Warszawa » Wiadomości lokalne » Rodzice relacjonują » Festiwal Wszystkie Mazurki Świata na Targowisku Muzycznym 2017

Festiwal Wszystkie Mazurki Świata na Targowisku Muzycznym 2017powiększ

Festiwal Wszystkie Mazurki Świata na Targowisku Muzycznym 2017

Patronat CzasDzieci.pl

 

Przyznaję - dużo wychodzimy, i nie zawsze wymaga to funduszy, ale tzw. trzymania ręki na pulsie, w niektórych miejscach jesteśmy niemal jak u siebie. Natomiast rzadko trafiają się atrakcje bym powiedziała niszowe i niejako dla koneserów. Tymi ostatnimi się nie czujemy, ale było inaczej - jakoś kameralnie (mimo relatywnie dużej ilości osób), familiarnie.


Zacznę od miejsca - od wielu lat chciałam pójść do Fortu Legionów w Parku Traugutta  - Fortecy (dostępny tylko podczas imprez), w który świetnie wpisał się temat spotkania - instrumenty ludowe - tj. takie z tradycją historyczną albo odnowione bądź zrobione według starych wskazówek, a także takie wymyślone przed rzemieślników z Polski - ale i z krajów ościennych.


Wykształcenia muzycznego nie posiadam - jedynie trzyletni epizod z graniem na pianinie w dzieciństwie - bardziej ze mnie etnograf amator, ale naprawdę nie spodziewałam się tylu niesamowitych instrumentów działających na różnych zasadach - niewielki wycinek z nich jest mi znany, niektóre ze słyszenia. Najlepszym przykładem tej różnorodności jest program z opisem wystawców - książeczka licząca prawie 150 stron. Innym, bardziej konkretnym było spotkanie w ramach całodniowych atrakcji dla dzieci z Pawłem Nowakiem z Muzeum Akordeonu w Kościerzynie. To prawdziwy pasjonat tej grupy - nie wiedziałam, że aż tak ogromnej - instrumentów, umiejący bardzo interesująco o nich opowiadać w wersji dla wszystkich grup wiekowych, który przywiózł kilkunastu swoich podopiecznych i pacjentów (zajmuje się też renowacją ). I wszystko to w półmroku ceglanych ścian, na poduszkach, dywanie i ławeczkach dla starszych.


Wystawcy pozwalali wszystkiego dotknąć, a nawet spróbować - córka zagrała na małym rogu a różnego rodzaju cymbałkach i bębnach nie wspominając - zachęcali do udziału w swoich warsztatach - i tak spędziłyśmy miło czas na zabawach z muzyką dudziarską prowadzonych przez małżeństwo w Białorusi, była też praca plastyczna. Poza instrumentami można było kupić wyroby rękodzieła ludowego - spotkaliśmy znajomego z warsztatów w Muzeum dla Dzieci, broszki ze sklejki w kształcie instrumentów w kilkunastu kolorach.
Odniosłam wrażenie, że wszyscy się tam znali - nie tylko wystawcy, ale i goście. Było to też miejsce międzynarodowej wymiany informacji z branży np o warsztatach. Przybyłych rodziców mogę spróbować zdefiniować jako grupę etnoparetingową i po części eko jak dla mnie, raczej nie z jedynakami, grupa rzadko przez nas spotykana, zgodnie z moim wyczuciem wyjątkowo otwarta i komunikatywna. Sympatycznie się tam czułam - a córka zabawiała niemowlaki co lubi - z uwagi na atmosferę - nikt nie był tu z przypadku czy obowiązku.


Było też co zjeść i czego się napić (ceny przystępne) -  również na ciepło, potrawy raczej nie fastfoodowe, my trafiłyśmy na przepyszne pierogi z kapustą i grzybami.


