Warszawa

Odkrywcy sztuki - Półkolonie dla dzieci
Warszawa Zapisy od 6 lat

Odkrywcy sztuki - Półkolonie dla dzieci

Półkolonie ODKRYWCY SZTUKI to propozycja półkolonii letnich na Mokotowie, adresowana do uczniów od 1 do 6 klasy szkoły podstawowej (minimalny rocznik urodzenia to 2016). Każdy dzień naszych półkolonii to nowa przygoda, dla której punktem wyjścia stanowić będą pozornie dobrze znane dziedziny artystyczne.

 

Podczas półkolonii Artyści-Eksperymentatorzy zbadają możliwości trzech dedykowanych danemu turnusowi technik plastycznych oraz potencjał ich połączenia ze sobą. W zależności od tygodnia będzie to: #malarstwo #kolaż #guerilla art #street art #land art, #grafika albo #teatr #rysunek #rzeźba.

 

Każdy dzień wypełniony będzie zarówno pracami artystycznymi rozszerzającymi spojrzenie na daną technikę, jak i ćwiczeniami kreatywnymi rozszerzającymi myślenie o sztuce. W procesie twórczym nie zapomnimy o ciele. Dzieci będą miały okazję poruszać się, odprężyć i zrelaksować w trakcie warsztatów ruchowych.

 

Każdego dnia powstaną prace, które złożą się ostatecznie na wspólną wystawę. Będzie je można zabrać ze sobą do domu w piątek o godz. 17.00 po zamknięciu danego turnusu półkolonii.

 

W Sztukarni wiemy, że od samego efektu ważniejszy jest proces twórczy, dlatego kładziemy nacisk przede wszystkim na to, czego dzieci mogą doświadczyć, co odkryć i czego się nauczyć. Zależy nam również na wspieraniu rozwoju kompetencji miękkich u dzieci, takich jak samodzielne myślenie, zdolność do współpracy, empatyczny kontakt z innymi, umiejętność wyrażania własnych opinii, decyzyjność, czy bronienie własnych poglądów oraz wartości.

 

CZEGO DZIECI NAUCZĄ SIĘ PODCZAS PÓŁKOLONII I JAK SPĘDZĄ CZAS?

W trakcie 5 dni dzieci przyjrzą się 3 wybranym dla nich w danym tygodniu technikom artystycznym. Poznają artystów działających w tym nurcie. Wykonają ćwiczenia pomagające im zrozumieć to, jak myślą artyści, skąd wpadają na swoje niezwykłe pomysły, a także to jaki potencjał kryje się w danej dziedzinie artystycznej.

 

Więcej na: https://sztukarnia.pl/polkolonie

Wydarzenia w Warszawie

Warto zobaczyć