Warszawa

Teatr Polski w Warszawie na Dzień Dziecka
Ogólnopolska Spektakl

Teatr Polski w Warszawie na Dzień Dziecka

od 18 maja do 7 czerwca 2020
Wpis archiwalny

Z okazji Dnia Dziecka przygotowaliśmy z myślą o najmłodszych dwie piękne realizacje.

 

Już 1 czerwca bardzo serdecznie zapraszamy na rejestrację spektaklu „Pinokio” Carlo Collodiego w reżyserii Jarosława Kiliana.

 

Sprzedaż biletów rozpocznie się w poniedziałek 1 czerwca i potrwa do 5 czerwca.

Bilety w cenie 3 zł do nabycia na stronie teatrpolski.waw.pl.

Spektakl dostępny będzie do 7 czerwca.

 

Jeden z najbardziej żywotnych utworów literatury dziecięcej – „Pinokio” Carla Collodiego, w klasycznej i widowiskowej inscenizacji na Dużej Scenie Teatru Polskiego. W tytułową rolę wciela się Piotr Bajtlik. Niesamowitym Przygodom Pinokia towarzyszy muzyka Grzegorza Turnaua oraz barwna scenografia Jarosława Kiliana. Premiera odbyła się równo 10 lat temu - 16 maja 2010 roku.

 

„Pinokio” to jeden z najsłynniejszych utworów, zaliczanych do kanonu klasyki literatury dziecięcej. Powieść Carla Collodiego ukazywała się w odcinkach w latach 1881-1883. Postać Pinokia jest (obok Piotrusia Pana) archetypem postaci dziecięcej we współczesnej kulturze. Niezwykłą żywotność treści utworu potwierdza niezliczona ilość kontynuacji, wariacji i adaptacji scenicznych oraz filmowych.

 

Jarosław Kilian bawi się znaną opowieścią i szuka w niej uniwersalnego przesłania dla dzieci w każdym wieku. Niewdzięcznik, łobuziak, leń Pinokio jest cudownie zabawny i tragiczny w swoich zmaganiach z własną naturą o to, by być dobrym. Najmłodsi widzowie odnajdą w „Pinokiu” znaną opowieść o akceptacji siebie oraz o ciekawości świata, służącej nieskrępowanemu wychowaniu. Starsi widzowie mają okazję przypomnieć sobie raz jeszcze jedną z najpiękniejszych historii o sensie zdobywania życiowego doświadczenia.

 

W obsadzie spektaklu m.in. Piotr Bajtlik, Lidia Sadowa, Maksymilian Rogacki, Szymon Kuśmider, Marcin Jędrzejewski, Dominik Łoś, Izabella Bukowska-Chądzyńska, Tomasz Błasiak, Marta Alaborska i Marta Kurzak.

Utwór Carla Collodiego to dla najmłodszych widzów Teatru Polskiego okazja, aby przekonać się, jak siła wyobraźni wprawiona zostaje w ruch przy użyciu tradycyjnej maszynerii teatralnej. Spektakl „Pinokio” jest wizytówką cyklu Teatr Polski Dzieciom, w ramach którego na naszych scenach odbywają się cykliczne prezentacje przedstawień dla młodych widzów.
 

Zwiastun spektaklu:

 

 

 

Z kolei 6 czerwca udostępnimy Teatr Polski czyta dzieciom: „Król Maciuś Pierwszy”

 

Z okazji Dnia Dziecka sięgamy po „Króla Maciusia Pierwszego” - ponadczasowy utwór Janusza Korczaka. Opowieść o chłopcu, który przedwcześnie musiał przejąć obowiązki władcy, mimo iż wydana ponad sto lat temu (1922), nadal porusza wyobraźnię dzieci i dorosłych. Król Maciuś (w tej roli Paweł Krucz) stawia czoła wielu wyzwaniom, uczy się od starszych, m.in. od Smutnego Króla (Antoni Ostrouch), a jednocześnie nie chce rezygnować ze swoich pragnień. Jego przygody stają się okazją, by rozmawiać o prawach dzieci.

 

„Król Maciuś Pierwszy"
Reżyseria: Ewa Domańska

Obsada:
Król Maciuś – Paweł Krucz
Narrator – Eliza Borowska
Felek – Tomasz Błasiak
Ministrowie, Generał, Porucznik – Dominik Łoś
Smutny Król – Antoni Ostrouch

 

Wydarzenie realizowane we współpracy z Komitetem Ochrony Praw Dziecka i Fundacją Kultury i Sztuki Taki Jestem.

 

Sprzedaż biletów rozpocznie się w sobotę 6 czerwca i potrwa do 10 czerwca.

Bilety w cenie 5 zł do nabycia na stronie teatrpolski.waw.pl.

Czytanie dostępne będzie do 12 czerwca.

 

Zapraszamy na licytacje przedmiotów pochodzących z dworu Króla Maciusia, które wesprą działalność Komitetu Ochrony Praw Dziecka.

 

Tron Króla Maciusia

Fotel Najstarszego Ministra

 

Jednocześnie zachęcamy Państwa także do wsparcia statutowej działalności Komitetu Ochrony Praw Dziecka.

 

Zapraszamy najmłodszych na wspaniałe przygody z Teatrem Polskim w Warszawie :)

 

fot. Magda Kuc

Miejsce wydarzenia:
online
Organizator:

Teatr Polski

ul. Karasia 2,
00-327 Warszawa
tel.: kasy: 022 826 79 92, sekretariat: 022 826 48 80, centrala: 022 826 92 71

Wydarzenia w Warszawie

Warto zobaczyć