Na festiwalu można by było spędzić rodzinnie cały dzień, dla rodziców w innych salach były "Tańce i śpiewańce" - się niosło :) - spotkania i koncerty.
Ogromny plus za dobranie odpowiedniego - również pod względem komunikacyjnym - do tematu miejsca. Liczę na spotkanie za rok. Oraz większe wykorzystanie Fortu.

 

Mama Krysi lat 5,5


Lubisz CzasDzieci.pl?
KOMENTARZE:

Napisz komentarz, pomóż innym, opiniuj treści
Treść:
Maksimum 1500 znaków.
Imię:
Kod z obrazka:
Zobacz także: Chanuka u Króla Maciusia więcej » x
Zobacz » Wiadomości lokalne » Rodzice relacjonują
Alicja w Lalce dla Dziewczyn i Chłopaków

Alicja w Lalce dla Dziewczyn i Chłopaków

Nareszcie Alicja zawitała na deski Warszawskiego Teatru Lalka. więcej »
 Dziecięcy świat marzeń i inspiracji

Dziecięcy świat marzeń i inspiracji

Są takie dni, w których spełniają się dziecięce marzenia, a zwykłe popołudnia zamieniają się w niezapomnianą przygodę więcej »
I znów zaskoczył Baylab

I znów zaskoczył Baylab

Jeżeli ktoś kiedyś przypadkiem, czy z polecenia - wybierze zajęcia w Baylab'ie, zrozumie - czemu we wrześniowy, sobotni poranek chce się dobrowolnie rano wstać! więcej »
Fantastyczne spotkanie z przyrodą na dużym ekranie: Mała Akademia BBC Earth

Fantastyczne spotkanie z przyrodą na dużym ekranie: Mała Akademia BBC Earth

Razem z moja córką wybrałyśmy się w sobotę na premierowy pokaz filmów prezentowanych przez Małą Akademię przy współpracy z BBC Earth. To cykl filmów dokumentalnych w technologii 3D dla młodych widzów ukazujący wspaniały świat przyrody w sposób zapierający dech w piersi. My obejrzałyśmy dwa filmy, byli to „Mali giganci” oraz „Dzika Afryka”. więcej »
Czekoladowy warsztat

Czekoladowy warsztat

Nie znam osoby, która nie lubiłaby czekolady. W naszym domu wszystkie rodzaje są mile widziane - gorzka, deserowa, mleczna, z bakaliami. Od jakiegoś czasu po głowie chodziła mi myśl, aby zabrać dzieci na warsztaty czekoladowe. To pragnienie udało się spełnić i w miniony weekend zawitaliśmy rodzinnie do Manufaktury Czekolady na Tamce. więcej »
Festiwal Wszystkie Mazurki Świata na Targowisku Muzycznym 2017
Patronat CzasDzieci.pl

Festiwal Wszystkie Mazurki Świata na Targowisku Muzycznym 2017

Przyznaję - dużo wychodzimy, i nie zawsze wymaga to funduszy, ale tzw. trzymania ręki na pulsie, w niektórych miejscach jesteśmy niemal jak u siebie. Natomiast rzadko trafiają się atrakcje bym powiedziała niszowe i niejako dla koneserów. Tymi ostatnimi się nie czujemy, ale było inaczej - jakoś kameralnie (mimo relatywnie dużej ilości osób), familiarnie. więcej »
Chanuka u Króla Maciusia

Chanuka u Króla Maciusia

Z przyjemnością i odpowiednim wyprzedzeniem zakupiłam bilety na imprezę w której chciałam uczestniczyć od wielu lat, zanim jeszcze moim, a potem naszym sąsiadem stało się Muzeum Historii Żydów Polskich „Polin” – na Chanukę – ośmiodniowe żydowskie święto światła o ruchomej dacie obchodzone pod koniec roku, które akurat w 2016 pokryło się z datą Wigilii. więcej »
Tradycje – przez lunetę. Relacja z gry „Luneta Czasu i zwyczaje świąteczne na świecie”

Tradycje – przez lunetę. Relacja z gry „Luneta Czasu i zwyczaje świąteczne na świecie”

To była wyjątkowa okoliczność - spotkali się w tym samym miejscu i czasie: Czarownica Befana, biskup Miry, Dziadek Mróz a nawet Królowa Wiktoria. Ten czas to niedziela 11 grudnia. Miejsce? Uniwersytet Warszawski (...) więcej »
Zimowy Narodowy - prawdziwe Zimowe Miasteczko dla wszystkich!

