Warszawa » Wiadomości lokalne » Filharmonia dla Dzieci

Filharmonia dla Dziecipowiększ

Filharmonia dla Dzieci

Patronat CzasDzieci.pl

Filharmonia dla Dzieci, muzyka z bajek i filmów, dla przedszkoli, szkół i rodzin już w lutym w Pałacu w Wilanowie! Koncerty dla szkół i przedszkoli 22 lutego godziny 10,12,14 oraz koncerty rodzinne w sobotę 23 lutego o 12 i 14. Radzimy pospieszyć się z zamówieniami bo bilety już się kończą.

 

Usłyszymy m.in. melodie z Pocahontas, Alladyna, 101 Dalmatynczyków, Pięknej i Bestii, Króla Lwa, Świnki Peppy, Smerfów a nawet Koziołka Matołka. Poszukamy muzyki bez patrzenia, nauczymy się odróżniać saksofony od klarnetów, poznamy instrumenty spotykane niezwykle rzadko, pobawimy się w muzyczne zagadki, posłuchamy znakomitych muzyków i pięknych melodii – a wszystko to na wyciągnięcie rączek. W Filharmonii dla Dzieci nie ma wielu rzędów, jest swobodna przestrzeń zachwytu, wiedza którą dzieci odkrywają przez doświadczanie, mnóstwo radości i savoir-vivre który wkrada się niepostrzeżenie do naszych koncertowych obyczajów.

 

 

Koncerty dla dzieci "Filharmonia dla Dzieci" stworzyła jesienią 2017r. Anna Szarek, wiolonczelistka i menedżer, dwukrotna zwyciężczyni Miedzynarodowego Konkursu im. Krzysztofa Pendereckiego, wyróżniona odznaczeniem Zasłużony dla Kultury Polskiej, medalem Pro Masovia, Certyfikatem Dobroczynności Fundacji Dzieciom, zdobywczyni Pomorskiej Nagrody Artystycznej, miłośniczka muzyki, sztuki, podróży i książek, która koncertowała m.in. z Leszkiem Możdżerem i Kanye Westem. Dyrektor nie tylko Filharmonii dla Dzieci ale też Międzynarodowego Festiwalu Perła Baroku-Koncerty Mistrzów, na którym występowali zdobywcy nagród Grammy, a który dotąd obejrzało ponad 40 tys. ludzi.

 


Koncerty Filharmonii dla Dzieci zgromadziły od jesieni 2017r. ponad 6 tys. słuchaczy. Sezon wiosna 2019 w Pałacu Króla Jana III w Wilanowie zapowiada się nadzwyczajnie. Od bajeczkowych koncertów w lutym na saksofonach i klarnetach (22-23.02), przez marcową muzykę z królewskiego dworu i najlepsze jazzowe standardy na trąbkach wszelakich (15-16.03) aż po majowe opowieści o najlepszych instrumentach świata w koncertach pt „Stradivarius” (10-11.05). Wszystkie dzieci otrzymują darmowe książeczki koncertowe z zagadkami i ciekawostkami, by wiedza zdobyta na koncercie utrwaliła się podczas zabawy z książeczką w domu. Wszystko w scenerii pięknej oranżerii.

 


Bilety do Filharmonii dla Dzieci upoważniają do wstępu na teren ogrodów pałacu
BILETY 25ZŁ /os (dzieci do roczku bez biletu)
zamówienia i informacje: Biuro obsługi widza tel 737-169-961, e-mail bilety@FilharmoniaDlaDzieci.pl
więcej na www.FilharmoniaDlaDzieci.pl

 


Partnerzy projektu: RMF Classic, Muzeum Pałacu Króla Jana III w Wilanowie, czasdzieci.pl. Organizator: Fundacja Perła Baroku

 

 

 

 

 

mat. Organizatora


Lubisz CzasDzieci.pl?
KOMENTARZE:

Napisz komentarz, pomóż innym, opiniuj treści
Treść:
Maksimum 1500 znaków.
Imię:
Kod z obrazka:
Zobacz także: Ferie zimowe 2019 więcej » x
Zobacz » Wiadomości lokalne
Bałwankowe serce - recenzja spektaklu Zimowa opowieść
Patronat CzasDzieci.pl

Bałwankowe serce - recenzja spektaklu Zimowa opowieść

Recenzja spektaklu teatru "Rabcio", który zagościł na deskach Mazowieckiego Teatru Muzycznego - Bielańska Scena Kameralna. więcej »
Kraina wiecznego śniegu, czyli "Ogród Zimowy" na warszawskiej Woli

Kraina wiecznego śniegu, czyli "Ogród Zimowy" na warszawskiej Woli

"Ogród Zimowy" powstał w ramach współpracy Wolskiego Centrum Kultury z artystką Matyldą Sałajewską, a także mieszkańcami dzielnicy. więcej »
W maju maluchy polecą w Kosmos

