Warszawa » Wiadomości lokalne » Rodzice relacjonują » Rodzicu! Zabierz dziecko do Filharmonii

Rodzicu! Zabierz dziecko do Filharmoniipowiększ

Rodzicu! Zabierz dziecko do Filharmonii

Kochających muzykę nie muszę zachęcać do wizyty w Filharmonii. To istna świątynia muzyki klasycznej, wykonanej na najwyższym poziomie.

Choć hasła „Koncert” czy  „muzyka klasyczna” - z pozoru brzmią trudno i  nudno, natychmiast przestają takie być, gdy idziemy na muzyczne wydarzenie dla Dzieci do Filharmonii.


Organizatorzy pomyśleli o Najmłodszych i tych trochę starszych, dedykując Dzieciom Poranki oraz Popołudnia dla Małych Melomanów. Każde ze spotkań poświęcone jest innemu tematowi, co pozwala na muzyczne podróże w czasie i przestrzeni.

 

Koncert trwa prawie 1,5 godziny, w tym 20 minutowa przerwa. Przerwa nietypowa, bo wzbogacona o warsztaty ze śpiewu, grania czy tańca. Dzięki warsztatom dzieci nie tylko słuchają, ale także smakują i obcują z muzyką czy instrumentem poprzez aktywny kontakt. Wychodzą bogatsze o dobre emocje i wyedukowane. 25 + 23 zł, to koszt właściwy jak na wartościowe wyjście z dzieckiem.

 

Jestem rodzicem dziecka nadruchliwego, mogę podzielić się moim trzyletnim doświadczeniem uczestniczenia w koncertach dla najmłodszych w Filharmonii Narodowej.
Jak widać, wkręciliśmy się na dobre, bo dużo dobrego z tego miejsca płynie.


Aha! Spotkałam się z wielką wyrozumiałością w stosunku do zachowania mego syna: nikt nie sarkał na nas, gdy z początku syn tupał, bujał się, zagadał, zakasłał czy wachlował się papierowym programem. To jest dozwolone dla młodego, uczącego się zasad melomana.
O dziwo, w Świątyni ciszy, panują bardziej liberalne zasady dla naszych Nadruchliwców niż w przedszkolu czy szkole!


Spokojnie dobroczynny wpływ muzyki na dzieci przyjdzie wkrótce. Mój syn wytrzymuje, bo czuje, że warto!

 

Kompozycja programu przemyślania pod młodego widza: prezentowane są krótkie utwory, przeplatane czytelną informacją o instrumencie, historii czemu towarzyszy zabawa w powtarzanie definicji w ciekawej formie, np. na zasadzie śmiesznych skojarzeń: TUBA  BASOWA – a nie TU BABA SOWA.

 

Mądry neurolog doradził, że 90% diagnostyki, to obserwacje rodzica. Dziecko nadruchliwe, to dziecko normalne. A muzykoterapia, w naszym przypadku, przyniosła ogromne korzyści. Z pozoru tylko, pozostawiłam syna bez stymulacji, delikatnie, zaczęłam wdrażać koncerty muzyczne. Skorzystałam z podpowiedzi neurologa i poddałam syna muzykoterapii.

 

Na zachętę powiem, że syn nauczył się właśnie w tym miejscu koncentracji, złapał kontakt z rzeczywistością, otworzył się i zaczął ze mną rozmawiać.
Efekty zauważyłam już w Zerówce. Dziś, jako drugoklasista, syn dobrze słucha, koncentruje się, akceptuje polecenia, nawet wydłużył mu się okres siedzenia w ławce!


Mozart, Vivaldi i Chopin do snu działają cuda! Wystarczy parę minut co drugi dzień, dla dzieci z nasilonym schorzeniem, tak jak u mojego syna, polecam codzienną dawkę muzyki poważnej i wiem, że to działa. Spotkania dedykowane dzieciom w Filharmonii, to stały punkt repertuaru!

