Warszawa

Warsztaty: Motanki-szmacianki
Warszawa Warsztaty 8–14 lat

Warsztaty: Motanki-szmacianki

19 września 2020
Wpis archiwalny

Zapraszamy dzieci na warsztaty z Pauliną Maksjan, malarką, projektantką kostiumów, w ramach projektu Dzieciaki nie płacą.

 

Artystka wykorzystuje w swojej pracy elementy arteterapii, tworzenia intuicyjnego. Na warsztatach uczestnicy wykonają, od podstaw, swoje niepowtarzalne, szmaciane lalki. Każda będzie odzwierciedlała autora, będzie wykonana odmienną techniką z wykorzystaniem bogatej gamy oryginalnych materiałów. Głównym założeniem zajęć jest pobudzenie wyobraźni i odkrywaniem w procesie tworzenia swobody i radości życia.

 

Paulina Maksjan – wychowywała się nad polskim morzem. W 2008 roku ukończyła z wyróżnieniem Malarstwo na Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku na kierunku Malarstwo i Scenografia. Od najmłodszych lat pasjonowała się robieniem lalek, pierwszą zrobiła w wieku 5 lat z klocków LEGO. Tworzenie lalek było u Niej intuicyjne i wynikało z potrzeby. Do dziś kolekcjonuje lalki z różnych krajów. Trzykrotna stypendystka Ministra Kultury i Sztuki. Pod koniec studiów została również laureatką Artystycznej Podróży Hestii i w ramach nagrody odbyła artystyczną podróż do Nowego Yorku. Brała udział w wielu wystawach krajowych i zagranicznych, zarówno indywidualnych jak i zbiorowych. W swojej karierze artystycznej zahaczyła o teatr lalek w Gdańsku, projektowanie kostiumów, tworzenie scenografii do filmu animowanego.

 

Termin: 19 września 2020, sobota 

  • godz. 10.00 - 11.30: grupa I (kontynuacja warsztatu lalkowego online)
  • godz. 12.00 - 14.00: grupa II (8 lat +)

 

Cena: udział bezpłatny. Zapisy online od 11 września. Liczba miejsc ograniczona.

 

Więcej informacji: tutaj

Miejsce wydarzenia:
ul. Blokowa 1
03-641 Warszawa
Organizator:

Dom Kultury Zacisze

ul. Blokowa 1
03-641 Warszawa
tel.: 22 679 84 69, 22 743 87 10

Wydarzenia w Warszawie

Warto zobaczyć