W mieście » Wydarzenia dla dzieci » Ja, Maluch i morze


Ja, Maluch i morze powiększ

Ja, Maluch i morze

Wpis archiwalny
Dzieci od 4 roku
Data wydarzenia:
od soboty 15 czerwca 2019 do niedzieli 16 czerwca 2019

TERMINY SPEKTAKLI:
12 i 13 czerwca godz. 10:00
15 i 16 czerwca godz. 11:00

 

Spektakl w reż. Marka Zákostelecký na Scenie na Żegańskiej 1a

 

Jeśli czujecie już powiew letniej beztroski, tęsknicie do ekscytujących wakacyjnych przygód, a jedyne o czym marzycie, to aby zanurzyć się w chłodnej morskiej wodzie – przychodzimy z pomocą. Zapraszamy na wspaniałą przygodę z bohaterami spektaklu „Ja, Maluch i morze” na Scenie na Żegańskiej 1a. Wspólnie z pięcioletnią dziewczynką i jej najlepszym przyjacielem Maluchem udamy się w niezwykłą podróż w głąb morza. Weekendowe przedstawienia będą ostatnimi przed wakacjami spotkaniami z Teatrem Baj na scenie – nie oznacza to jednak, że przestajemy grać! W czerwcu i w sierpniu będziecie mogli spotkać nas na praskich podwórkach w ramach „Praskiej Dorożki Teatralnej na Podwórzach”, a 24 sierpnia będzie miała miejsce premiera spektaklu „Pinokio” w reż. Michała Derlatki. Rozpocznijmy wspólnie nadchodzące wakacje.

 

O SPEKTAKLU:
Morza nie da się opowiedzieć. Każdy musi odkryć je sam. Najlepiej z wyobraźnią i wielką ciekawością – wtedy można dotrzeć najgłębiej i zobaczyć, co znajduje się pod powierzchnią, a nawet na dnie. I wtedy będzie to nasze własne, najwłaśniejsze morze.


Spektakl zabiera dzieci w niezwykłą podróż z pięcioletnią bohaterką i jej najlepszym przyjacielem Maluchem, fiatem 126 p, w głąb morza. Mogą poznać jego mieszkańców i morskie tajemnice. Dorosłym natomiast przypomni lata osiemdziesiąte, na które, być może, spoglądają z nostalgią. Mamy nadzieję, że jednych i drugich oczaruje tym, co w teatrze lalek najlepsze, czyli sztuką animacji.

 

TWÓRCY:
autorzy: Elżbieta Chowaniec i Marek Zákostelecký
reżyseria i scenografia: Marek Zákostelecký
dramaturgia: Elżbieta Chowaniec
muzyka: Vratislav Šrámek
choreografia: Aneta Jankowska
asystent reżysera: Robert Płuszka

CZAS TRWANIA: 60 minut
WIEK: od 4 lat
WYSTĘPUJĄ:

Izabela Zachowicz
Elżbieta Bielińska
Marta Gryko-Sokołowska
Aneta Płuszka
Andrzej Bocian
Marcin Marcinowicz
Piotr Michalski

 

O TEATRZE:
We wrześniu 2017 roku siedziba Teatru Baj została oddana do generalnego remontu, a Baj wyruszył w podróż, podczas której odwiedza ze swoimi spektaklami różne sceny i miejsca w Warszawie i poza nią, w Polsce i za granicą. Baj pozostał Bajem, ze swoim charakterem, misją i ideami, ze swoją wizją sztuki teatru dla dzieci. Wszystko, co najważniejsze, zabrał ze sobą: tradycję, pasję, otwartość na spotkania i przygody, poczucie humoru i gotowość do rozmowy na trudniejsze tematy.


W czasie podróży Teatr Baj gra na kilku warszawskich scenach – na Scenie na Głębockiej 66 (Białołęcki Ośrodek Kultury), Scenie na Wysockiego 11 (Dom Kultury „Świt”), Scenie na Jagiellońskiej 54 (Centrum Wielokulturowe), Scenie na Brukselskiej 23 (PROM Kultury Saska Kępa) oraz Scenie na Żegańskiej 1a (Wawerskie Centrum Kultury).


Do swojej siedziby przy ulicy Jagiellońskiej 28 powróci w 2020 roku. Wówczas uroczyście powita swoich Widzów w odnowionym budynku.

 

Teatr Baj powstał w 1928 roku i jest najstarszym teatrem lalek dla dzieci w Polsce. Jego dorobek artystyczny obejmuje 182 premiery. Baj, przygotowując kolejne przedstawienia, sięga po polską i światową literaturę dla dzieci i młodzieży, stosuje różne formy i techniki lalkowe, chcąc zaproponować swoim widzom jak najbardziej różnorodny i szeroki obraz teatru lalek, teatru formy. Stara się łączyć w repertuarze klasykę i sztukę współczesną, zachowując między nimi równowagę. Do realizacji spektakli zaprasza ciekawych twórców z Polski i zagranicy. Stale poszukuje nowych środków scenicznych, aby jak najlepiej trafiać do dziecięcej widowni, której potrzeby zmieniają się wraz z tym, jak zmienia się świat. W ramach nurtu repertuarowego pod nazwą „Bajowe Najnaje” tworzy spektakle dla najnajmłodszych dzieci – od 0 do 3 lat. Dziecko jest głównym adresatem działalności Baja, ale ma on także w repertuarze propozycje dla starszych widzów.


