Warszawa

Smykowizje
Warszawa Koncert do 5 lat

Smykowizje

25 maja 2019
Wpis archiwalny

10:00 – grupa młodsza: 0-2 lata
11:00 – grupa starsza: 3-5 lat

 

Uwaga! Przedsprzedaż online biletów rodzinnych na wydarzenia rozpoczyna się dnia 26 kwietnia 2019 roku wyłącznie przez stronę www.u-jazdowski.pl

zbiórka w holu U–jazdowskiego



Sugerowany wiek dziecka, uczestniczącego w wydarzeniach sensoplastycznych: od 1 roku życia.

Wstęp: bilet rodzinny 30 zł (w cenie biletu wstęp na wystawy)


Informacje udzielane są mailowo i telefonicznie: + 48 22 628 12 71-73, wew. 135
Na maile i telefony odpowiadamy we wszystkie dni tygodnia od godziny 12:00 oprócz poniedziałków

 

Uwaga! Zakup biletu związany jest z udzieleniem zgody na przetwarzanie danych osobowych dziecka i opiekuna, łączy się z akceptacją regulaminu wydarzenia, w tym wyrażeniem zgody na komunikację mailową w sprawach, dotyczących udziału w projekcie

 

Czy dźwięki mają kolory?  Ile kroków liczy wystawa? Jak przybić muzyczną piątkę? Czy owady też się nudzą? W maju 2019 roku zapraszamy na kolejne spotkania z cyklu Smykowizje – dźwiękowe, ruchowe i sensoryczno-wizualne działania, realizowane wśród obiektów sztuki współczesnej, w inspirujących przestrzeniach wystaw: „Syntetyczny folklor” Janka Simona, „Bal u plastyków” Marty Krześlak w ramach {Project room} oraz „Siedząc tutaj znudzona jak lamparcica” Marii Lobody w Centrum Sztuki Współczesnej Zamek Ujazdowski.

 

Cykl miniperformansów i koncertów dla rodzin z dziećmi w wieku 0-5 lat. Podczas wydarzeń istotna jest aktywizacja wzroku, słuchu, smaku, dotyku i odczuwania najmłodszych. Podczas koncertów Smykowidzowie zamieniają się w słuch w niepowtarzalnej scenerii współczesnych dzieł sztuki. Podczas wizualnych performansów sensorycznych za pomocą zmysłów smaku, dotyku, wzorku i węchu poznają różne materiały, nie tylko plastyczne, z których gdy będą starsze, nauczą się wyczarowywać cuda. Podczas interaktywnych wydarzeń, poprzez odpowiednie pobudzanie, połączone z dobrą zabawą, najmłodsi rozwijają percepcję w różnych zakresach. A przede wszystkim dobrze i twórczo się bawią.

 

Projekt adresowany jest do rodziców i opiekunów w równej mierze, co ukierunkowany na rozwój małych dzieci. Zachęcamy rodziców do posługiwania się osobiście materiałami i narzędziami, by dzieci mogły się na ich działaniu wzorować. W ramach cyklu odbywają się trzy rodzaje wydarzeń: plastyczne, wizualno-dźwiękowe oraz muzyczne w formie miniperformansów i koncertów. Na tych pierwszych (2 i 4 sobota miesiąca) stosujemy za każdym razem inne materiały i narzędzia, z którymi chcemy zapoznać dzieci od pierwszych miesięcy życia. W naszych działaniach wykorzystujemy materiały: ciecz newtonowska (zrobiona ze skrobi ziemniaczanej), papier czerpany, folia transparentna, piasek, kamienie, podświetlane stoliki, drewno, folia bąbelkowa, kalka techniczna, gąbka, krepina, worki jutowe, owoce, warzywa oraz wiele innych, również bardzo nieoczywistych materiałów. Sugerowany wiek dziecka, uczestniczącego w wydarzeniach plastycznych: od 1 roku życia.

 

W pierwszą i trzecią sobotę miesiąca odbywają się performanse wizualno-dźwiękowe i koncerty. Podczas nich używamy nieco innych materiałów: wstążek, sznurków, filcu, kocyków, poduszek, tiulu, kolorowych piór, instrumentarium orffowskiego, a kształty, kolory i materiały „kojarzymy” często z ruchem, dźwiękami i specjalnie dobranymi utworami i piosenkami, wykonywanymi na żywo, których maluchy słuchają w skupieniu, ale też i aktywnie reagują, poprzez ruch, bieganie, spontaniczne odgłosy, improwizowany taniec i wiele innych aktywności, które są przez animatorów i edukatorów Smykowizji mile widziane.

 

25/05 – „Karaluchy pod poduchy”
Wiosna to czas kiedy w parkach, ogrodach i lasach królują owady. Czy wiecie, że niektórych przedstawicieli tej gromady, Maria Loboda ukryła na wystawie "Siedząc tutaj znudzona jak lamparcica"? Znalezienie Cereopsic luctor czy Euselates stricta to nie lada wyzwanie - trzeba być naprawdę spostrzegawczym! Skrzydlaci goście wystawy staną się inspiracją majowych warsztatów. Podczas naszego spotkanie stworzymy kolorowe chrząszcze i chrabąszcze, a jeśli pogoda dopisze, ukryjemy je w Ujazdowskim Parku!
Prowadzenie: Aleksandra Rajska
bilety na godzinę 10.00 lub 11.00 https://tiny.pl/trffl

 

{Smykowizje – oprowadzania w nosidełkach}
wybrane środy, godzina 13:00

Czy można uczestniczyć w kulturze, będąc na urlopie macierzyńskim lub tacierzyńskim, a jednocześnie zadbać o rozwój swojego dziecka? U–jazdowski zaprasza rodziców i opiekunów małych dzieci na specjalne przedpołudniowe oprowadzania z cyklu Smykowizje. To kolejna odsłona programu dla rodzin z dziećmi do lat 5 (zarówno w wózkach, nosidełkach, jak i na własnych nóżkach). Zapraszamy na oprowadzania po aktualnych wystawach, dostosowane do potrzeb i percepcji maluchów oraz wymagań i możliwości ich opiekunów. Spotkania w przestrzeni wystaw poprowadzą specjalnie przygotowani edukatorzy, w nieśpiesznej atmosferze, z otwartością na pytania i okazją do rozmowy i wspólnego przebywania dzieci i rodziców. Uwaga maluchów zostanie ukierunkowana na kształty, kolory i obiekty, ale także ruch i dźwięki, obecne na wystawach sztuki współczesnej i w przestrzeniach galerii w sposób szczególny. Oprowadzania odbywają się dwie środy w miesiącu.

Wstęp dla rodzica w cenie biletu na galerię (normalny bilet: 12 złotych)
Wstęp dla dziecka – wolny.

 

15/05 – oprowadzanie po wystawie Janka Simona „Syntetyczny folklor”
prowadzenie: Aleksandra Rajska

 

 

Współorganizatorzy:
Centrum Sztuki Współczesnej Zamek Ujazdowski
Fundacja Muzyka jest dla wszystkich
Partnerzy medialni: CzasDzieci.pl, Qlturka, Miasto Dzieci, Polskie Radio Dzieciom

 

fot. Krzysztof Gajewski

mat. Organizatora

Miejsce wydarzenia:
ul. Jazdów 2,
00-467 Warszawa
Organizator:

CENTRUM SZTUKI WSPÓŁCZESNEJ ZAMEK UJAZDOWSKI

ul. Jazdów 2,
00-467 Warszawa
tel.: +48 22 628 12 71 73

Wydarzenia w Warszawie

Przeczytaj również

Warto zobaczyć