W maju maluchy polecą w Kosmos

Dzieci 1 - 5 lat
Po niezaprzeczalnym sukcesie Sensorycznego Labiryntu Muzycznego, Teatr Małego Widza postanawia stworzyć kolejną instalację muzyczno-teatralną dla najmłodszych. więcej »
Piaskowy Wilk w reżyserii Julii Szmyt
Patronat CzasDzieci.pl

Piaskowy Wilk w reżyserii Julii Szmyt

Dzieci od 4 roku
10 lutego 2019 roku w Teatrze Lalka odbędzie się premiera spektaklu Piaskowy Wilk w adaptacji i reżyserii Julii Szmyt. Przedstawienie powstaje na podstawie popularnej książkowej serii szwedzkiej autorki ?sy Lind. więcej »
W świecie Króla Maciusia

W świecie Króla Maciusia

Razem z Korczakiem i jego Królem Maciusiem, w przystępny dla dzieci sposób, twórcy wystawy w Muzeum POLIN pokazują trudy rządzenia i wspólną odpowiedzialność wszystkich obywateli. więcej »
Filharmonia dla Dzieci
Patronat CzasDzieci.pl

Filharmonia dla Dzieci

Filharmonia dla Dzieci, muzyka z bajek i filmów, dla przedszkoli, szkół i rodzin już w lutym w Pałacu w Wilanowie! Koncerty dla szkół i przedszkoli. więcej »
Ferie zimowe 2019

Ferie zimowe 2019

Warszawa jest bardzo bogata w oferty feryjnych zajęć. W artykule piszemy przede wszystkim o tych w domach i centrach kultury, a także o propozycjach muzealnych, kinowych i teatralnych. więcej »
Warszawskie lodowiska

Warszawskie lodowiska

Póki zima trwa, korzystajcie z warszawskich lodowisk! Jest ich naprawdę sporo, a przy niektórych wstęp i wypożyczenie sprzętu bezpłatne. więcej »
Alicja w Lalce dla Dziewczyn i Chłopaków

Alicja w Lalce dla Dziewczyn i Chłopaków

Nareszcie Alicja zawitała na deski Warszawskiego Teatru Lalka. więcej »
Kulturalne urodziny. Top 10 miejsc

Kulturalne urodziny. Top 10 miejsc

Czy wiedzieliście, że w muzeach i teatrach także można wyprawić dziecku przyjęcie urodzinowe? Co więcej, są to przyjęcia ciekawe, tematyczne, dostosowane do wieku i zainteresowań dziecka. więcej »
Interesują mnie terminy:
Wiek dziecka:
Interesują mnie wydarzenia z kategorii »
Jak sprawić, by Dziadkowie czuli się wyjątkowo nie tylko od święta?

Jak sprawić, by Dziadkowie czuli się wyjątkowo nie tylko od święta?

Już za chwilę wyjątkowe Święto ? Dzień Babci i Dziadka. To osoby, które w życiu każdego człowieka pełnią niezwykle ważną rolę.  

Nowinki

Karta Dużej Rodziny

Karta Dużej Rodziny

Zapis czatu z ekspertem Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej. Najciekawsze pytania i odpowiedzi...  
7 podpowiedzi jak uczyć dzieci patriotyzmu

7 podpowiedzi jak uczyć dzieci patriotyzmu

Umiłowanie i szacunek do Ojczyzny powinno wpajać się dziecku już od najmłodszych lat. Najlepiej poprzez zabawę, odkrywanie nowych, ciekawych...  

Filmy na Czasie

2019 w kinie

2019 w kinie

Przedstawiamy Wam 23 filmy animowane i familijne które pojawią się w kinach w 2019 - a to jeszcze nie wszystko co ten rok przyniesie w kinie, więc sprawdzajcie nasze aktualizacje!  

W domu z dzieckiem

Gry Nasza Księgarnia1 Książka dla malucha - Zielona Sowa1 Niezapominajka1 Pierwsze Książeczki1 Ekorodzice1 Książki dla dzieci1

Sonda – Czas Dzieci

Czego powinno być więcej na portalu ?
Rozrywki dla dzieci on line
Rozrywki dla rodziców on line
Konkursów z nagrodami dla dzieci
Konkursów z nagrodami dla mam
Konkursów z nagrodami dla tatusiów
Inspiracji plastycznych dla dzieci
Żadne z powyższych mnie nie interesują. Szukam tu informacji nie rozrywki.


Kraków | Warszawa | Wrocław | Śląsk | Łódź | Poznań | Lublin | Trójmiasto | Bydgoszcz | Rzeszów | Szczecin

© Copyright by Czas Dzieci - Portal informacyjno-rozrywkowy 2006-2019