W mieście » Wydarzenia dla dzieci » Zapowiedzi i zapisy » Letnie spotkania z teatrem!


Letnie spotkania z teatrem!powiększ

Letnie spotkania z teatrem!

Wpis archiwalny
Dzieci od 5 lat

Nie tylko kino może być plenerowe! Co powiecie na spotkanie z teatrem w parku?  

Ośrodek Kultury Ochoty rozpoczyna cykl "Letnich spotkań z teatrem" w Parku Szczęśliwickim by spotkać się z najmłodszą publicznością. Celem spotkań jest kształtowanie wrażliwości, rozbudzanie wyobraźni, rozwijanie możliwości twórczych i umiejętności współdziałania w grupie rówieśniczej, a także dobra zabawa i miłe spędzenie wolnego czasu.

 

Pierwszym spektaklem, który będzie można zobaczyć  (10.07 o godz. 11:00) będzie sztuka "Smok. Cmok". Następnie 17.07. o godz. 11:00 odbędzie się "Szewc Kopytko i Kaczor Kwak", a 24.07 o tej samej porze, będziecie mogli zobaczyć spektakl "O słodkiej Królewnie i pięknym Księciu".  Razem spotkamy bohaterów bajek i legend oraz będziemy się bać, wzruszać i śmiać z ich przedziwnych perypetii.


"CMOK. SMOK"
autorska wersja popularnej bajki o wawelskim smoku, przystosowana do percepcji najmłodszego widza, ale jednocześnie otwarta na odbiorcę dużo starszego. Maciej Dużyński, autor scenariusza opowiada: „Celowo zrezygnowaliśmy z Krakowa, Wawelu i Kraka. Smok wawelski jakoś już się opatrzył i osłuchał. Przestaliśmy zwracać uwagę na to o czym to jest. A naszym zdaniem to historia o zwykłych ludziach, takich codziennych. Nie jest ważne czy jesteś królem, księżniczką czy szewcem. Ważne jakim jesteś człowiekiem. Wracamy do oczywistych wartości. Lepiej jest gdy słońce świeci, owce się pasą, ptaki ćwierkają, wody można napić się wprost z rzeki. Gdy jest o co walczyć i nie zrobić nikomu krzywdy. Gdy wszystko jest proste i nie beznadziejnie skomplikowane.”
Czas trwania 45 minut. Dla widza od 5 lat.

 

„SZEWC KOPYTKO I KACZOR KWAK”
to barwny, rozśpiewany spektakl inspirowany sztuką Kornela Makuszyńskiego. Opowiada historie małego Szewca, który zamiast robić buty, wciąż psocił i płatał figle tak, że wkrótce stał się prawdziwym utrapieniem. W poszukiwaniu nowych przygód wyruszył w świat.  Znalazł przyjaciela Kaczora Kwaka i nauczył się, że można żartować tak, żeby nieść ludziom radość i uśmiech. Oprawa scenograficzna spektaklu  nawiązuje do klimatu teatru wędrownego. Aktorzy docierają ze swym wzorem pełnym lalek i dekoracji wszędzie tam, gdzie widzowie zechcą obejrzeć ich spektakl będący radosną zabawą i niosący pogodną refleksję.
Czas trwania 45 minut. Dla widza od 5 lat.

 

„O SŁODKIEJ KRÓLEWNIE I PIĘKNYM KSIĘCIU”
To familijny spektakl, w którym barwna opowieść o pięknej miłości do królewny i księcia niesie przesłanie o tym, że o każdą relację między ludźmi trzeba dbać. W pięknej, malarskiej oprawie plastycznej, przy dźwiękach specjalnie do spektaklu skomponowanej muzyki aktorki posługując się teatralnymi lalkami snują opowieść pełną zwrotów akcji i proponują widzom różne jej zakończenia.
Czas trwania 50 min. Dla widza od 5 lat.

 

Zabierzcie koc lub karimatę i dobry humor :) Wstęp wolny!

 

W przypadku niekorzystnych warunków atmosferycznych  spektakl odbędzie się w sali widowiskowej Ośrodka Kultury Ochoty, ul. Radomska 13/21
Ilość miejsc ograniczona!
Szczegóły pod numerem 506 250 598

 

mat. Organizatora

Wpis archiwalny
Ośrodek Kultury Ochoty
Wizytówka organizatora:

Ośrodek Kultury Ochoty

ul. Grójecka 75
02-094 Warszawa

tel.: 22 822 48 70

Wyślij wiadomość »

www.oko.com.pl


Lubisz CzasDzieci.pl?
KOMENTARZE:

Napisz komentarz, pomóż innym, opiniuj treści
Treść:
Maksimum 1500 znaków.
Imię:
Kod z obrazka:
Interesują mnie terminy:
Wiek dziecka:
Interesują mnie wydarzenia z kategorii »

Słoneczniki 2019

ZGŁOŚ INICJATYWĘ!

ZGŁOŚ INICJATYWĘ!

Po raz kolejny oddajemy głos Wam, Rodzicom, jako najlepszym ekspertom oceniającym inicjatywy, które odbyły się na przełomie lat 2018/2019.  

Temat na Czasie!

Boomerang to miejsce, w którym znajdziesz Twoje ulubione filmy rysunkowe, wideo i bezpłatne gry. Graj w gry ze swoimi ulubionymi postaciami z kanału Boomerang, takimi jak Scooby-Doo czy Tom i Jerry.  

Nowinki

Kościana gra w Potwory

Kościana gra w Potwory

Emocjonująca gra, która stała się bestsellerem na świecie, nareszcie w Polsce. Nakładem Egmont Polska ukazała się właśnie nowa gra...  
Familijne Żłobki

Familijne Żłobki

Familijny Wrocław zaprasza do udziału w rozpoczynającym się naborze do nowo powstałych żłobków w ramach projektu „Familijne Pitagorasy”...  

W domu z dzieckiem

Oglądaj, baw się i śmiej1 Świat Baśnioboru1 Uczucia Gucia1 Gry Nasza Księgarnia1 Książka dla malucha - Zielona Sowa1 Ekorodzice1 Książki dla dzieci1

Sonda – Czas Dzieci

Czego poszukujesz ? :)
Powiedz nam które treści są dla ciebie ważne, będziemy zwracać na nie szczególną uwagę
Pomysłu na wspólne weekendowe wyjście w mieście
Pomysłu na weekend poza miastem
Pomysłu na wspólne wyjście. Nieważne czy w mieście czy poza miastem
Porad dotyczących wychowania dziecka
Porad dotyczących zdrowia dziecka
Bajek do czytania on line
Gier / zabaw / kolorowanek, by zająć dziecko
Informacji o nowych książkach dla dzieci


Kraków | Warszawa | Wrocław | Śląsk | Łódź | Poznań | Lublin | Trójmiasto | Bydgoszcz | Rzeszów | Szczecin

© Copyright by Czas Dzieci - Portal informacyjno-rozrywkowy 2006-2019