W mieście » Wydarzenia dla dzieci » Zapowiedzi i zapisy » "Radiowy kurier Fryderyka", czyli muzyczne układanki dla smyka


"Radiowy kurier Fryderyka", czyli muzyczne układanki dla smykapowiększ

"Radiowy kurier Fryderyka", czyli muzyczne układanki dla smyka

Wpis archiwalny
Dzieci 5 - 10 lat

Gdyby Fryderykowi Chopinowi przyszło żyć w naszych czasach, z pewnością nie tylko – jak to miał w swoim zwyczaju – „biegałby na operę”, ale chętnie zaglądałby także do radia! „Radiowy Kurier Fryderyka”, to uzupełniający projekt edukacyjny Teatru Wielkiego – Opery Narodowej przy współpracy z dwiema antenami Polskiego Radia: Polskim Radiem Chopin i Polskim Radiem Dzieciom. Inicjatywa adresowana do dzieci od 5. do 10. roku życia organizowana będzie w jedną z sobót każdego miesiąca w Salach Redutowych im. Fryderyka Chopina.

 

Fryderyk Chopin, jako bardzo popularna postać Warszawy, w której spędził prawie całe dzieciństwo, zapewne uczestniczyłby w radiowych koncertach transmitowanych na cały świat lub udzielał licznych wywiadów reporterom, prześcigającym się w przekazywaniu nowinek z barwnego życia młodocianego geniusza. Kto wie, może nawet sam połknąłby w końcu dziennikarskiego bakcyla i zacząłby osobiście prowadzić wywiady ze starszymi od siebie kolegami po fachu? W końcu już jako czternastolatek, podczas wakacji spędzanych w posiadłości państwa Dziewanowskich w Szafarni na Ziemi Dobrzyńskiej, Fryderyk własnoręcznie redagował „Kuryer Szafarski” – skrzącą się dowcipem parodię popularnego wówczas „Kuriera Warszawskiego”, „gazetkę”, w której zapisywał „kroniki” letnich wydarzeń z życia rozbrykanych nastolatków.

 

Podczas „Radiowego Kuriera Fryderyka”, czyli muzycznych układanek dla smyka, wspierane przez rodziców pociechy, będą miały okazję nie tylko w atrakcyjny sposób dowiedzieć się, jak odróżnić poloneza od kujawiaka lub dlaczego nie wypada mylić kompozycji Chopina z utworami Moniuszki, ale zostaną także wprowadzone w tajniki pracy prawdziwego radiowca.

 

W czasie spotkań, podczas których występować będą czasem uczniowie z warszawskich szkół muzycznych, dzieci zapoznają się ze sprzętem potrzebnym dziennikarzom radiowym do pracy, będą miały słuchawki na uszach i mikrofon w ręku. Porozmawiają z reporterem o formach radiowej wypowiedzi, o tym w jaki sposób nagrywać i czy mikrofon lubi „wygłupianie”. Zobaczą też jak wygląda dźwięk w komputerze, wezmą udział w nagraniu rozmów do różnych audycji nadawanych na antenie Polskiego Radia Dzieciom.

 

Reporterskie spotkania zakończą się nagraniem bajki z udziałem chętnych dzieci. W sobotnich warsztatach uczestniczyć będą głównie dziennikarze prowadzący na co dzień audycje w Polskim Radiu Dzieciom. Znane osobowości tej anteny przy udziale publiczności zrealizują ciekawe tematy, nawiązując do charakterystyki takich audycji Polskiego Radia Dzieciom, jak: „Rytmika” (wspólna muzyczna zabawa), „Muzyczne Podróże” (spotkania z instrumentem), „Warsztat Małego Artysty” (plastyczne animacje), „Mini Eureka” (naukowe ciekawostki), „Mali Strażnicy Dzikiego Królestwa” (spotkania z dziką przyrodą) i wiele innych.

 

Spotkania będą się odbywać w Salach Redutowych, w następujących terminach: 

  • 20.10.2018r.
  • 24.11.2018r.
  • 15.12.2018r.
  • 26.01.2019r.
  • 02.02.2019r.
  • 23.03.2019r.
  • 13.04.2019r.
  • 11.05.2019r.
  • 15.06.2019r.

 

Więcej informacji: https://www.polskieradio.pl/18,Polskie-Radio-Dzieciom

Wpis archiwalny
Wizytówka organizatora:

Teatr Wielki - Opera Narodowa

pl. Teatralny 1, 00-950 Warszawa

tel.: 022 692 02 00

www.teatrwielki.pl


Lubisz CzasDzieci.pl?
KOMENTARZE:

Napisz komentarz, pomóż innym, opiniuj treści
Treść:
Maksimum 1500 znaków.
Imię:
Kod z obrazka:
Interesują mnie terminy:
Wiek dziecka:
Interesują mnie wydarzenia z kategorii »
Po co dziecku pluszowy miś?

Po co dziecku pluszowy miś?

Okazuje się, że niepozorna miłość do pluszowych misiów przynosi wiele profitów dla rozwoju dzieci.  

Lato!

Gdzie nad wodę?

Gdzie nad wodę?

Uff... ale upał! Trochę wody dla ochłody? Sprawdźcie gdzie! Warszawskie i podwarszawskie plaże.  

Nowinki

Kościana gra w Potwory

Kościana gra w Potwory

Emocjonująca gra, która stała się bestsellerem na świecie, nareszcie w Polsce. Nakładem Egmont Polska ukazała się właśnie nowa gra...  
Z dzieckiem do restauracji

Z dzieckiem do restauracji

Najeżone trudnościami logistycznymi eskapady do miejsc, gdzie najmłodsi nie są mile widziani, a może alternatywa niedzielnego obiadu, równie...  
20 zalet posiadania rodzeństwa

20 zalet posiadania rodzeństwa

Wspólne dorastanie, przygody, uczenie się od siebie nawzajem i to, że jeden na drugiego zawsze może liczyć czyni taką relację jedyną w swoim rodzaju.  

Wydarzenie Na Czasie

Europa w Polsce

Europa w Polsce

Europejski Maraton Artystyczny to międzynarodowy projekt w formie warsztatów. Zajęcia skierowane są do osób, które zajmują się edukacją dzieci  

W domu z dzieckiem

Uczucia Gucia1 Gry Nasza Księgarnia1 Książka dla malucha - Zielona Sowa1 Ekorodzice1 Książki dla dzieci1

Sonda – Czas Dzieci

Czego poszukujesz ? :)
Powiedz nam które treści są dla ciebie ważne, będziemy zwracać na nie szczególną uwagę
Pomysłu na wspólne weekendowe wyjście w mieście
Pomysłu na weekend poza miastem
Pomysłu na wspólne wyjście. Nieważne czy w mieście czy poza miastem
Porad dotyczących wychowania dziecka
Porad dotyczących zdrowia dziecka
Bajek do czytania on line
Gier / zabaw / kolorowanek, by zająć dziecko
Informacji o nowych książkach dla dzieci


Kraków | Warszawa | Wrocław | Śląsk | Łódź | Poznań | Lublin | Trójmiasto | Bydgoszcz | Rzeszów | Szczecin

© Copyright by Czas Dzieci - Portal informacyjno-rozrywkowy 2006-2019