W mieście » Wydarzenia dla dzieci » Król i Jazz. Koncert Filharmonii dla Dzieci


Król i Jazz. Koncert Filharmonii dla Dziecipowiększ

Król i Jazz. Koncert Filharmonii dla Dzieci

Wpis archiwalny
Patronat CzasDzieci.pl
Data wydarzenia:
od piątku 15 marca 2019 do soboty 16 marca 2019

W dniach 15-16 marca odbędą się kolejne koncerty Filharmonii dla Dzieci w oranżerii Muzeum Pałacu Króla Jana III w Wilanowie. Pod krótkim tytułem „Król i Jazz” kryje się niezwykła różnorodność muzycznej treści. Muzyka i instrumentarium obejmie czasy od baroku aż po współczesność, najpiękniejsze standardy jazzowe i melodie filmowe. W programie znajdą się m.in. utwory Charpentiera i Vivaldiego, ale także przeboje What a Wonderful World, Over the Rainbow, oraz tematy filmowe ze Star Wars, Pink Panther i Indiana Jones!

 

Posłuchamy melodii z Indiana Jones

 

Będzie muzyka ze Star Wars

 

Zaprezentowane zostaną barokowe i nowe instrumenty- trąbka i róg, które 300 lat temu wyglądały inaczej. Dzieci odkryją jak to się stało, że dziś są tak błyszczące, donośne i wspaniałe, i czy łatwiej grało się dziś czy kiedyś? Będę zatem ciekawe rozmowy o technice, z cyklu  „jak to jest zrobione” i jaki wpływ ma technika na sztukę. Nie zabraknie tez jak zwykle rozwojowych wesołych muzycznych zabaw i książeczek koncertowych dla wszystkich dzieci.

 

Grać będą i opowiadać o muzyce znakomici instrumentaliści: Henryk Kowalewicz-  pierwszy waltornista orkiestry Sinfonia Varsovia (czyli najlepszy z najlepszych), z którą koncertuje na całym świecie. Jest też wykładowcą Akademii Sinfonia Varsovia i Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina. Na trąbkach zagra i opowie Bartek Kacperski, który ma w swoim dorobku szereg nagród i stypendiów, m. in. od Yamaha Foundation of Europe, a na co dzień współpracuje z Filharmonią Narodową, Sinfonią Varsovią, występował  też u boku m.in. Edyty Górniak, Kuby Badacha, Basi Trzetrzelewskiej, Adama Sztaby, Kevina Robinsona i Zbigniewa Namysłowskiego. Przy instrumencie klawiszowym zobaczymy multiinstrumentalistę, aranżera i producenta muzycznego- Piotra Banaszka, który współpracuje z najlepszymi orkiestrami, ale też koncertuje i nagrywa muzykę rozrywkową m.in. z Julią Pietruchą, Kacprem Kuszewskim, Olgą Bończyk, Katarzyną Żak czy Niką Jager. Jego nagrania można usłyszeć w radio i telewizji zarówno w Polsce jak i za granicą. Dzieciom będzie demonstrował tajniki improwizacji!

 

Warto zaanonsować, iż w maju podczas koncertów „Stradivarius” (10-11 maja) wystąpią w Filharmonii dla Dzieci artyści z Austrii, członkowie Wiener Solisten Orchestra, by opowiedzieć niezwykłe historie znakomitych instrumentów, pokazać je i grać dla małych i większych melomanów.

 

W maju-Stradivarius, czyli o najlepszych instrumentach świata.
Na zdjęciu Anna Szarek, dyrektor projektu Filharmonia dla Dzieci

 

www.FilharmoniaDladzieci.pl zamówienia: bilety@FilharmoniaDlaDzieci.pl  tel do obsługi widza: 737-169-961 Wydarzeniom patronują medialnie: RMF Classic, czasdzieci.pl, Teraz-Wilanów.

 

 

fot. Filharmonia dla Dzieci

mat. Organizatora

Wpis archiwalny

organizator: Filharmonia dla Dzieci


Lubisz CzasDzieci.pl?
KOMENTARZE:

Napisz komentarz, pomóż innym, opiniuj treści
Treść:
Maksimum 1500 znaków.
Imię:
Kod z obrazka:
Interesują mnie terminy:
Wiek dziecka:
Interesują mnie wydarzenia z kategorii »

Kino na Czasie

To już kolejny weekendowy poranek w Multikinie. Nasze najmłodsze pociechy mają okazję obejrzeć film z ich ulubionymi bohaterami, miło spędzić czas, a w wybranych kinach skorzystać z dodatkowych...  

Wakacje na Czasie!

Jak wakacje, to tylko na rodzinnym kempingu!

Jak wakacje, to tylko na rodzinnym kempingu!

Oto pomysł na udany wypoczynek z dziećmi - najlepsze kempingi w Europie. Jeśli jeszcze nie masz planów na nadchodzące lato lub weekend majowy - koniecznie przejrzyj ofertę kempingów Vacansoleil.  

Nowinki

KONKURS dla newsletterowiczów

KONKURS dla newsletterowiczów

W każdym tygodniu rozdajemy nowe zaproszenia na wydarzenia kulturalne! Może już jutro Twoje imię znajdzie się na liście szczęśliwców....  
Z dzieckiem do restauracji

Z dzieckiem do restauracji

Najeżone trudnościami logistycznymi eskapady do miejsc, gdzie najmłodsi nie są mile widziani, a może alternatywa niedzielnego obiadu, równie...  

Na Czasie!

W domu z dzieckiem

Uczucia Gucia1 Gry Nasza Księgarnia1 Odchudzamy dzieci1 Książka dla malucha - Zielona Sowa1 Ekorodzice1 Książki dla dzieci1

Sonda – Czas Dzieci

Jakich treści brakuje na portalu?
Porad dotyczących wychowania dzieci 0-2
Porad dotyczących wychowania dzieci 3 - 6
Porad dotyczących wychowania dzieci 7 - 9
Porad dotyczących wychowania dzieci 10 - 12
Porad dotyczących radzenia sobie z nastolatkami
Nie szukam tu porad dotyczących wychowania dzieci
Nie szukam w ogóle żadnych porad


Kraków | Warszawa | Wrocław | Śląsk | Łódź | Poznań | Lublin | Trójmiasto | Bydgoszcz | Rzeszów | Szczecin

© Copyright by Czas Dzieci - Portal informacyjno-rozrywkowy 2006-2019