Warszawa

Robotyka Lego i warsztaty dronowe - trwają zapisy na zajęcia!
Warszawa Warsztaty

Robotyka Lego i warsztaty dronowe - trwają zapisy na zajęcia!

Zajęcia z robotyki Lego i warsztaty dronowe w Szkołach Podstawowych nr 272, 227 i 202 w Warszawie.

 

Serdecznie zapraszamy dzieci w wieku 6 – 9 oraz 10 – 14 lat na warsztaty z robotyką Lego i warsztaty dronowe w Szkole Podstawowej nr 272, Szkole Podstawowej nr 227 oraz Szkole Podstawowej nr 202 w Warszawie. 

Dziecięce Przygody to firma, która powstała z myślą o intelektualnym i kreatywnym rozwoju dzieci. Prowadzone przez nas warsztaty są znakomitym połączeniem wiedzy z zabawą. Dzięki edukacyjnym klockom dzieci rozwijają umiejętności manualne a także inteligencję wizualno – przestrzenną poprzez myślenie obrazami czy też poprzez rozwijanie swojej wyobraźni. Celem naszych zajęć jest: pobudzanie dziecięcej kreatywności, rozwijanie zdolności inżynierskich oraz umiejętności pracy
w grupie. Stawiamy na nowoczesne podejście do nauki. Naszą misją jest działanie, rozwijanie oraz nauczanie według idei STEM, czyli połączenia Nauki, Technologii, Inżynierii i Matematyki.

 

 

LEGO WEDO


Zajęcia skierowane dla dzieci w wieku 6 - 9 lat.

 

Lego WeDo Education to bardziej złożone zestawy klocków pozwalające uczniom budować roboty i konstrukcje, które po podłączeniu do komputera i zaprogramowaniu wprawiane są w ruch. Dzięki specjalnym silniczkom, sensorom ruchu i przekładniom zbudowane roboty ruszają się, wydają dźwięki, jeżdżą lub omijają przeszkody.

 

Zajęcia z robotyki mają na celu rozwijanie kreatywności, pracy zespołowej, uczą podstaw informatyki, mechaniki, fizyki, matematyki, logicznego myślenia, twórczego rozwiązywania problemów a także podstaw programowania.
Uczniowie pracują w grupach w oparciu o zestawy Lego WeDo 1.0 z wykorzystaniem laptopów lub Lego WeDo 2.0 z wykorzystaniem tabletów.

 

 

LEGO MINDSTORMS EV3


Zajęcia skierowanie dla dzieci w wieku  9 – 14 lat.


to zawansowane zestawy edukacyjne Lego, które rozbudzą w uczniach zainteresowanie naukami ścisłymi: techniką, matematyką, architekturą czy automatyką. Podczas zajęć, uczniowie stają się inżynierami, którzy budują, testują i poprawiają swoje projekty, by zwiększyć ich wydajność. Podczas zajęć uczymy się: projektowania i budowania programowalnych robotów z wykorzystaniem silników, czujników, przekładni, kół, osi i innych technicznych elementów.  Programujemy w języku EV3, polegającym na układaniu sekwencji ikon reprezentujących kolejne polecenia dla robota i pozwalającym na budowę algorytmów.


Dzieci pracują w grupach z wykorzystaniem laptopów.

 


WARSZTATY DRONOWE


Warsztaty edukacyjne dla dzieci w wieku 10 – 14 lat.


idealne uzupełnienie zajęć z Lego Wedo oraz Lego Mindstorms z wykorzystaniem bezzałogowych statków powietrznych czyli dronów. Podczas zajęć uczestnicy uczą się podstaw bezpieczeństwa ruch lotniczego, podstaw awiacji, filmowania, wykonywania misji, oraz programowania w języku Scratch/ Droneblocks.
Uczniowie pracują indywidualnie lub w dwuosobowych zespołach z wykorzystaniem tabletu lub smartfona oraz Drona DJI Tello Edu.


Trwają zapisy na warsztaty w roku szkolnym 2021/2022 w następujących lokalizacjach:

 

Szkoła Podstawowa nr 227    

ul. Astronautów 17


Warszawa – Włochy

Szkoła Podstawowa nr 272       
ul. Piaseczyńska 114/116


Warszawa - Mokotów

Szkoła Podstawowa nr 202          
ul. Jana Bytnara „Rudego” 19

Warszawa – Mokotów

 

Dla rodzeństw oferujemy 10% zniżki. Liczba miejsc ograniczona.

 


Informacje i zapisy:

 

Organizator:

Dziecięce Przygody

Nasze warsztaty odbywają się na terenie Lublina oraz Warszawy i okolic.
tel.: 781 007 107

Wydarzenia w Warszawie

Warto zobaczyć