Warszawa » Wiadomości lokalne » Komitet Ochrony Praw Dziecka na Warszawskich Targach Książki

Komitet Ochrony Praw Dziecka na Warszawskich Targach Książkipowiększ

Komitet Ochrony Praw Dziecka na Warszawskich Targach Książki

Komitet Ochrony Praw Dziecka będzie obecny na tegorocznych Warszawskich Targach Książki, które odbędą się w dniach 23-26 maja na Stadionie Narodowym. Na targach, Komitet oraz zaproszeni Goście – aktorzy oraz osobowości telewizyjne i radiowe przeczytają fragmenty książek-laureatów tegorocznej edycji konkursu Świat Przyjazny Dziecku.


W dniach 23-26 maja 2019 roku na Stadionie Narodowym odbędą się Warszawskie Targi Książki. Komitet Ochrony Praw Dziecka na scenie w Centrum Konferencyjnym prezentować będzie książki które w tym roku zdobyły nagrodę konkursu Świat Przyjazny Dziecku w ramach programu Warszawskich Targów Książki dla dzieci i młodzieży.

 

Więcej o programie tragów:  http://www.targi-ksiazki.waw.pl/program-2019

 

Konkurs Świat Przyjazny dziecku to unikalny i jeden z najstarszych projektów Komitetu Ochrony Praw Dziecka. Od siedemnastu lat wnikliwie analizujemy rynek produktów i usług kierowanych do najmłodszych i wybieramy te, które zasługują na miano przyjaznej dziecku.

 

Produkty oceniane są przez Kapitułę Konkursu w pięciu kategoriach: Zabawa, Książki, Miejsca Przyjazne Dzieciom, Edukacja i Dom. Wyróżnione zabawki, książki, miejsca, usługi nabywają prawo do posługiwania się znakiem „Świat Przyjazny Dziecku”, który w tym roku zaprojektował dla nas Andrzej Pągowski.Książki są wyjątkową kategorią konkursową. Nie ma wątpliwości, że czytanie książek ma niezwykle ważny wpływ na rozwój psychiczny, intelektualny i społeczny dzieci, dlatego naszym celem jest, by Konkurs ułatwił rodzicom, opiekunom, a także firmom – księgarniom, wydawcom i dystrybutorom wybór najwartościowszych pozycji. W tym roku książki - poza Kapitułą, w skład której wchodzą specjaliści, psycholodzy, pedagodzy, ludzie kultury - oceniała także Mała Kapituła - złożona z dzieci.


Na targach Komitet i zaproszeni Goście prezentować będą konkurs i książki konkursowe w następujących dniach i godzinach:

 

Piątek, 24 maja:
10:15-10.30  Dlaczego warto zgłaszać książki do Konkursu „Świat Przyjazny Dziecku”, organizowanego przez Komitet Ochrony Praw Dziecka
Prezentacji konkursu dokonają przewodnicząca KOPD Mirosława Kątna oraz manager ds. PR i promocji KOPD Magdalena Stachowiak-Alexandrowicz.

 

10:30-11:15 Małgorzata Berwid – Ciotka Książkula i Katarzyna Żak czytają dzieciom
Małgorzata Berwid – Ciotka Książkula oraz Katarzyna Żak czytają fragmenty książek – laureatów XVII edycji Konkursu „Świat Przyjazny Dziecku ”, rozmawiają z publicznością.

 

11:15-12:00 Małgorzata Berwid – Ciotka Książkula, Renata Dancewicz i Anna Dereszowska czytają dzieciom
Małgorzata Berwid – Ciotka Książkula, Renata Dancewicz, Anna Dereszowska czytają fragmenty książek – laureatów XVII edycji Konkursu  „Świat Przyjazny Dziecku”, rozmawiają z publicznością.


12:00-13:00 Artur Barciś czyta dzieciom.
Artur Barciś czyta fragmenty książek – laureatów XVII edycji Konkursu  „Świat Przyjazny Dziecku”, rozmawia z publicznością.

