Warszawa

Ali Bajda Dzika Frajda
Warszawa Spektakl

Ali Bajda Dzika Frajda

20 września 2020
Wpis archiwalny

Wyliczanki, gdybanki, tupanki i oczywiście językowe łamańce!

 

Już po raz trzeci zapraszamy Was do naszych podwórkowych eksperymentów ze słowem! Widzimy się na placach zabaw i podczas spektaklu na Głębockiej 66! Będziemy śpiewać, grać, czytać, improwizować – często wracać do tekstów Stefana Themersona! Uczyć się z Wami i od Was nowych i starych rymowanek.  Gdzie i kiedy można spotkać naszą ferajnę na placu zabaw?

 

Finałem naszych podwórkowych eksperymentów będzie spektakl "Ali Bajda Dzika Frajda", który odbędzie się 20 września (niedziela) o godz. 12:00 w sali widowiskowej przy Głębockiej 66. Nowe technologie i niewiarygodne podwórkowe historie! Przedstawienie z wielkoformatowymi animacjami na żywo, z mnóstwem wyliczanek i z piosenkami, które mocno angażują najmłodszą publiczność.

 

 

Zapraszamy na sceniczną opowieść, w której pobrzmiewa echo białołęckich placów zabaw i parków. Zebraliśmy w niej Wasze i nasze wyliczanki, Wasze i nasze podwórkowe opowiastki, oddaliśmy je w ręce artystów – tak powstała jedyna w swoim rodzaju historia, którą można wyklaskać, wytupać, wyśpiewać i zobaczyć! Ali bajda Dzika Frajda – sceniczna odsłona podwórkowych zabaw ze słowem.

 

Autorki spektaklu:

  • Kama Fundichely – koncept wizualny i animacje live
  • Krystyna Bocheńska – wybór i opracowanie tekstów
  • Natalia Leszczyńska – narracja, muzyka

 

Działania realizowane w ramach projektu Wielka zabawa i ważna sprawa – język podwórka. Edycja trzecia. Dofinansowano ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach programu Ojczysty – dodaj do ulubionych 2020.

Miejsce wydarzenia:
Głębocka 66
Organizator:

Białołęcki Ośrodek Kultury

ul. Vincenta van Gogha 1,
03-188 Warszawa
tel.: 022 614 66 56

Wydarzenia w Warszawie

Warto zobaczyć