Warszawa

Ciszyca. Najpiękniejsza plaża nad Wisłą, wymarzona na wyprawę z dzieckiem za miasto

Ciszyca. Najpiękniejsza plaża nad Wisłą, wymarzona na wyprawę z dzieckiem za miasto

Gdyby ktoś mi powiedział, że pół godziny jazdy samochodem od centrum Warszawy znajdę plażę, która dorównuje najpiękniejszym plażom nad Bałtykiem i gdzie jest mało ludzi, to raczej bym nie uwierzyła. Nadwiślańskie plaże kojarzą mi się raczej z chodzeniem wśród niedopałków papierosów niż z pięknym złotym piaskiem. A jednak! Plaża w Ciszycy, bo tak nazywa się miejscowość przy której znajdują się te piękne obszary, naprawdę istnieje.

 

Idealne miejsce na krótki, weekendowy wyjazd z rodziną za miasto, na łono przyrody, w miejsce bezpieczne, ciche i piękne!

 

Zobaczcie fotorelację, poczytajcie, zainspirujcie się!

Zostało jeszcze kilka dni wakacji, może komuś uda się odwiedzić Plażę w Ciszycy?

 

Ewa Kozłowska-Szymczyk

mama, autorka bloga mywaytrip.pl

facebook.com/mywaytripBlog/

 

 

 

1/4
1/4

Plaża w Ciszycy należy do rezerwatu przyrody Wyspy Świderskie, który został utworzony dla ochrony Doliny Wisły powyżej Warszawy.

Tereny te są zamieszkałe przez wiele gatunków ptaków, podobno można spotkać tu największe nadwiślańskie ptaki, z bażantami włącznie. Plaża jest bardzo szeroka, każdy znajdzie tu miejsce dla siebie, żeby odpocząć, poczytać, poopalać się, czy zrobić piknik.

Dzieci godzinami mogą bawić się tu w złotym piasku, łowić ryby czy puszczać latawce. Wszystko w ciszy i spokoju.

2/4
2/4

Usytuowanie plaży jest również korzystne pod kątem organizacji wycieczek rowerowych lub pieszych. Biegnący wzdłuż Wisły wał rozwadowski doprowadzi Was np. do Zamku Czersk. Można więc zaplanować cały dzień na rowerową wycieczkę – najpierw spędzić czas na plaży, a później wybrać się do zamku.

W planach podobno jest też budowa nowych ścieżek rowerowych, które jeszcze bardziej uatrakcyjnią te tereny.

3/4
3/4

Dla dzieci nie lada atrakcją może być przeprawa promowa w nieodległych Gassach, z której można skorzystać za niewielką opłatą od kwietnia do listopada. Nieopodal punktu przeprawy promowej, ok 200-300 metrów w stronę Warszawy, znajdziecie mniejsze wyspy.

Nie ma tu plaż, ale są malownicze wiślane brzegi – idealne miejsce na zrobienie pięknych fotografii Wisły.

4/4
4/4

Trafić tu niezwykle łatwo – z Warszawy kierujcie się na Konstancin-Jeziornę, na rondzie przy Starej Papierni skręćcie w lewo, dalej cały czas jak wiedzie droga. Po kilku minutach będzie w Ciszycy.

Od skrzyżowania, przy którym można zostawić auto, skierujcie się na prawo, po około pół kilometra po lewej stronie zobaczycie ścieżkę biegnącą w stronę Wisły, która bezpośrednio prowadzi do plaży.

Gdy dojdziecie na miejsce warto skierować się na prawo, gdyż za zakrętem znajduje się chyba najpiękniejszy, bardzo szeroki  fragment plaży.

Komentarze

Polecamy

Więcej z działu: Wiadomości lokalne

Warto zobaczyć