 

Sobota, 25 maja:
12:00-12:50 Dorota Zawadzka – Superniania, oraz aktorzy: Barbara Kurzaj, Michał Zieliński, Joanna Gleń czytają dzieciom.
Dorota Zawadzka – Superniania, Barbara Kurzaj, Michał Zieliński czytają fragmenty książek – laureatów XVII edycji Konkursu „Świat Przyjazny Dziecku”, rozmawiają z publicznością.

 

Niedziela, 26 maja:
16:00-16:50 Małgorzata Berwid – Ciotka Książkula, jej goście – młodzi recenzenci oraz aktorka Agnieszka Michalska czytają dzieciom.
Małgorzata Berwid, Agnieszka Michalska oraz młodzi recenzenci czytają fragmenty książek – laureatów XVII edycji Konkursu „Świat Przyjazny Dziecku”, rozmawiają z publicznością.

 

INFORMACJE O KOMITECIE OCHRONY PRAW DZIECKA

Komitet Ochrony Praw Dziecka jest ogólnopolską organizacją pożytku publicznego, która zajmuje się ochroną praw i interesów dzieci oraz ich rodzin. Od 1981 roku misją Komitetu jest przeciwdziałanie i zapobieganie wszelkim przejawom krzywdzenia dzieci oraz pomoc rodzinom w sytuacjach kryzysowych. Swoją misję KOPD realizuje poprzez Centrum Interwencyjne w Warszawie oraz 22 oddziały terenowe w całej Polsce. Komitet Ochrony Praw Dziecka jako organizacja pozarządowa świadczy pomoc psychologiczną, pedagogiczną, diagnostyczną, psychoterapeutyczną, mediacyjną i prawną, szukając najwłaściwszej formy pomocy dla dziecka i jego rodziny.

 

Więcej informacji na temat działalności KOPD można znaleźć na stronie internetowej www.kopd.pl


Lubisz CzasDzieci.pl?
KOMENTARZE:

Napisz komentarz, pomóż innym, opiniuj treści
Treść:
Maksimum 1500 znaków.
Imię:
Kod z obrazka:
Zobacz także: Mała Warszawska Jesień - dziewiąta edycja więcej » x
Zobacz » Wiadomości lokalne
Mała Warszawska Jesień - dziewiąta edycja
Patronat CzasDzieci.pl

Mała Warszawska Jesień - dziewiąta edycja

Dzieci 4 - 12 lat
Mała Warszawska Jesień 2019 roku jak co roku zagości w Parku Rzeźby w Królikarni, gdzie w swobodnej atmosferze publiczność będzie uczestniczyć w plenerowym, muzycznym performansie oraz odwiedzi instalację dźwiękową. więcej »
Czwarta edycja festiwalu Take Part in Art
Patronat CzasDzieci.pl

Czwarta edycja festiwalu Take Part in Art

Dzieci do 6 lat
Najdłuższe święto teatru dla dzieci w Warszawie więcej »
Odwiedziny w jedynej Motylarni na Mazowszu

Odwiedziny w jedynej Motylarni na Mazowszu

Wchodząc tam, poczujecie się jak w egzotycznym kraju. Bogatą roślinność i wielobarwne motyle macie na wyciągnięcie ręki. Oczywiście, to miejsce znajduje się Warszawie. Jeśli macie ochotę na trochę egzotyki, koniecznie odwiedźcie jedyną mazowiecką motylarnię. więcej »
Znamy program tegorocznego Kina Dzieci!

Znamy program tegorocznego Kina Dzieci!

Festiwal Kino Dzieci to wydarzenie, które Wy, nasi czytelnicy, śledzicie zawsze bardzo uważnie. Z chęcią uczestniczycie z dziećmi w seansach filmowych i wydarzeniach towarzyszących. więcej »
Dyskusyjny Klub Filmowy "Filmoniada" powraca z nowym programem

Dyskusyjny Klub Filmowy "Filmoniada" powraca z nowym programem

Dzieci 7 - 12 lat
"Filmoniada" to DKF dla dzieci w wieku od 7 do 12 lat oraz ich rodziców. więcej »
Męska Szopa na Woli - miejsce do majsterkowania dla każdego

Męska Szopa na Woli - miejsce do majsterkowania dla każdego

Wolskie Centrum Kultury otworzyło Męską Szopę - sąsiedzki warsztat stolarski. Każdy mieszkaniec, bez względu na wiek i płeć, może bezpłatnie skorzystać z przestrzeni i specjalistycznego sprzętu stolarskiego. więcej »
Projekt "AHOJ WISŁO!"