 

Co do walorów artystycznych i edukacyjnych : Filharmonia prowadzi cykl koncertów zapoznających dzieci z obowiązkami Orkiestry, z okresami w muzyce, w roku kalendarzowym. Dęte, smyczki, czy chóry pozostaną dla nas na długie lata zabawą, a nie obcym tworem.
Karnawał Wenecki, Pieśni Patriotyczne, Fajerwerki, Słonie, wszystko na scenie Filharmonii, dzięki dźwiękom. Spotykamy się tam w bardzo przyjaznej atmosferze, wspólnie łączy nas fajna sprawa.
Po dziecku muzyka przechodzi jak lodowiec i kształtuje harmonijne wzory zachowań, które na stałe zapisują się w mózgu.


W domu muzyka z odtwarzacza, daje płaski wymiar, gdy zanurzymy się cali w filharmonijnym wygodnym fotelu, realnie odpoczniemy. Niedzielny, rodzinny spacer, koncert, wspólny obiad możliwy w weekendy, to sprawy, które w przyszłości dziecko będzie wspominało śpiewająco.
Mama Joanna


Lubisz CzasDzieci.pl?
KOMENTARZE:

Napisz komentarz, pomóż innym, opiniuj treści
Treść:
Maksimum 1500 znaków.
Imię:
Kod z obrazka:
Zobacz także: Alicja w Lalce dla Dziewczyn i Chłopaków więcej » x
Zobacz » Wiadomości lokalne » Rodzice relacjonują
Alicja w Lalce dla Dziewczyn i Chłopaków

Alicja w Lalce dla Dziewczyn i Chłopaków

Nareszcie Alicja zawitała na deski Warszawskiego Teatru Lalka. więcej »
 Dziecięcy świat marzeń i inspiracji

Dziecięcy świat marzeń i inspiracji

Są takie dni, w których spełniają się dziecięce marzenia, a zwykłe popołudnia zamieniają się w niezapomnianą przygodę więcej »
I znów zaskoczył Baylab

I znów zaskoczył Baylab

Jeżeli ktoś kiedyś przypadkiem, czy z polecenia - wybierze zajęcia w Baylab'ie, zrozumie - czemu we wrześniowy, sobotni poranek chce się dobrowolnie rano wstać! więcej »
Fantastyczne spotkanie z przyrodą na dużym ekranie: Mała Akademia BBC Earth

Fantastyczne spotkanie z przyrodą na dużym ekranie: Mała Akademia BBC Earth

Razem z moja córką wybrałyśmy się w sobotę na premierowy pokaz filmów prezentowanych przez Małą Akademię przy współpracy z BBC Earth. To cykl filmów dokumentalnych w technologii 3D dla młodych widzów ukazujący wspaniały świat przyrody w sposób zapierający dech w piersi. My obejrzałyśmy dwa filmy, byli to „Mali giganci” oraz „Dzika Afryka”. więcej »
Czekoladowy warsztat

Czekoladowy warsztat

Nie znam osoby, która nie lubiłaby czekolady. W naszym domu wszystkie rodzaje są mile widziane - gorzka, deserowa, mleczna, z bakaliami. Od jakiegoś czasu po głowie chodziła mi myśl, aby zabrać dzieci na warsztaty czekoladowe. To pragnienie udało się spełnić i w miniony weekend zawitaliśmy rodzinnie do Manufaktury Czekolady na Tamce. więcej »
Festiwal Wszystkie Mazurki Świata na Targowisku Muzycznym 2017
Patronat CzasDzieci.pl

Festiwal Wszystkie Mazurki Świata na Targowisku Muzycznym 2017

Przyznaję - dużo wychodzimy, i nie zawsze wymaga to funduszy, ale tzw. trzymania ręki na pulsie, w niektórych miejscach jesteśmy niemal jak u siebie. Natomiast rzadko trafiają się atrakcje bym powiedziała niszowe i niejako dla koneserów. Tymi ostatnimi się nie czujemy, ale było inaczej - jakoś kameralnie (mimo relatywnie dużej ilości osób), familiarnie. więcej »
Chanuka u Króla Maciusia

