W mieście » Wydarzenia dla dzieci » Zapowiedzi i zapisy » Raz, dwa, trzy - warszawiakiem jesteś Ty


Raz, dwa, trzy - warszawiakiem jesteś Typowiększ

Raz, dwa, trzy - warszawiakiem jesteś Ty

Wpis archiwalny
Patronat CzasDzieci.pl

Już po raz dziewiąty zapraszamy rodziny z dziećmi na wakacyjną przygodę z międzymuzealną grą „Raz, dwa, trzy, warszawiakiem jesteś ty”, która potrwa od 22 czerwca do 8 września 2019 roku. Tym razem postaramy się odpowiedzieć na pytanie: Czy Warszawa jest kobietą, czyli historia kobiet w Warszawie.

 

Jeśli chcecie zostać tropicielami tajemnic i dowiedzieć, kto straszy na zamku w Czersku, co to jest kenotron, kto mieszkał w Ermitażu, kim była Sue Ryder, co przywiozła Wanda Rutkiewicz z wyprawy na Mount Everest, to koniecznie weźcie udział w zabawie. Aby rozpocząć przygodę, wystarczy wejść na stronę www.razdwatrzywarszawiak.pl, zarejestrować się i pobrać materiały. Gracze po wydrukowaniu kart zaczynają zabawę udając się do placówek współtworzących projekt. Na wszystkich graczy czekają nowe wyzwania i ciekawe miejsca,
a dla wytrwałych przygotowaliśmy nagrody!

 

Od 2011 roku w czasie wakacji kilkadziesiąt warszawskich instytucji muzealnych
i wystawienniczych włącza się w organizację gry – a rodzinne zespoły „tajnych agentów” odpowiadają na pytania i rozwiązują zadania. Dzięki temu co roku rodzice z dziećmi mogą poznawać wybrane aspekty historii Warszawy zwiedzając stołeczne placówki muzealnicze i kulturalne.

 

W zeszłym roku uroczystość ta odbyła się w Parku Wolności przy Muzeum Powstania Warszawskiego. Wzięło w niej udział blisko 1200 osób. Łącznie w trakcie ośmiu lat trwania projektu w grze wzięło udział ok. 20 000 osób.

Gra została nagrodzona przez Prezydenta m. st. Warszawy Grand Prix Warszawskiej Nagrody Edukacji Kulturalnej 2016, a trzy lata temu została wyróżniony przez portal czasdzieci.pl Złotym Słonecznikiem 2015.  

 

Na wspólną zabawę zaprasza Muzeum Powstania Warszawskiego oraz współorganizatorzy:
Dom Kultury Dorożkarnia, Dom Spotkań z Historią, Główna Biblioteka Lekarska-Dział Starej Książki, Fundacja Kronenberga przy Citi Handlowy, Instytut Pamięci Narodowej, Miejski Ogród Zoologiczny,  Muzeum Geologiczne PIG-PIB, Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN, Muzeum im. Kazimierza Pułaskiego w Warce, Muzeum Historyczne w Legionowie, Muzeum Karykatury, Muzeum Marii Skłodowskiej-Curie, Muzeum Józefa Piłsudskiego w Sulejówku, Muzeum Łazienki Królewskie, Muzeum Mazowsza Zachodniego w Żyrardowie, Muzeum Narodowe, Muzeum Niepodległości, Muzeum Pałacu Króla Jana III w Wilanowie, Muzeum Pragi, Muzeum Sportu i Turystyki w Warszawie, Muzeum Sztuki Nowoczesnej, Muzeum Starożytnego Hutnictwa Mazowieckiego w Pruszkowie, Muzeum Sue Ryder, Narodowe Centrum Kultury-Galeria Kordegarda, Narodowy Instytut Fryderyka Chopina, VII Ogród Jordanowski w Warszawie, PAN Muzeum Ziemi w Warszawie, Państwowe Muzeum Etnograficzne w Warszawie, Stacja Muzeum, Towarzystwo Ubezpieczeń Prudential, Zamek Książąt Mazowieckich w Czersku, Zamek Królewski w Warszawie.

 

 

mat. Organizatora

Wpis archiwalny
Wizytówka organizatora:

Muzeum Powstania Warszawskiego

ul. Grzybowska79,
00-844Warszawa.

tel.: 22 539 79 01

www.1944.pl


Lubisz CzasDzieci.pl?
KOMENTARZE:

Napisz komentarz, pomóż innym, opiniuj treści
Treść:
Maksimum 1500 znaków.
Imię:
Kod z obrazka:
Interesują mnie terminy:
Wiek dziecka:
Interesują mnie wydarzenia z kategorii »

Słoneczniki 2019

ZGŁOŚ INICJATYWĘ!

ZGŁOŚ INICJATYWĘ!

Po raz kolejny oddajemy głos Wam, Rodzicom, jako najlepszym ekspertom oceniającym inicjatywy, które odbyły się na przełomie lat 2018/2019.  
5 porad jak nauczyć dziecko bezpiecznej zabawy z psem

5 porad jak nauczyć dziecko bezpiecznej zabawy z psem

Psy są najlepszymi przyjaciółmi naszych dzieci! Jednak by nawiązać przyjaźń ze zwierzakiem domowym, dzieci powinny nauczyć się jak bezpiecznie obchodzić się z czworonogami!  

Nowinki

Z dzieckiem do restauracji

Z dzieckiem do restauracji

Najeżone trudnościami logistycznymi eskapady do miejsc, gdzie najmłodsi nie są mile widziani, a może alternatywa niedzielnego obiadu, równie...  
Po jedenaste: Nie bij!

Po jedenaste: Nie bij!

Kocham. Nie biję! To głośna kampania społeczna, zapoczątkowana w Polsce w 2006 roku, w którą z wielkim oddaniem zaangażowali się artyści,...  

W domu z dzieckiem

Oglądaj, baw się i śmiej1 Świat Baśnioboru1 Uczucia Gucia1 Gry Nasza Księgarnia1 Książka dla malucha - Zielona Sowa1 Ekorodzice1 Książki dla dzieci1

Sonda – Czas Dzieci

Jakich treści brakuje na portalu?
Porad dotyczących wychowania dzieci 0-2
Porad dotyczących wychowania dzieci 3 - 6
Porad dotyczących wychowania dzieci 7 - 9
Porad dotyczących wychowania dzieci 10 - 12
Porad dotyczących radzenia sobie z nastolatkami
Nie szukam tu porad dotyczących wychowania dzieci
Nie szukam w ogóle żadnych porad


Kraków | Warszawa | Wrocław | Śląsk | Łódź | Poznań | Lublin | Trójmiasto | Bydgoszcz | Rzeszów | Szczecin

© Copyright by Czas Dzieci - Portal informacyjno-rozrywkowy 2006-2019