Warszawa

Let's Bee friends czyli zaprzyjaźnij się z pszczołami. Wernisaż wystawy w Muzeum dla Dzieci
Warszawa, Śródmieście Impreza okolicznościowa

Let's Bee friends czyli zaprzyjaźnij się z pszczołami. Wernisaż wystawy w Muzeum dla Dzieci

10 kwietnia 2018
Wpis archiwalny

Zapraszamy serdecznie na wernisaż nowej wystawy w Muzeum dla Dzieci!

Inauguracja ekspozycji Let's bee friends, czyli zaprzyjaźnij się z pszczołami odbędzie się 10 kwietnia 2018 r., o godzinie 12:00.

 

Zapraszamy wszystkich Przyjaciół i Sympatyków Muzeum dla Dzieci do udziału w spotkaniu. Udajcie się wraz z nami  po raz pierwszy w niezwykłą podróż do świata pszczół !

 

Początki wspólnej historii człowieka i pszczół sięgają zamierzchłych czasów. Te pracowite stworzenia, choć badane i opisywane od wieków, wciąż wydają się być tajemniczymi cudami natury. Żyją w zhierarchizowanej grupie, potrafią kodować informacje w tańcu, a przede wszystkim gwarantują przetrwanie wielu żyjącym na ziemi gatunkom, w tym człowiekowi. Pszczoły dzielą się z nami swoimi cennymi produktami oraz są niezbędnym ogniwem w procesie wegetacji roślin.

Wystawa „Let’s bee friends, czyli zaprzyjaźnij się z pszczołami” stworzona przez Zamek Cieszyn  pozwoli nam odkryć to, czego nie wiemy o pszczołach.  Sprawdzimy, jak wygląda ich współpraca z człowiekiem, jak inspirują  twórców oraz dowiemy się, kim są współcześni pszczelarze . Wystawa w Muzeum dla Dzieci prezentować będzie również obiekty związane z pszczelarstwem i bartnictwem ze zbiorów Państwowego Muzeum Etnograficznego w Warszawie oraz udostępnione przez partnerów  wystawy.

Wejdziecie wraz z nami do świata pszczół!

Kuratorka wystawy: Anna Zabdyrska

Organizatorzy: Zamek Cieszyn, Muzeum dla Dzieci i  Państwowe Muzeum Etnograficzne w Warszawie

 

Termin: 10 kwietnia, godz. 10:00-14:50

Miejsce: Muzeum dla Dzieci w Państwowym Muzeum Etnograficznym

Informacje: (22) 696 53 80

 

fot. mat. Organizatora

Organizator:

Państwowe Muzeum Etnograficzne w Warszawie

ul. Kredytowa 1,
00-056 Warszawa

Wydarzenia w Warszawie

Warto zobaczyć