Warszawa » Wiadomości lokalne » Komitet Ochrony Praw Dziecka na Warszawskich Targach Książki

Komitet Ochrony Praw Dziecka na Warszawskich Targach Książkipowiększ

Komitet Ochrony Praw Dziecka na Warszawskich Targach Książki

Komitet Ochrony Praw Dziecka będzie obecny na tegorocznych Warszawskich Targach Książki, które odbędą się w dniach 23-26 maja na Stadionie Narodowym. Na targach, Komitet oraz zaproszeni Goście – aktorzy oraz osobowości telewizyjne i radiowe przeczytają fragmenty książek-laureatów tegorocznej edycji konkursu Świat Przyjazny Dziecku.


W dniach 23-26 maja 2019 roku na Stadionie Narodowym odbędą się Warszawskie Targi Książki. Komitet Ochrony Praw Dziecka na scenie w Centrum Konferencyjnym prezentować będzie książki które w tym roku zdobyły nagrodę konkursu Świat Przyjazny Dziecku w ramach programu Warszawskich Targów Książki dla dzieci i młodzieży.

 

Więcej o programie tragów:  http://www.targi-ksiazki.waw.pl/program-2019

 

Konkurs Świat Przyjazny dziecku to unikalny i jeden z najstarszych projektów Komitetu Ochrony Praw Dziecka. Od siedemnastu lat wnikliwie analizujemy rynek produktów i usług kierowanych do najmłodszych i wybieramy te, które zasługują na miano przyjaznej dziecku.

 

Produkty oceniane są przez Kapitułę Konkursu w pięciu kategoriach: Zabawa, Książki, Miejsca Przyjazne Dzieciom, Edukacja i Dom. Wyróżnione zabawki, książki, miejsca, usługi nabywają prawo do posługiwania się znakiem „Świat Przyjazny Dziecku”, który w tym roku zaprojektował dla nas Andrzej Pągowski.Książki są wyjątkową kategorią konkursową. Nie ma wątpliwości, że czytanie książek ma niezwykle ważny wpływ na rozwój psychiczny, intelektualny i społeczny dzieci, dlatego naszym celem jest, by Konkurs ułatwił rodzicom, opiekunom, a także firmom – księgarniom, wydawcom i dystrybutorom wybór najwartościowszych pozycji. W tym roku książki - poza Kapitułą, w skład której wchodzą specjaliści, psycholodzy, pedagodzy, ludzie kultury - oceniała także Mała Kapituła - złożona z dzieci.


Na targach Komitet i zaproszeni Goście prezentować będą konkurs i książki konkursowe w następujących dniach i godzinach:

 

Piątek, 24 maja:
10:15-10.30  Dlaczego warto zgłaszać książki do Konkursu „Świat Przyjazny Dziecku”, organizowanego przez Komitet Ochrony Praw Dziecka
Prezentacji konkursu dokonają przewodnicząca KOPD Mirosława Kątna oraz manager ds. PR i promocji KOPD Magdalena Stachowiak-Alexandrowicz.

 

10:30-11:15 Małgorzata Berwid – Ciotka Książkula i Katarzyna Żak czytają dzieciom
Małgorzata Berwid – Ciotka Książkula oraz Katarzyna Żak czytają fragmenty książek – laureatów XVII edycji Konkursu „Świat Przyjazny Dziecku ”, rozmawiają z publicznością.

 

11:15-12:00 Małgorzata Berwid – Ciotka Książkula, Renata Dancewicz i Anna Dereszowska czytają dzieciom
Małgorzata Berwid – Ciotka Książkula, Renata Dancewicz, Anna Dereszowska czytają fragmenty książek – laureatów XVII edycji Konkursu  „Świat Przyjazny Dziecku”, rozmawiają z publicznością.


12:00-13:00 Artur Barciś czyta dzieciom.
Artur Barciś czyta fragmenty książek – laureatów XVII edycji Konkursu  „Świat Przyjazny Dziecku”, rozmawia z publicznością.

