Warszawa

Smykofonia - Najkrótsza droga do Chin
Warszawa Koncert

Smykofonia - Najkrótsza droga do Chin

od 1 sierpnia do 2 sierpnia 2020
Wpis archiwalny

Pierwsza odsłona programu Smykofonia w Łazienkach Królewskich - "Droga do Chin". 

 

Znamy czarodziejski sposób, aby w ciągu chwili znaleźć się w dalekiej azjatyckiej krainie- to pięć magicznych dźwięków tradycyjnej muzyki chińskiej, z których tworzyć można współczesne melodie. Mamy także opartą na nich wesołą i rytmiczną, polską piosenkę. Zapraszamy do zabawy!

 

Wykonawcy:

  • Chang Qinke – śpiew
  • Piotr Łabanow – instrumenty strunowe
  • Paweł Kowalski – instrumenty perkusyjne
  • Joanna Lalek – prowadzenie

 

Smykofonia to program edukacyjno kulturalny dla dzieci przygotowany z myślą o niemowlętach, dzieciach w wieku przedszkolnym i ich rodzicach, dziadkach, wujkach i ciociach, zainteresowanych otwieraniem swoich pociech na muzykę. W tym roku zapraszamy na niezwykłą edycję Smykofonii, która odbędzie się na świeżym powietrzu w Łazienkach Królewskich. W związku z sytuacją epidemiologiczną w Polsce koncerty będą miały bardzo kameralną formę.

 

Jak zwykle podczas Smykofonii przeniesiemy się w różne zakątki świata i poznamy kulturę mniej lub bardziej odległych od Polski krajów. Podczas Smykofonii przebieg koncertu wynika z potrzeb i możliwości percepcyjnych małych dzieci. Utwory są krótkie i zróżnicowane, mają przejrzystą fakturę. Wykonawcy nawiązują bliski kontakt z publicznością. Interakcji sprzyja brak dystansu i tradycyjnego podziału na scenę i widownię.

Miejsce wydarzenia:
Łazienki Królewskie, Warszawa
Organizator:

Fundacja "Ogrody Muzyczne"

Wydarzenia w Warszawie

Warto zobaczyć