W mieście » Wydarzenia dla dzieci » Król Maciuś jedzie na wakacje - finisaż wystawy


Król Maciuś jedzie na wakacje - finisaż wystawypowiększ

Król Maciuś jedzie na wakacje - finisaż wystawy

Wpis archiwalny
Patronat CzasDzieci.pl
Data wydarzenia:
niedziela 30 czerwca 2019

godz. 10.00

 

Tylko do 1 lipca możecie oglądać wystawę "W Polsce króla Maciusia. 100-lecie odzyskania niepodległości". Wystawę widziało już blisko 60 000 dzieci i opiekunów, prawie 9 000 uczniów i uczennic!

 

Zapraszamy na otwarte wydarzenie rodzinne zamykające wystawę "W Polsce króla Maciusia. 100-lecie odzyskania niepodległości". Ostatnia niedziela rodzinna będzie jednocześnie finisażem wystawy.

 

W programie zwiedzanie wystawy z edukatorami, gry i zabawy oraz warsztaty twórcze, na których wycinając, klejąc i dziergając wspólnie przygotujemy wakacyjną wyprawkę dla małego króla. Na zakończenie dnia zaprosimy wszystkich do udziału w wydarzeniu teatralnym.

 

Program:

10.00-20.00 - Wystawa "W Polsce króla Maciusia. 100-lecie odzyskania niepodległości"
WSTĘP WOLNY

godz. 11.00 - Król Maciuś jedzie na wakacje – dziecięcy finisaż wystawy czasowej
WSTĘP WOLNY

Koniec roku szkolnego, wreszcie wszystkie dzieci mają wolne! Mały król Maciuś chciałby także odpocząć. W czasie zajęć przygotujemy wakacyjną wyprawkę dla małego króla. Ubierzemy drewniane figurki Maciusia w wakacyjne stroje i zaopatrzymy je w odpowiednie akcesoria, plecaki i walizki. Stworzymy także prawdziwe morze… ale zamknięte w słoiku. Wśród kolorowej rafy będą pływać barwne rybki i inne morskie stwory.

W przestrzeni muzeum czekać na Was będzie także gra terenowa o zarządzaniu państwem. 12 stacji zadaniowych, w których uruchomicie wyobraźnię. Na  zakończenie dla wszystkich mamy nagrodę niespodziankę – drobną pamiątkę z naszej wystawy.


godz. 15.00 - Nareszcie wakacje! – warsztaty teatralne
WSTĘP WOLNY

Zbliżają się wakacje, a wraz z nimi czas wolny, czas bez obowiązków, bez konieczności zdążenia gdzieś na czas. Z tej okazji zapraszamy dzieci od 6 roku życia wraz z rodzicami na warsztaty teatralne, podczas których uczestnicy wcielą się w ekspertów, podczas których uczestnicy wcielą się w ekspertów i będą debatować na temat czasu wolnego:

- Co to znaczy mieć wolny czas? Kto nim dowodzi?
- Czy sami potrafimy rządzić swoim wolnym czasem?
- Od czego i do czego uciekamy?
- Jakie znamy przestrzenie wolnego czasu w swoim miejscu zamieszkania, a o jakich marzymy?
- Co to znaczy być wolnym?
- Zastanowimy się, jak być panią/panem swojego czasu i jak rozsądnie nim gospodarować.

Warsztaty teatralne poprowadzą:

Justyna Wielgus - performerka, autorka ruchu scenicznego, instruktorka ruchu, pedagożka teatru. Prowadzi warsztaty z obszaru improwizacji kontaktowej, świadomości ciała, alternatywnej motoryki oraz dance ability. Działa w obszarze projektów, szkoleń dotyczących zagadnień pedagogiki teatru, sztuki czy teatru inkluzywnego i społecznego.  Współpracuje z Lotte van den Berg w ramach Building conversation (prowadzenie Rozmowy bez słów) oraz najnowszego projektu DYING TOGETHER. Na stałe związana z Teatrem 21.