 

Sobota, 25 maja:
12:00-12:50 Dorota Zawadzka – Superniania, oraz aktorzy: Barbara Kurzaj, Michał Zieliński, Joanna Gleń czytają dzieciom.
Dorota Zawadzka – Superniania, Barbara Kurzaj, Michał Zieliński czytają fragmenty książek – laureatów XVII edycji Konkursu „Świat Przyjazny Dziecku”, rozmawiają z publicznością.

 

Niedziela, 26 maja:
16:00-16:50 Małgorzata Berwid – Ciotka Książkula, jej goście – młodzi recenzenci oraz aktorka Agnieszka Michalska czytają dzieciom.
Małgorzata Berwid, Agnieszka Michalska oraz młodzi recenzenci czytają fragmenty książek – laureatów XVII edycji Konkursu „Świat Przyjazny Dziecku”, rozmawiają z publicznością.

 

INFORMACJE O KOMITECIE OCHRONY PRAW DZIECKA

Komitet Ochrony Praw Dziecka jest ogólnopolską organizacją pożytku publicznego, która zajmuje się ochroną praw i interesów dzieci oraz ich rodzin. Od 1981 roku misją Komitetu jest przeciwdziałanie i zapobieganie wszelkim przejawom krzywdzenia dzieci oraz pomoc rodzinom w sytuacjach kryzysowych. Swoją misję KOPD realizuje poprzez Centrum Interwencyjne w Warszawie oraz 22 oddziały terenowe w całej Polsce. Komitet Ochrony Praw Dziecka jako organizacja pozarządowa świadczy pomoc psychologiczną, pedagogiczną, diagnostyczną, psychoterapeutyczną, mediacyjną i prawną, szukając najwłaściwszej formy pomocy dla dziecka i jego rodziny.

 

Więcej informacji na temat działalności KOPD można znaleźć na stronie internetowej www.kopd.pl


Lubisz CzasDzieci.pl?
KOMENTARZE:

Napisz komentarz, pomóż innym, opiniuj treści
Treść:
Maksimum 1500 znaków.
Imię:
Kod z obrazka:
Zobacz także: Wsłuchaj się w historie rzeczy warszawskich! więcej » x
Zobacz » Wiadomości lokalne
Gdzie nad wodę?

Gdzie nad wodę?

Uff... ale upał! Ciepłe dni zachęcają do wyjścia z domu i spędzenia czasu gdzieś nad wodą, w ciszy i spokoju. W Warszawie i okolicach znajduje się kilka zbiorników wodnych otoczonych plażami. Są to miejsca atrakcyjne dla osób w każdym wieku, również dla dzieci. więcej »
Gramy całe wakacje: w Teatrze Polonia, Och-Teatrze i w plenerze

Gramy całe wakacje: w Teatrze Polonia, Och-Teatrze i w plenerze

Na scenach Teatru Polonia oraz Och-Teatru sezon trwa przez cały rok. Gramy w wakacje, całe lato, codziennie - w lipcu i sierpniu. więcej »
Weekend za miastem. Miasto-Ogród

Weekend za miastem. Miasto-Ogród

Jeśli marzy Wam się chwila oddechu za miastem, relaks w parku, wycieczka rowerowa lub piesza po lesie, wsiadajcie w samochód lub pociąg i ruszajcie do Podkowy Leśnej! więcej »
Weekend za miastem. Konstancin-Jeziorna

Weekend za miastem. Konstancin-Jeziorna

Razem z nami odkryjcie uroki miasta-uzdrowiska oraz pobliskiego Lasu Kabackiego. Idealne na wiosenną lub letnią rodzinną wyprawę. więcej »
Weekend za miastem

Weekend za miastem

Są miejsca, które warto odwiedzić o każdej porze roku i my takie miejsca znamy. Byliśmy, sprawdziliśmy, polecamy. więcej »
"Błękitny Tydzień" warszawskich licealistów na rzecz Komitetu Ochrony Praw Dziecka

"Błękitny Tydzień" warszawskich licealistów na rzecz Komitetu Ochrony Praw Dziecka