Zimowy Narodowy - prawdziwe Zimowe Miasteczko dla wszystkich!

Jest to naprawdę Zimowe Miasteczko, z punktami gastronomicznymi, strefami ciepła, gdzie można odpocząć i licznymi atrakcjami, nie tylko dla łyżwiarzy. Czas zleciał nam bardzo szybko i na pewno będziemy tam częstymi gośćmi. więcej »
Instytut Badawczy Leśnictwa w Sękocinie Starym

Instytut Badawczy Leśnictwa w Sękocinie Starym

Piękna pogoda w pierwszą sobotę października oraz zapowiedź pieczenia kiełbasek zachęciła nas do wybrania się za miasto do Instytutu Badawczego Leśnictwa w Sękocinie Starym. Piknik Rodzinny „Las wokół nas” organizowany był w ramach XX Festiwalu Nauki. więcej »
Interesują mnie terminy:
Wiek dziecka:
Interesują mnie wydarzenia z kategorii »
Po co dziecku pluszowy miś?

Po co dziecku pluszowy miś?

Okazuje się, że niepozorna miłość do pluszowych misiów przynosi wiele profitów dla rozwoju dzieci.  

Konkurs dla przedszkoli

Moje zajęcia na czasie

Moje zajęcia na czasie

Moje zajęcia na czasie, czyli jak wprowadzam pojęcie czasu - konkurs dla nauczycieli przedszkolnych!  

Nowinki

7 podpowiedzi jak uczyć dzieci patriotyzmu

7 podpowiedzi jak uczyć dzieci patriotyzmu

Umiłowanie i szacunek do Ojczyzny powinno wpajać się dziecku już od najmłodszych lat. Najlepiej poprzez zabawę, odkrywanie nowych, ciekawych...  
My3 - za3majMY radość

My3 - za3majMY radość

Prezentujemy Wam kolejną płytę dziewczyn z zespołu My3. Czwarty album dziewczyn nosi tytuł "za3majMY radość" jest utrzymany w kolorze...  

Singiel na Czasie

Czy kolejność urodzenia ma wpływ na osobowość dziecka?

Czy kolejność urodzenia ma wpływ na osobowość dziecka?

Jak kolejność urodzenia kształtuje charakter dziecka? Czy istnieją różnice pomiędzy jedynakami, najstarszymi a najmłodszymi dziećmi? Czy ma to wpływ na osobowość?  

W domu z dzieckiem

Uczucia Gucia1 Gry Nasza Księgarnia1 Książka dla malucha - Zielona Sowa1 Ekorodzice1 Książki dla dzieci1

Sonda – Czas Dzieci

Czego poszukujesz ? :)
Powiedz nam które treści są dla ciebie ważne, będziemy zwracać na nie szczególną uwagę
Pomysłu na wspólne weekendowe wyjście w mieście
Pomysłu na weekend poza miastem
Pomysłu na wspólne wyjście. Nieważne czy w mieście czy poza miastem
Porad dotyczących wychowania dziecka
Porad dotyczących zdrowia dziecka
Bajek do czytania on line
Gier / zabaw / kolorowanek, by zająć dziecko
Informacji o nowych książkach dla dzieci


Kraków | Warszawa | Wrocław | Śląsk | Łódź | Poznań | Lublin | Trójmiasto | Bydgoszcz | Rzeszów | Szczecin

© Copyright by Czas Dzieci - Portal informacyjno-rozrywkowy 2006-2019