W mieście » Wydarzenia dla dzieci » Raz, dwa, trzy, warszawiakiem jesteś Ty - FINAŁ


Raz, dwa, trzy, warszawiakiem jesteś Ty - FINAŁpowiększ

Raz, dwa, trzy, warszawiakiem jesteś Ty - FINAŁ

Wpis archiwalny

W sobotę o godzinie 12.00 w Parku Wolności przy Muzeum Powstania Warszawskiego rozpocznie się finał VIII edycji akcji wakacyjnej „Raz, dwa, trzy, warszawiakiem jesteś Ty!” - międzymuzealnej rodzinnej gry miejskiej organizowanej przez Muzeum Powstania Warszawskiego. Finał uświetni występ chóru dziecięcego Alla Polacca.

 

Gra rozpoczęła się 18 czerwca i trwała przez całe wakacje. W tym roku współtworzyło ją kilkadziesiąt mazowieckich instytucji kultury, m.in. warszawskie Muzeum Narodowe, Muzeum Historii Żydów Polskich Polin i Muzeum Pałacu Króla Jana III.  Każdy uczestnik gry miał za zadanie odwiedzić przynajmniej osiem z nich i znaleźć odpowiedzi na pytania zawarte w formularzu. Tych, którym się to udało poznamy w sobotę, 15 września.

 

Gra „Raz, dwa, trzy, warszawiakiem jesteś Ty” to niezwykły projekt międzymuzealny, który w atrakcyjny sposób przybliża historię oraz udowadnia, że zwiedzania muzeów może być wspaniałą przygodą. Cieszy nas, że co roku zgłasza się coraz więcej graczy, którzy dzięki wykonywanym zadaniom, dowiadują się wielu ciekawych rzeczy. Wierzymy, że jest to także świetna podpowiedź dla rodziców na wartościowe spędzenie czasu ze swoimi pociechami. W dzisiejszym zabieganym świecie, muzea są miejscem, które zachęcają do refleksji, zatrzymania się.

 

Jednocześnie pobudzają nas do pogłębienia wiedzy. Jesteśmy dumni z projektu „Raz, dwa, trzy, warszawiakiem jesteś Ty” i wszystkich uczestników, którzy wzięli udział w tej wspaniałej przygodzie. Zapraszamy na finał i udział w kolejnej edycji. – mówi Jan Ołdakowski, dyrektor Muzeum Powstania Warszawskiego.

 

Ideą projektu jest przekazywanie wiedzy o Warszawie, jej historii, najważniejszych postaciach, miejscach i datach. W 2011 roku Muzeum Powstania Warszawskiego zainicjowało grę i zaprosiło do współpracy instytucje kultury z Mazowsza. Dzięki temu, podczas wakacji, dzieci i młodzież wraz z rodzicami mają okazję odwiedzić różne muzea, gdzie rozwiązują zagadki i odpowiadają na pytania związane z tematem gry.

 

W tym roku – w nawiązaniu do setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości – motywem przewodnim zabawy było hasło „Nasza Niepodległa”. Dzięki przygotowanym łamigłówkom i zadaniom dzieci mogły również poznać losy cudzoziemców, którzy współtworzyli historię Warszawy.

 

Ambasadorem VIII edycji akcji „Raz, dwa, trzy, warszawiakiem jesteś Ty” został Olivier Janiak, który wystąpił ze swoimi synami w spocie promującym międzymuzealną grę.

 

Program uroczystości:

11.30 - otwarcie bramy do Parku Wolności przy Muzeum Powstania Warszawskiego;

12.00 - 12.10 - powitanie laureatów gry i podziękowania dla współorganizatorów oraz partnerów gry;

12.10 - 13.00 - koncert chóru Alla Polacca

13.00 - 13.15 - uroczyste wręczenie nagród laureatom VIII edycji gry „Raz, dwa, trzy, warszawiakiem jesteś Ty”.

 

Gala finałowa odbędzie się na świeżym powietrzu i będzie miała charakter piknikowy, dlatego na wszelki wypadek prosimy o zaopatrzenie się w koce i parasole.