Oprócz tworzenia spektakli Baj realizuje różnorodne przedsięwzięcia teatralne i edukacyjne. Prowadzi program edukacyjny „teatr wiem co to” dla szkół i przedszkoli, warsztaty teatralne dla dzieci i rodziców „Zabajowisko” oraz warsztaty dla nauczycieli i animatorów kultury. Realizuje program „Baj bez barier”, którego celem jest umożliwianie korzystania ze spektakli i edukacji teatralnej osobom z różnymi dysfunkcjami. Prowadzi projekty społeczno-kulturalne na Pradze: „Praska Dorożka Teatralna na Podwórzach” i „Praskie partnerstwa pedagogiczno-teatralne” w ramach Zintegrowanego Programu Rewitalizacji m.st. Warszawy do 2022 roku.
Teatr Baj jest otwarty na różnorodne inicjatywy artystyczne, kulturalne, edukacyjne i społeczne oraz na współpracę z teatrami, instytucjami i organizacjami z Polski i zagranicy, wierząc, że spotkania i wymiana doświadczeń zawsze rodzą nowe wartości. Stara się być wiernym tradycji, a jednocześnie otwartym na współczesność, aby czerpać z niej to, co wartościowe.


Dąży do poszerzania swojej oferty repertuarowej, edukacyjnej, aby jak najpełniej wykorzystać możliwości, jakie tkwią w sztuce teatru, aby penetrować wspólnie ze swoimi widzami, dziećmi i dorosłymi, obszary pomiędzy teatrem a życiem. Chce być teatrem, w którym widzowie, niezależnie od wieku, czują się dobrze i chcą do niego wracać.


Teatr Baj został odznaczony przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego Złotym Medalem „Zasłużony Kulturze – Gloria Artis”. A na wniosek dzieci Międzynarodowa Kapituła przyznała Ewie Piotrowskiej, Dyrektorowi Teatru Baj, Order Uśmiechu.

 

fot. Albert Roca Maciá

mat. Organizatora

Wpis archiwalny
Miejsce wydarzenia:
Żegańska 1a
Teatr "BAJ"
Wizytówka organizatora:

Teatr "BAJ"

ul. Jagiellońska 28,
03-719 Warszawa

tel.: 022 619 80 77

Wyślij wiadomość »

www.teatrbaj.pl


Lubisz CzasDzieci.pl?
KOMENTARZE:

Napisz komentarz, pomóż innym, opiniuj treści
Treść:
Maksimum 1500 znaków.
Imię:
Kod z obrazka:
Interesują mnie terminy:
Wiek dziecka:
Interesują mnie wydarzenia z kategorii »

Dzieci Recenzują

Temat na Czasie

Dlaczego od 4. roku życia?

Dlaczego od 4. roku życia?

Warto, żeby dzieci się ruszały, rozwijały swoje zainteresowania, nabywały nowych umiejętności nie tyle nawet piłkarskich, ale takie społecznych, jak współpraca z innymi dziećmi, słuchanie...  

Nowinki

Cudowne dzieci i muzyka - czyli o tym, czego nie można zmarnować

Cudowne dzieci i muzyka - czyli o tym, czego nie można zmarnować

Zacznę dość odważnie, bo zamiast wstępu do cyklu artykułów o muzyce i dzieciach zaproponuję czytelnikom eksperyment. Wyobraźmy sobie...  
2017 w kinie - 10 filmów dla dzieci, które trzeba zobaczyć!

2017 w kinie - 10 filmów dla dzieci, które trzeba zobaczyć!

Rok 2017 w kinie zapowiada się co najmniej interesująco! Specjalnie dla Was wybraliśmy familijne filmy, które po prostu trzeba zobaczyć....  

Temat na Czasie!

Teddy Eddie - Angielski dla dzieci

Ambitne i niebanalne zajęcia języka angielskiego dla dzieci? Poznaj metodę TEDDY EDDIE! Nauka odbywa się w formie zabawy w niewielkich grupach. Dzieci kochają dynamiczne lekcje, a rodzice doceniają bogaty program i rzetelne raporty o postępach.   

Czasopismo Na Czasie!

W domu z dzieckiem

Świat Baśnioboru1 Gry Nasza Księgarnia1 Książka dla malucha - Zielona Sowa1 Ekorodzice1 Książki dla dzieci1

Sonda – Czas Dzieci

Czego poszukujesz ? :)
Powiedz nam które treści są dla ciebie ważne, będziemy zwracać na nie szczególną uwagę
Pomysłu na wspólne weekendowe wyjście w mieście
Pomysłu na weekend poza miastem
Pomysłu na wspólne wyjście. Nieważne czy w mieście czy poza miastem
Porad dotyczących wychowania dziecka
Porad dotyczących zdrowia dziecka
Bajek do czytania on line
Gier / zabaw / kolorowanek, by zająć dziecko
Informacji o nowych książkach dla dzieci


Kraków | Warszawa | Wrocław | Śląsk | Łódź | Poznań | Lublin | Trójmiasto | Bydgoszcz | Rzeszów | Szczecin

© Copyright by Czas Dzieci - Portal informacyjno-rozrywkowy 2006-2019