Warszawa

Zajęcia z robotyki LEGO
Warszawa Warsztaty 6–14 lat

Zajęcia z robotyki LEGO

Wpis archiwalny

Serdecznie zapraszamy dzieci w wieku 6 – 10 lat na warsztaty z robotyką Lego
w Szkole Podstawowej nr 272 oraz Szkole Podstawowej nr 227 w Warszawie.

 

Dziecięce Przygody to firma, która powstała z myślą o intelektualnym i kreatywnym rozwoju dzieci. Prowadzone przez nas warsztaty są znakomitym połączeniem wiedzy z zabawą. Dzięki edukacyjnym klockom dzieci rozwijają umiejętności manualne a także inteligencję wizualno – przestrzenną poprzez myślenie obrazami czy też poprzez rozwijanie swojej wyobraźni. Celem naszych zajęć jest: pobudzanie dziecięcej kreatywności, rozwijanie zdolności inżynierskich oraz umiejętności pracy
w grupie. Stawiamy na nowoczesne podejście do nauki. Naszą misją jest działanie, rozwijanie oraz nauczanie według idei STEM, czyli połączenia Nauki, Technologii, Inżynierii i Matematyki.

 

Lego WeDo

 

Zajęcia skierowane dla dzieci w wieku 6 - 9 lat.

Lego WeDo Education to bardziej złożone zestawy klocków pozwalające uczniom budować roboty i konstrukcje, które po podłączeniu do komputera i zaprogramowaniu wprawiane są w ruch. Dzięki specjalnym silniczkom, sensorom ruchu i przekładniom zbudowane roboty ruszają się, wydają dźwięki, jeżdżą lub omijają przeszkody. Zajęcia z robotyki mają na celu rozwijanie kreatywności, pracy zespołowej, uczą podstaw informatyki, mechaniki, fizyki, matematyki, logicznego myślenia, twórczego rozwiązywania problemów a także podstaw programowania.
Uczniowie pracują w grupach w oparciu o zestawy Lego WeDo 1.0 z wykorzystaniem laptopów lub Lego WeDo 2.0 z wykorzystaniem tabletów.

 

Lego MINDSTORMS EV3


Zajęcia skierowanie dla dzieci w wieku  9 – 14 lat.

To zawansowane zestawy edukacyjne Lego, które rozbudzą w uczniach zainteresowanie naukami ścisłymi: techniką, matematyką, architekturą czy automatyką. Podczas zajęć, uczniowie stają się inżynierami, którzy budują, testują i poprawiają swoje projekty, by zwiększyć ich wydajność. Podczas zajęć uczymy się: projektowania i budowania programowalnych robotów z wykorzystaniem silników, czujników, przekładni, kół, osi i innych technicznych elementów.  Programujemy w języku EV3, polegającym na układaniu sekwencji ikon reprezentujących kolejne polecenia dla robota i pozwalającym na budowę algorytmów. Dzieci pracują w grupach z wykorzystaniem laptopów.

 

Trwają zapisy na zajęcia z robotyki w następujących lokalizacjach:

 

Szkoła Podstawowa nr 227,

ul. Astronautów 17, Warszawa – Włochy
Wtorki, godzina 16.00

 

Szkoła Podstawowa nr 272
ul. Piaseczyńska 114/116, Warszawa - Mokotów
Środy, godzina 16.00

 

Dla rodzeństw oferujemy 10% zniżki. Liczba miejsc ograniczona.


Informacje i Zapisy:
781 007 107
kontakt@dziecieceprzygody.pl
www.facebook.com/dziecieceprzygody
www.dziecieceprzygody.pl/zapisy

Organizator:

Dziecięce Przygody

Nasze warsztaty odbywają się na terenie Lublina oraz Warszawy i okolic.
tel.: 781 007 107

Wydarzenia w Warszawie

Warto zobaczyć