Warszawa

#balwanjaktalala - śniegowe wyzwanie Teatru Miejskiego w Gliwicach
Ogólnopolska Inne 1–14 lat

#balwanjaktalala - śniegowe wyzwanie Teatru Miejskiego w Gliwicach

od 18 stycznia do 22 stycznia 2021
Wpis archiwalny

Akcja #balwanjaktalala – lepimy bałwany z Teatrem Miejskim w Gliwicach

 

Wzywamy dzieci i dorosłych z całej Polski do wspólnego lepienia kul, bałwanków, igloo i wszystkiego, co jeszcze Wam wpadnie do głowy, koniecznie ze śpiewem na ustach. Śnieg jeszcze do Ciebie nie dotarł? Nie szkodzi! Bałwankową piosenkę ze spektaklu "Malutka Czarownica"  w reż.Daniela Arbaczewskiego można wyśpiewać i wytańczyć także w domu i przedszkolu! -zaprasza Teatr Miejski w Gliwicach.

 

Najmłodsi doczekali się śniegu! Perspektywy narciarsko-saneczkarskie są w tym roku mocno ograniczone, można za to wykorzystać biały puch do twórczej zabawy. Wiemy, jak bardzo potrzeba obecnie dzieciakom nieskrępowanej zabawy na powietrzu. Dla wielu z nich lepienie bałwana to dosyć egzotyczna zabawa, ponieważ od kilku lat brakuje nam w Gliwicach śnieżnych zim – mówi Sandra Staletowicz, edukatorka gliwickiego Teatru Miejskiego.

 

W tegoroczne ferie brakuje także spektakli teatralnych, jednakże teatr znalazł sposób, aby pomimo wszelkich ograniczeń spotkać się z dziećmi w ramach internetowej akcji #balwanjaktalala. Inspiracją do zabawy jest piosenka Bałwan ze spektaklu pt.Malutka Czarownica. To jedna ze scen bardzo lubianych przez dzieci, pełna zimowej magii. Zapraszamy naszych widzów do nagrania własnej wersji bałwankowej piosenki. Docierają już do nas pierwsze filmy, wyobraźnia dzieci nie zna granic – dodaje S.Staletowicz. Na czym polega wyzwanie? Na stronie internetowej teatru znajdziecie tekst i melodię piosenki, do której należy nagrać własną wersję i opublikować w mediach społecznościowych z hashtagiem #balwanjaktalala.

 

Szczegóły zabawy znajdziecie na stronie internetowej teatru: tutaj

Zobacz video ze spektaklu Malutka Czarownica: tutaj

Organizator:

Teatr Miejski w Gliwicach

ul. Nowy Świat 55 – 57, 44-100 Gliwice
tel.: 32 230 67 18

Wydarzenia w Warszawie

Warto zobaczyć