Projekt "AHOJ WISŁO!"

Z mapą "Ahoj Wisło!" nie zgubisz się w gąszczu atrakcji, jakie czekają na Ciebie w Dzielnicy Wisła! więcej »
Wakacyjny weekend - 10-11 sierpnia 2019

Wakacyjny weekend - 10-11 sierpnia 2019

Owocowo, kolorowo i sportowo. Tak przedstawia się nadchodzący weekend! więcej »
10 miejsc na piknik. Do 100 km od Warszawy

10 miejsc na piknik. Do 100 km od Warszawy

Koszyk, napoje, przysmaki, koc i w drogę! Piknik to jeden z milszych pomysłów na rodzinne spędzanie czasu latem. Już Wam zazdrościmy odwiedzenia tych wszystkich podwarszawskich miejsc ;) więcej »
Jeszcze raz przeżyjmy niezapomniane chwile z IV Międzynarodowym Festiwalem Ulicznych Teatrów Lalkowych "Lalka na Scenie"!
Patronat CzasDzieci.pl

Jeszcze raz przeżyjmy niezapomniane chwile z IV Międzynarodowym Festiwalem Ulicznych Teatrów Lalkowych "Lalka na Scenie"!

Magia ulicznego teatru lalkowego zaczarowała tysiące widzów. W dniach 12-14 lipca odbyła się kolejna, IV edycja Międzynarodowego Festiwalu Ulicznych Teatrów Lalkowych "Lalka na Scenie". więcej »
Interesują mnie terminy:
Wiek dziecka:
Interesują mnie wydarzenia z kategorii »

Temat na Czasie

Dlaczego od 4. roku życia?

Dlaczego od 4. roku życia?

Warto, żeby dzieci się ruszały, rozwijały swoje zainteresowania, nabywały nowych umiejętności nie tyle nawet piłkarskich, ale takie społecznych, jak współpraca z innymi dziećmi, słuchanie...  

Nowinki

Karta Dużej Rodziny

Karta Dużej Rodziny

Zapis czatu z ekspertem Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej. Najciekawsze pytania i odpowiedzi...  
Przeżyj uskrzydlające chwile w ogromnymi motylami

Przeżyj uskrzydlające chwile w ogromnymi motylami

Zapraszamy Was dzisiaj do rozpoczęcia przygody z motylami. Są to jedne z najpiękniejszych owadów. Zachwycają kolorami, rozpiętością...  

Temat na Czasie!

Teddy Eddie - Angielski dla dzieci

Ambitne i niebanalne zajęcia języka angielskiego dla dzieci? Poznaj metodę TEDDY EDDIE! Nauka odbywa się w formie zabawy w niewielkich grupach. Dzieci kochają dynamiczne lekcje, a rodzice doceniają bogaty program i rzetelne raporty o postępach.   

Czasopismo Na Czasie!

W domu z dzieckiem

Świat Baśnioboru1 Gry Nasza Księgarnia1 Książka dla malucha - Zielona Sowa1 Ekorodzice1 Książki dla dzieci1

Sonda – Czas Dzieci

Jakich treści brakuje na portalu?
Porad dotyczących wychowania dzieci 0-2
Porad dotyczących wychowania dzieci 3 - 6
Porad dotyczących wychowania dzieci 7 - 9
Porad dotyczących wychowania dzieci 10 - 12
Porad dotyczących radzenia sobie z nastolatkami
Nie szukam tu porad dotyczących wychowania dzieci
Nie szukam w ogóle żadnych porad


Kraków | Warszawa | Wrocław | Śląsk | Łódź | Poznań | Lublin | Trójmiasto | Bydgoszcz | Rzeszów | Szczecin

© Copyright by Czas Dzieci - Portal informacyjno-rozrywkowy 2006-2019