W 28 stołecznych szkołach średnich zrzeszonych w Lidze Warszawskich Liceów w dniach od 31 maja do 7 czerwca br. młodzież organizuje drugą edycję akcji "Błękitny Tydzień" na rzecz podopiecznych Komitetu Ochrony Praw Dziecka. więcej »
Mam OKO na kulturę

Mam OKO na kulturę

Dziś Ośrodki Kultury przeszły prawdziwą rewolucję! Prócz typowych aktywności proponują one także zajęcia high hells, koncerty rockowe czy? degustacje wina. więcej »
Komitet Ochrony Praw Dziecka na Warszawskich Targach Książki

Komitet Ochrony Praw Dziecka na Warszawskich Targach Książki

Komitet Ochrony Praw Dziecka będzie obecny na tegorocznych Warszawskich Targach Książki, które odbędą się w dniach 23-26 maja na Stadionie Narodowym. więcej »
Wsłuchaj się w historie rzeczy warszawskich!

Wsłuchaj się w historie rzeczy warszawskich!

Muzeum Warszawy z nowym spotem. Celem spotu jest pokazanie Muzeum jako miejsca, w którym rzeczy opowiadają swoje własne historie, mają swój wewnętrzny świat. więcej »
KINO LALEK

KINO LALEK

Ruszył cykl pokazów, spotkań i warsztatów wokół animacji lalkowej. więcej »
Interesują mnie terminy:
Wiek dziecka:
Interesują mnie wydarzenia z kategorii »
Po co dziecku pluszowy miś?

Po co dziecku pluszowy miś?

Okazuje się, że niepozorna miłość do pluszowych misiów przynosi wiele profitów dla rozwoju dzieci.  

Lato!

Gdzie nad wodę?

Gdzie nad wodę?

Uff... ale upał! Trochę wody dla ochłody? Sprawdźcie gdzie! Warszawskie i podwarszawskie plaże.  

Nowinki

Karta Dużej Rodziny

Karta Dużej Rodziny

Zapis czatu z ekspertem Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej. Najciekawsze pytania i odpowiedzi...  
7 podpowiedzi jak uczyć dzieci patriotyzmu

7 podpowiedzi jak uczyć dzieci patriotyzmu

Umiłowanie i szacunek do Ojczyzny powinno wpajać się dziecku już od najmłodszych lat. Najlepiej poprzez zabawę, odkrywanie nowych, ciekawych...  
20 zalet posiadania rodzeństwa

20 zalet posiadania rodzeństwa

Wspólne dorastanie, przygody, uczenie się od siebie nawzajem i to, że jeden na drugiego zawsze może liczyć czyni taką relację jedyną w swoim rodzaju.  
Czy kolejność urodzenia ma wpływ na osobowość dziecka?

Czy kolejność urodzenia ma wpływ na osobowość dziecka?

Jak kolejność urodzenia kształtuje charakter dziecka? Czy istnieją różnice pomiędzy jedynakami, najstarszymi a najmłodszymi dziećmi? Czy ma to wpływ na osobowość?  

W domu z dzieckiem

Uczucia Gucia1 Gry Nasza Księgarnia1 Książka dla malucha - Zielona Sowa1 Ekorodzice1 Książki dla dzieci1

Sonda – Czas Dzieci

Czego poszukujesz ? :)
Powiedz nam które treści są dla ciebie ważne, będziemy zwracać na nie szczególną uwagę
Pomysłu na wspólne weekendowe wyjście w mieście
Pomysłu na weekend poza miastem
Pomysłu na wspólne wyjście. Nieważne czy w mieście czy poza miastem
Porad dotyczących wychowania dziecka
Porad dotyczących zdrowia dziecka
Bajek do czytania on line
Gier / zabaw / kolorowanek, by zająć dziecko
Informacji o nowych książkach dla dzieci


Kraków | Warszawa | Wrocław | Śląsk | Łódź | Poznań | Lublin | Trójmiasto | Bydgoszcz | Rzeszów | Szczecin

© Copyright by Czas Dzieci - Portal informacyjno-rozrywkowy 2006-2019