Warszawa

Nowe przygody w małym kinie | Pokaz animacji dla dzieci
Warszawa Seans filmowy 3–9 lat

Nowe przygody w małym kinie | Pokaz animacji dla dzieci

13 września 2018
Wpis archiwalny

godz. 10:00 | sala Ziemia Obiecana

 

W pierwszej po wakacjach odsłonie cyklu „W małym kinie” udamy się na zupełnie nową przygodę z Kacprem, Krawcem Niteczką, Piotrkiem i misiem! Pokaz jest przeznaczony dla dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym.

 

Program


Wycieczka
Dzieci, piesek, miś i słonik wybierają się na narty. Podczas zabawy miś odłącza się od przyjaciół. Aby odnaleźć swoich towarzyszy, wspina się na pagórek. Okazuje się jednak, że nie jest to zwykły pagórek, lecz prawdziwy niedźwiedź! Miś, uciekając przed nim, zamienia się w śnieżną kulę. Na szczęście wszystko dobrze się kończy – dzieci znajdują swojego przyjaciela zakopanego w śniegu.

 

Kacperiada | Pierwsze wrażenie
Głównymi bohaterami tego animowanego serialu są 7-letni Kacper i Ada, którzy wspólnie poszukują odpowiedzi na nurtujące ich pytania dotyczące przyjaźni, szczerości czy lojalności. Oboje uczą się, jak radzić sobie z emocjami – zazdrością czy rozczarowaniem – i próbują zrozumieć bardzo dziwny, a zarazem fascynujący świat dorosłych.

 

Krawiec Niteczka
Stworzony przez Kornela Makuszyńskiego Krawiec Niteczka jest cienki i długi jak... niteczka. Zainspirowany wróżbą Cyganki, Krawiec wyrusza w podróż – celem jest zdobycie królestwa. Po wielu niespodziewanych przygodach (m.in. zszyje sobie nogawki spodni) w końcu dociera do Pacanowa. Czy uda mu się załatać dziurę w niebie, przez którą na miasteczko bezustannie pada deszcz?

 

Zaczarowany ołówek | Katastrofa w górach
Animowany serial rysunkowy o przygodach Piotrka i jego pieska, którym w rozwiązywaniu najróżniejszych problemów pomaga zaczarowany ołówek. Wszystko, co nim narysują, materializuje się. Obok postaci Piotrka i jego psa, ważną rolę w bajce odgrywa także krasnoludek, który zaopatruje chłopca w kolejne egzemplarze ołówka.

 

Zasady uczestnictwa
Pokazy są przeznaczone dla zorganizowanych grup przedszkolnych (od lat 3) i wczesnoszkolnych (klasy 1-3).

Maksymalna liczba uczestników w jednym zgłoszeniu wynosi 40 osób.
Udział w pokazach wymaga rejestracji. Aby zarezerwować miejsca, należy zaakceptować regulamin  wydarzenia oraz wypełnić formularz internetowy.
Liczba miejsc ograniczona (120 osób).

 

Więcej

 

Organizator:

Filmoteka Narodowa - Instytut Audiowizualny

Wydarzenia w Warszawie

Warto zobaczyć