 

 

  • autor: Danuta Wawiłow
  • reżyseria: Ewa Piotrowska
  • muzyka: Wojciech Błażejczyk
  • scenografia: Martyna Štěpán-Dworakowska
  • ruch sceniczny: Marta Bury
  • Obsada:  Elżbieta Bieda, Elżbieta Bielińska, Marta Gryko-Sokołowska, Andrzej Bocian, Piotr Michalski, Dawid Mkrtchyan (gościnnie), Robert Kowalczyk


O rewitalizacji:

 

Teatr Baj od 2016 roku realizuje projekty rewitalizacyjne, zmieniające oblicze prawobrzeżnej Warszawy. Dzięki Rewitalizacji zmienił się również sam Teatr, ponieważ wyremontowany i wyposażony został nasz budynek. Do tej pory realizowaliśmy projekty, z którymi wychodziliśmy do mieszkańców – prezentując spektakle i zapraszając na warsztaty plenerowo, tak też będzie już w czerwcu z wydarzeniami pt. "Wędrówka". W ostatnim roku realizacji Programu zapraszamy również widzów do naszej siedziby, żeby podkreślić, że rewitalizacja to złożony proces, obejmujący tematy architektoniczne, urbanistyczne, społeczne, edukacyjne i kulturalne. Realizując w ramach projektu spektakl i zapraszając na niego widzów za darmo do naszego wyremontowanego budynku pokazujemy, jak wszystkie kwestie związane z rewitalizacją łączą się w całość.

 

Premiera: 26 czerwca 2022, godz. 15:00
Lokalizacja: ul. Stalowa / Święto ulicy Stalowej
https://goo.gl/maps/XGrafizFEwGjCWF38

 

Kolejne koncerty:

 

◾ 28.06, godz. 17:00
Kamień. Pawilon edukacyjny
ul. Wybrzeże Puckie 1
https://goo.gl/maps/pd2ERnNJhbCPNQC27

◾ 29.06, godz. 17:00
Park Michałowski - ul. Kawęczyńska 44
https://goo.gl/maps/FurH12GDk2McRiRP9

◾ 30.06, godz. 17:00
Centrum Kultury i Aktywności, ul. Siarczana 6
https://goo.gl/maps/xxGXgNaLHa8r8Dzy7

◾ 01.07, godz. 17:00
Park Praski – Muszla Koncertowa
https://goo.gl/maps/oGSwgMK5i9bFw7S17

◾ 02.07, godz. 15:00
ARTHOUSE
https://goo.gl/maps/8Bs2v91FzvCdVeKn9

◾ 03.07, godz. 15:00
NA RÓŻYCU
https://goo.gl/maps/sHMtFnimHBGssb8QA

Więcej informacji: facebook.com/events/

Miejsce wydarzenia:
ul. Jagiellońska 28,
03-719 Warszawa
Organizator:

Teatr "BAJ"

ul. Jagiellońska 28,
03-719 Warszawa
tel.: 022 619 80 77

Wydarzenia w Warszawie

Warto zobaczyć