 

W tegorocznej grze można było odwiedzić Muzeum Powstania Warszawskiego oraz placówki współorganizatorów: Centrum Edukacyjne IPN im. Janusza Kurtyki „Przystanek Historia”, Dom Kultury „Dorożkarnia”, Dom Spotkań z Historią, Dział Starej Książki Medycznej Głównej Biblioteki Lekarskiej, Fundacja Kronenberga przy Citi Handlowy, Kordegarda Galeria Narodowego Centrum Kultury, Muzeum Gazownictwa, Muzeum Geologiczne PIG-PIB, Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN, Muzeum Historyczne w Legionowie, Muzeum im. Kazimierza Pułaskiego w Warce, Muzeum Jana Pawła II i Prymasa Wyszyńskiego, Muzeum Józefa Piłsudskiego w Sulejówku, Muzeum Karykatury im. Eryka Lipińskiego, Muzeum Łazienki Królewskie w Warszawie, Muzeum Narodowe w Warszawie, Muzeum Niepodległości, Muzeum Pałacu Króla Jana III w Wilanowie, Muzeum Starożytnego Hutnictwa Mazowieckiego im. Stefana Woydy w Pruszkowie, Muzeum Sztuki Nowoczesnej, Muzeum Warszawskiej Pragi, Narodowy Instytut Fryderyka Chopina, VIII Ogród Jordanowski, PAN Muzeum Ziemi w Warszawie, Stacja Muzeum, Towarzystwo Ubezpieczeń Prudential, Zamek Królewski w Warszawie i ZOO Warszawa.

 

Siedem edycji akcji „Raz, dwa, trzy, warszawiakiem jesteś ty!” zgromadziło około 13 tysięcy osób bawiących się razem z nami podczas wakacji. Gra zdobyła Grand Prix Warszawskiej Nagrody Edukacji Kulturalnej 2016 oraz nagrodę Złotego Słonecznika 2015 przyznawaną najlepszym inicjatywom dla dzieci.

 

Alla Polacca - chór dziecięcy i młodzieżowy działa przy Teatrze Wielkim od kilkudziesięciu lat. Liczy blisko 200 młodych entuzjastów muzyki, którzy koncertują w kilku grupach wiekowych, czerpiąc radość ze wspólnego muzykowania. Podczas finałowej gali „Raz, dwa, trzy, warszawiakiem jesteś Ty” zaprezentuje przygotowany, specjalnie na tę okazję, repertuar.

 

Więcej informacji: www.razdwatrzywarszawiak.pl

 

Wpis archiwalny
Wizytówka organizatora:

Muzeum Powstania Warszawskiego

ul. Grzybowska79,
00-844Warszawa.

tel.: 22 539 79 01

www.1944.pl


Lubisz CzasDzieci.pl?
KOMENTARZE:

Napisz komentarz, pomóż innym, opiniuj treści
Treść:
Maksimum 1500 znaków.
Imię:
Kod z obrazka:
Interesują mnie terminy:
Wiek dziecka:
Interesują mnie wydarzenia z kategorii »
10 najlepszych wodnych zabaw na lato

10 najlepszych wodnych zabaw na lato

Mamy dla Was pomysły zabaw do wykorzystania w ogrodzie, na plaży, w lesie na działce. Z rodziną, przyjaciółmi, znajomymi.  

Nowinki

Kościana gra w Potwory

Kościana gra w Potwory

Emocjonująca gra, która stała się bestsellerem na świecie, nareszcie w Polsce. Nakładem Egmont Polska ukazała się właśnie nowa gra...  
Z dzieckiem do restauracji

Z dzieckiem do restauracji

Najeżone trudnościami logistycznymi eskapady do miejsc, gdzie najmłodsi nie są mile widziani, a może alternatywa niedzielnego obiadu, równie...  

Weekend na Czasie

10 miejsc na piknik. Do 100 km od Warszawy

10 miejsc na piknik. Do 100 km od Warszawy

Koszyk, napoje, przysmaki, koc i w drogę! Piknik to jeden z milszych pomysłów na rodzinne spędzanie czasu latem.  

W domu z dzieckiem

Oglądaj, baw się i śmiej1 Świat Baśnioboru1 Uczucia Gucia1 Gry Nasza Księgarnia1 Książka dla malucha - Zielona Sowa1 Ekorodzice1 Książki dla dzieci1

Sonda – Czas Dzieci

Czego poszukujesz ? :)
Powiedz nam które treści są dla ciebie ważne, będziemy zwracać na nie szczególną uwagę
Pomysłu na wspólne weekendowe wyjście w mieście
Pomysłu na weekend poza miastem
Pomysłu na wspólne wyjście. Nieważne czy w mieście czy poza miastem
Porad dotyczących wychowania dziecka
Porad dotyczących zdrowia dziecka
Bajek do czytania on line
Gier / zabaw / kolorowanek, by zająć dziecko
Informacji o nowych książkach dla dzieci


Kraków | Warszawa | Wrocław | Śląsk | Łódź | Poznań | Lublin | Trójmiasto | Bydgoszcz | Rzeszów | Szczecin

© Copyright by Czas Dzieci - Portal informacyjno-rozrywkowy 2006-2019