Warszawa

Warszawa Pod naszym patronatem do 6 lat

TAKE PART IN ART 2019. Wydarzenia w listopadzie

Międzynarodowy Festiwal Teatru dla NAJmłodszych

 

The International Festival of Theatre for Early Years

 

Za nami połowa wydarzeń Międzynarodowego Festiwal Teatru dla NAJmłodszych TAKE PART IN ART. Od września mieliśmy okazję zobaczyć niezwykły teatr cieni (Ma Tache) belgijskiej grupy O Quel Dommage, kartonowe królestwo w spektaklu pt. A BOX z Irlandii, taneczne improwizacje kolektywu Wonderland z udziałem najnajów, czy sensoryczną instalację, dzięki której dzieci mogły odczuwać muzykę i śpiew całym swoim ciałem. Miłośnicy majsterkowania tworzyli drewniane zabawki podczas warsztatów w stolarni FabLab, a wielbicielami klasyki zaopiekowała się Muzyczna Niania, która organizuje rodzinne koncerty w oparciu o teorię gordonowską. Jeśli do tej pory nie mieliście okazji odwiedzić naszego festiwalu, nie musicie się martwić. Przed nami bowiem jeszcze całe mnóstwo ciekawych wydarzeń.

 

Zapraszamy rodziny z dziećmi na warsztaty festiwalowe w listopadzie. Zaczynamy od plastyczno-ruchowych zajęć przygotowanych przez Aleksandrę Bożek-Muszyńską z kolektywu Holobiont pt. RUCHOME ŚLADY. W trakcie warsztatów uruchomimy zarówno ciało, jak i wyobraźnię. Poprzez twórcze zadania opiekunowie i dzieci będą mogli wspólnie doświadczać radości płynącej ze swobodnej kreacji w przestrzeni i na papierze. Będziemy wspólnie tworzyć obrazy ruchem i poruszać się dzięki obrazom.  Pobudzimy wyobraźnię i uruchomimy indywidualną ekspresję.

 

RUCHOME ŚLADY

Termin: 10.11 g. 15:30 i 17:30
Dla dzieci:  5 – 6 lat
Uczestnicy:  dzieci z rodzicami
Czas trwania:  60 minut
Miejsce: Stara Prochownia SCEK, ul. Boleść 2

 W sobotę 16 listopada Fundacja Przystanek Twórczość zaprasza do Starej Prochowni Scek na warsztaty Montessori pt. WODA, POWIETRZE, ZIEMIA. Zabierzemy Was w podróż po krainie trzech żywiołów. Będzie zatem mokro, lekko i sensorycznie. Poznamy różne formy ukształtowania ziemi, przeprowadzimy wiele bezpiecznych, a niezwykle ciekawych eksperymentów. Będziemy dotykać, doświadczać, chłonąć wszystkimi zmysłami i pogłębiać swoją wiedzę o wodzie, powietrzu i ziemi.

 

WODA, POWIETRZE, ZIEMIA

Termin:  16.11 g. 17:30
Dla dzieci:  2 – 3 lata
Uczestnicy:  dzieci z rodzicami
Czas trwania:  60 minut
Miejsce: Stara Prochownia SCEK, ul. Boleść 2

 

 

W niedzielę 17 listopada w Starej Prochowni Scek odbędą się warsztaty sensoryczne Fundacji Przystanek Twórczość pt. NASZA BEZLUDNA WYSPA, na które zapraszamy dzieci od 3 do 5 lat. Podczas warsztatów będziemy bawić się za pomocą naszych zmysłów, dzięki którym świat wokół nas jest szalenie ciekawy. Będziemy doświadczać różnych faktur, przesypywać, mieszać, ugniatać, bawić się. Stworzymy dzieciom i rodzicom okazję do zabawy, konstruowania i tworzenia. Do działania wykorzystujemy naturalne produkty, które można znaleźć w każdym domu. Przygotujcie się na to, że podczas warsztatów można się nieźle pobrudzić.

 

NASZA BEZLUDNA WYSPA

Termin:  17.11 g. 17:30
Dla dzieci:  3 - 5 lat
Uczestnicy:  dzieci z rodzicami
Czas trwania:  60 minut
Miejsce: Stara Prochownia SCEK, ul. Boleść 2

 

 

Również w niedzielę 17 listopada Teatr Atofri z Poznania zaprasza rodziców z maluszkami w wieku od 6 do 18 miesięcy na  KOŁYSANKI, MRUCZANKI, LULAJKI. Tym razem zmieniamy lokalizację festiwalową i zapraszamy wszystkich uczestników warsztatów do  Teatru Małego Widza przy ul. Jezuickiej 4. Kołysanki przeplatane będą opowiadaniami, zabawami ruchowymi i grą na instrumentach. Wspólne muzykowanie to czas zacieśniania niezwykłej więzi między rodzicem a dzieckiem – warsztaty pełne są spokoju, muzyki i wspólnego ruchu.

 

KOŁYSANKI, MRUCZANKI, LULAJKI

Termin:  17.11 g. 10:00, 12:00, 15:00 i 17:00
Dla dzieci: 6 - 18 miesięcy
Uczestnicy:  dzieci z rodzicami
Czas trwania:  45 minut
Miejsce: Teatr Małego Widza, ul. Jezuicka 4

 

 

Bilety na wszystkie wydarzenia festiwalowe dostępne są online na stronie: www.takepartinart.pl

 

TAKE PART IN ART

wrzesień - grudzień 2019

Stara Prochownia SCEK
ul. Boleść 2, Warszawa

Organizator:

Teatr Małego Widza

ul. Jezuicka 4 (wejście od ul. Brzozowej)
00-281 Warszawa - Stare Miasto
tel.: +48 512 622 215

Wydarzenia w Warszawie

Warto zobaczyć