Warszawa

Puchatki. Rodzinna pracownia plastyczna
Warszawa Warsztaty

Puchatki. Rodzinna pracownia plastyczna

24 listopada 2020
Wpis archiwalny

Zapraszamy najmłodsze przedszkolaki z rodzicami do zabawy ze sztuką i poznania różnorodnych form pracy artystycznej.

 

Zajęcia są dla młodszych dzieci i ich rodziców, obecność rodzica jest obowiązkowa. Program zajęć przygotowany jest w taki sposób, by dzieci i rodzice nie tylko rozwijali swoje umiejętności artystyczne, ale też współpracowali. Mówimy o przeróżnych formach artystycznych, zwracając uwagę na możliwości ich wykorzystania w rozwoju dziecka. Poznajemy pojęcia ze słownika pracowni plastycznej, pojęcia ze świata sztuki, takie jak nazwy technik, narzędzi, barw, brył, a także form i nurtów:  portret, montaż, abstrakcja, grafika, rzeźba, mobil. Każde z zajęć to osobna przygoda, która przeniesie nas w świat wielkich twórców i dzieł. Prace będziemy gromadzić w naszych teczkach małych akademików.

 

Uczymy się pracy z materiałem i narzędziami oraz technik plastycznych, takich jak malarstwo, rysunek, kolaż, rzeźba, linoryt. Tworzymy rzeźby i inne formy przestrzenne. Ćwiczymy umiejętność wyrażenia siebie i swoich emocji poprzez środki plastyczne, głównie działania rozwijające funkcje motoryczne i poszerzanie samodzielności w działaniu.Nie zabraknie zabaw związanych ze stolarką, ogrodnictwem, szyciem czy gotowaniem. Rozwijamy wyobraźnię, kreatywność, zmysł estetyczny i myślenie przestrzenne. Część prac będzie odbywała się wieloetapowo, co pozwoli nam docenić czas, który jest niezbędny do uzyskania pewnego efektu. Zajęcia to rozgrzewka, wprowadzenie w temat zajęć, wspólne/indywidualne wypracowywanie koncepcji warsztatów, praca manualna przy współpracy prowadzącego, zakończenie, sprzątanie pracowni.

 

Zajęcia są prowadzone w oparciu o metody i założenia pedagogiczne Janusza Korczaka, Marii Montessori i Celestina Freineta.

 

Szczegóły:

  • Termin: wtorki, godz. 17:00-17:50
  • Cena: 110 zł (4 wejścia)
  • Prowadzący: Szymon Gotowski
Miejsce wydarzenia:
ul. Siekierkowska 28
00-709 Warszawa
Organizator:

Dom Kultury Dorożkarnia

ul. Siekierkowska 28
00-709 Warszawa
tel.: 22 841 91 22

Wydarzenia w Warszawie

Warto zobaczyć