Chanuka u Króla Maciusia

Z przyjemnością i odpowiednim wyprzedzeniem zakupiłam bilety na imprezę w której chciałam uczestniczyć od wielu lat, zanim jeszcze moim, a potem naszym sąsiadem stało się Muzeum Historii Żydów Polskich „Polin” – na Chanukę – ośmiodniowe żydowskie święto światła o ruchomej dacie obchodzone pod koniec roku, które akurat w 2016 pokryło się z datą Wigilii. więcej »
Tradycje – przez lunetę. Relacja z gry „Luneta Czasu i zwyczaje świąteczne na świecie”

Tradycje – przez lunetę. Relacja z gry „Luneta Czasu i zwyczaje świąteczne na świecie”

To była wyjątkowa okoliczność - spotkali się w tym samym miejscu i czasie: Czarownica Befana, biskup Miry, Dziadek Mróz a nawet Królowa Wiktoria. Ten czas to niedziela 11 grudnia. Miejsce? Uniwersytet Warszawski (...) więcej »
Zimowy Narodowy - prawdziwe Zimowe Miasteczko dla wszystkich!

Zimowy Narodowy - prawdziwe Zimowe Miasteczko dla wszystkich!

Jest to naprawdę Zimowe Miasteczko, z punktami gastronomicznymi, strefami ciepła, gdzie można odpocząć i licznymi atrakcjami, nie tylko dla łyżwiarzy. Czas zleciał nam bardzo szybko i na pewno będziemy tam częstymi gośćmi. więcej »
Instytut Badawczy Leśnictwa w Sękocinie Starym

Instytut Badawczy Leśnictwa w Sękocinie Starym

Piękna pogoda w pierwszą sobotę października oraz zapowiedź pieczenia kiełbasek zachęciła nas do wybrania się za miasto do Instytutu Badawczego Leśnictwa w Sękocinie Starym. Piknik Rodzinny „Las wokół nas” organizowany był w ramach XX Festiwalu Nauki. więcej »
Interesują mnie terminy:
Wiek dziecka:
Interesują mnie wydarzenia z kategorii »

Słoneczniki 2019

ZGŁOŚ INICJATYWĘ!

ZGŁOŚ INICJATYWĘ!

Po raz kolejny oddajemy głos Wam, Rodzicom, jako najlepszym ekspertom oceniającym inicjatywy, które odbyły się na przełomie lat 2018/2019.  

Temat na Czasie!

Boomerang to miejsce, w którym znajdziesz Twoje ulubione filmy rysunkowe, wideo i bezpłatne gry. Graj w gry ze swoimi ulubionymi postaciami z kanału Boomerang, takimi jak Scooby-Doo czy Tom i Jerry.  

Nowinki

7 podpowiedzi jak uczyć dzieci patriotyzmu

7 podpowiedzi jak uczyć dzieci patriotyzmu

Umiłowanie i szacunek do Ojczyzny powinno wpajać się dziecku już od najmłodszych lat. Najlepiej poprzez zabawę, odkrywanie nowych, ciekawych...  
Jak wychować kreatywne dziecko?

Jak wychować kreatywne dziecko?

Czasami ważniejszy, niż kolejne prestiżowe warsztaty jest wspólny czas. Zabierzmy dzieci na weekend pod namiot albo chociaż na piknik....  

W domu z dzieckiem

Oglądaj, baw się i śmiej1 Świat Baśnioboru1 Uczucia Gucia1 Gry Nasza Księgarnia1 Książka dla malucha - Zielona Sowa1 Ekorodzice1 Książki dla dzieci1

Sonda – Czas Dzieci

Czego poszukujesz ? :)
Powiedz nam które treści są dla ciebie ważne, będziemy zwracać na nie szczególną uwagę
Pomysłu na wspólne weekendowe wyjście w mieście
Pomysłu na weekend poza miastem
Pomysłu na wspólne wyjście. Nieważne czy w mieście czy poza miastem
Porad dotyczących wychowania dziecka
Porad dotyczących zdrowia dziecka
Bajek do czytania on line
Gier / zabaw / kolorowanek, by zająć dziecko
Informacji o nowych książkach dla dzieci


Kraków | Warszawa | Wrocław | Śląsk | Łódź | Poznań | Lublin | Trójmiasto | Bydgoszcz | Rzeszów | Szczecin

© Copyright by Czas Dzieci - Portal informacyjno-rozrywkowy 2006-2019