Warszawa

Historia: Zobacz -Stanisław Wyspiański
Warszawa Inne

Historia: Zobacz -Stanisław Wyspiański

Wpis archiwalny

Na platformie Historia: Zobacz dostępna jest już nowa lekcja, która opowiada o Stanisławie Wyspiańskim - artyście, który tworzył wspaniałe dramaty, witraże i obrazy, stanowiące do dnia dzisiejszego kanon polskiej sztuki.

 

Na naszej stronie znajdziecie film opowiadający o witrażach stworzonych przez Wyspiańskiego, na pewno wiele z nich widzieliście w różnych książkach, a może także na żywo, bo można je oglądać np. w krakowskich kościołach. Opowiemy Wam o tym, czym jest witraż i o symbolice, jaką jego autor zawierał w swych dziełach.
Wśród materiałów do lekcji znajdziecie także quiz, dzięki któremu szybko zapamiętacie najważniejsze i najciekawsze informacje dotyczące twórczości i życia Stanisława Wyspiańskiego.

 

Nowa lekcja będzie także ciekawą wycieczką po Krakowie i jego zabytkach, bo właśnie z tym miastem najbardziej związany był bohater tej opowieści.
Jeżeli twórczość Wyspiańskiego Was zainteresuje, to zapraszamy także do Muzeum Narodowego w Krakowie, gdzie możecie na żywo zobaczyć jego prace.
Do lekcji jest też dołączony scenariusz dla nauczyciela, dzięki niemu, można przeprowadzić ciekawą i merytoryczną lekcję.

Nie zwlekajcie i odwiedźcie nasz portal historiazobacz.pl - na którym znajdziecie same ciekawe i inspirujące historie!

Dostęp do lekcji nie wymaga logowania, jest darmowy i intuicyjny w obsłudze.

 

Na platformie znajdziecie już 14 lekcji, a każda z nich to fascynująca podróż w czasie!  Pierwsza z nich poświęcona jest kopalni soli w Wieliczce – historia, legenda, ciekawostki, druga opowiada o latach młodości Marszałka Józefa Piłsudskiego, trzecia to historia Andrzeja Wróblewskiego, czwarta opowiada o biżuterii patriotycznej, a piąta zaprowadzi Was do XIX Łodzi. Lekcja szósta to opowieść o Powstaniu Wielkopolskim, a siódma to postać Władysława Jagiełły. Ósmą lekcją jest opowieść o Warszawie XIX wieku, dziewiąta opowiada o odkryciu Mikołaja Kopernika.

 

Dziesiąta lekcja to opowieść o „Panoramie Racławickiej” i wydarzeniach, których ona dotyczy.
Jedenasta z dostępnych lekcji opowiada o symbolizmie i Jacku Malczewskim, dwunasta to historia bitwy pod Grunwaldem
Dwie ostatnie lekcje to właśnie styl zakopiański oraz postać Stanisława Wyspiańskiego.

Organizator:

Fundacja Dziecięcy Uniwersytet Ciekawej Historii

Wydarzenia w Warszawie

Przeczytaj również

Warto zobaczyć