Sebastian Świąder – absolwent kulturoznawstwa w Instytucie Kultury Polskiej Uniwersytetu Warszawskiego oraz specjalizacji Animacja Kultury. Członek zarządu Stowarzyszenia Pedagogów Teatru. Stażysta Teatru Wiejskiego Węgajty oraz aktor lokalnego zespołu Haz Beszkwej. Projektuje i prowadzi warsztaty teatralne, muzyczne i performatywne dla dzieci, młodzieży, osób dorosłych i seniorów.

gody. 16.00 - Spotkanie dla rodziców wokół pedagogiki Janusza Korczaka - Prawo dziecka by było, czym jest - o fazach rozwoju dziecka, zrozumieniu i wspieraniu
WSTĘP WOLNY
Miejsce Edukacji Rodzinnej "U króla Maciusia".
W czasie zajęć dzieci pozostają pod opieką edukatorów.

Wybrane myśli pedagogiczne Janusza Korczaka staną się dla nas inspiracją do poszukiwań odpowiedzi na nurtujące nas problemy wychowawcze. Zapraszamy rodziców do otwartej rozmowy z zaproszoną ekspertką Aleksandrą Charęzińską. Jest to ostatnie spotkanie w ramach cyklu, towarzyszącego wystawie. Tym razem porozmawiamy o prawach dziecka. 

Czym jest dziecko […]? Czym jest ta połowa ludzkości, żyjąca razem i obok nas w tragicznym rozdwojeniu? Nakładamy na nią brzemię obowiązków jutrzejszego człowieka, nie dając żadnego z praw człowieka dzisiejszego.

Prowadząca: Aleksandra Charęzińska - pedagożka specjalna, terapeutka integracji sensorycznej, specjalistka diagnozy i terapii pedagogicznej.

 

mat. Organizatora

fot. M. Starowieyska / Muzeum Historii Żydów Polskich

Wpis archiwalny
Miejsce wydarzenia:
ul. Anielewicza 6
00-157 Warszawa
Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN
Wizytówka organizatora:

Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN

ul. Anielewicza 6
00-157 Warszawa

tel.: +48 22 47 10 301

www.jewishmuseum.org.pl


Lubisz CzasDzieci.pl?
KOMENTARZE:

Napisz komentarz, pomóż innym, opiniuj treści
Treść:
Maksimum 1500 znaków.
Imię:
Kod z obrazka:
Interesują mnie terminy:
Wiek dziecka:
Interesują mnie wydarzenia z kategorii »

Słoneczniki 2019

ZGŁOŚ INICJATYWĘ!

ZGŁOŚ INICJATYWĘ!

Po raz kolejny oddajemy głos Wam, Rodzicom, jako najlepszym ekspertom oceniającym inicjatywy, które odbyły się na przełomie lat 2018/2019.  

Temat na Czasie!

Boomerang to miejsce, w którym znajdziesz Twoje ulubione filmy rysunkowe, wideo i bezpłatne gry. Graj w gry ze swoimi ulubionymi postaciami z kanału Boomerang, takimi jak Scooby-Doo czy Tom i Jerry.  

Nowinki

KONKURS dla newsletterowiczów

KONKURS dla newsletterowiczów

W każdym tygodniu rozdajemy nowe zaproszenia na wydarzenia kulturalne! Może już jutro Twoje imię znajdzie się na liście szczęśliwców....  
Po jedenaste: Nie bij!

Po jedenaste: Nie bij!

Kocham. Nie biję! To głośna kampania społeczna, zapoczątkowana w Polsce w 2006 roku, w którą z wielkim oddaniem zaangażowali się artyści,...  

W domu z dzieckiem

Oglądaj, baw się i śmiej1 Świat Baśnioboru1 Uczucia Gucia1 Gry Nasza Księgarnia1 Książka dla malucha - Zielona Sowa1 Ekorodzice1 Książki dla dzieci1

Sonda – Czas Dzieci

Czego powinno być więcej na portalu ?
Rozrywki dla dzieci on line
Rozrywki dla rodziców on line
Konkursów z nagrodami dla dzieci
Konkursów z nagrodami dla mam
Konkursów z nagrodami dla tatusiów
Inspiracji plastycznych dla dzieci
Żadne z powyższych mnie nie interesują. Szukam tu informacji nie rozrywki.


Kraków | Warszawa | Wrocław | Śląsk | Łódź | Poznań | Lublin | Trójmiasto | Bydgoszcz | Rzeszów | Szczecin

© Copyright by Czas Dzieci - Portal informacyjno-rozrywkowy 2006-2019