Warszawa » Wiadomości lokalne » Rodzice relacjonują » Rodzicu! Zabierz dziecko do Filharmonii

Rodzicu! Zabierz dziecko do Filharmoniipowiększ

Rodzicu! Zabierz dziecko do Filharmonii

Kochających muzykę nie muszę zachęcać do wizyty w Filharmonii. To istna świątynia muzyki klasycznej, wykonanej na najwyższym poziomie.

Choć hasła „Koncert” czy  „muzyka klasyczna” - z pozoru brzmią trudno i  nudno, natychmiast przestają takie być, gdy idziemy na muzyczne wydarzenie dla Dzieci do Filharmonii.


Organizatorzy pomyśleli o Najmłodszych i tych trochę starszych, dedykując Dzieciom Poranki oraz Popołudnia dla Małych Melomanów. Każde ze spotkań poświęcone jest innemu tematowi, co pozwala na muzyczne podróże w czasie i przestrzeni.

 

Koncert trwa prawie 1,5 godziny, w tym 20 minutowa przerwa. Przerwa nietypowa, bo wzbogacona o warsztaty ze śpiewu, grania czy tańca. Dzięki warsztatom dzieci nie tylko słuchają, ale także smakują i obcują z muzyką czy instrumentem poprzez aktywny kontakt. Wychodzą bogatsze o dobre emocje i wyedukowane. 25 + 23 zł, to koszt właściwy jak na wartościowe wyjście z dzieckiem.

 

Jestem rodzicem dziecka nadruchliwego, mogę podzielić się moim trzyletnim doświadczeniem uczestniczenia w koncertach dla najmłodszych w Filharmonii Narodowej.
Jak widać, wkręciliśmy się na dobre, bo dużo dobrego z tego miejsca płynie.


Aha! Spotkałam się z wielką wyrozumiałością w stosunku do zachowania mego syna: nikt nie sarkał na nas, gdy z początku syn tupał, bujał się, zagadał, zakasłał czy wachlował się papierowym programem. To jest dozwolone dla młodego, uczącego się zasad melomana.
O dziwo, w Świątyni ciszy, panują bardziej liberalne zasady dla naszych Nadruchliwców niż w przedszkolu czy szkole!


Spokojnie dobroczynny wpływ muzyki na dzieci przyjdzie wkrótce. Mój syn wytrzymuje, bo czuje, że warto!

 

Kompozycja programu przemyślania pod młodego widza: prezentowane są krótkie utwory, przeplatane czytelną informacją o instrumencie, historii czemu towarzyszy zabawa w powtarzanie definicji w ciekawej formie, np. na zasadzie śmiesznych skojarzeń: TUBA  BASOWA – a nie TU BABA SOWA.

 

Mądry neurolog doradził, że 90% diagnostyki, to obserwacje rodzica. Dziecko nadruchliwe, to dziecko normalne. A muzykoterapia, w naszym przypadku, przyniosła ogromne korzyści. Z pozoru tylko, pozostawiłam syna bez stymulacji, delikatnie, zaczęłam wdrażać koncerty muzyczne. Skorzystałam z podpowiedzi neurologa i poddałam syna muzykoterapii.

 

Na zachętę powiem, że syn nauczył się właśnie w tym miejscu koncentracji, złapał kontakt z rzeczywistością, otworzył się i zaczął ze mną rozmawiać.
Efekty zauważyłam już w Zerówce. Dziś, jako drugoklasista, syn dobrze słucha, koncentruje się, akceptuje polecenia, nawet wydłużył mu się okres siedzenia w ławce!


Mozart, Vivaldi i Chopin do snu działają cuda! Wystarczy parę minut co drugi dzień, dla dzieci z nasilonym schorzeniem, tak jak u mojego syna, polecam codzienną dawkę muzyki poważnej i wiem, że to działa. Spotkania dedykowane dzieciom w Filharmonii, to stały punkt repertuaru!

 

Co do walorów artystycznych i edukacyjnych : Filharmonia prowadzi cykl koncertów zapoznających dzieci z obowiązkami Orkiestry, z okresami w muzyce, w roku kalendarzowym. Dęte, smyczki, czy chóry pozostaną dla nas na długie lata zabawą, a nie obcym tworem.
Karnawał Wenecki, Pieśni Patriotyczne, Fajerwerki, Słonie, wszystko na scenie Filharmonii, dzięki dźwiękom. Spotykamy się tam w bardzo przyjaznej atmosferze, wspólnie łączy nas fajna sprawa.
Po dziecku muzyka przechodzi jak lodowiec i kształtuje harmonijne wzory zachowań, które na stałe zapisują się w mózgu.


W domu muzyka z odtwarzacza, daje płaski wymiar, gdy zanurzymy się cali w filharmonijnym wygodnym fotelu, realnie odpoczniemy. Niedzielny, rodzinny spacer, koncert, wspólny obiad możliwy w weekendy, to sprawy, które w przyszłości dziecko będzie wspominało śpiewająco.
Mama Joanna


Lubisz CzasDzieci.pl?
KOMENTARZE:

Napisz komentarz, pomóż innym, opiniuj treści
Treść:
Maksimum 1500 znaków.
Imię:
Kod z obrazka:
Zobacz także: Alicja w Lalce dla Dziewczyn i Chłopaków więcej » x
Zobacz » Wiadomości lokalne » Rodzice relacjonują
Alicja w Lalce dla Dziewczyn i Chłopaków

Alicja w Lalce dla Dziewczyn i Chłopaków

Nareszcie Alicja zawitała na deski Warszawskiego Teatru Lalka. więcej »
 Dziecięcy świat marzeń i inspiracji

Dziecięcy świat marzeń i inspiracji

Są takie dni, w których spełniają się dziecięce marzenia, a zwykłe popołudnia zamieniają się w niezapomnianą przygodę więcej »
I znów zaskoczył Baylab

I znów zaskoczył Baylab

Jeżeli ktoś kiedyś przypadkiem, czy z polecenia - wybierze zajęcia w Baylab'ie, zrozumie - czemu we wrześniowy, sobotni poranek chce się dobrowolnie rano wstać! więcej »
Fantastyczne spotkanie z przyrodą na dużym ekranie: Mała Akademia BBC Earth

Fantastyczne spotkanie z przyrodą na dużym ekranie: Mała Akademia BBC Earth

Razem z moja córką wybrałyśmy się w sobotę na premierowy pokaz filmów prezentowanych przez Małą Akademię przy współpracy z BBC Earth. To cykl filmów dokumentalnych w technologii 3D dla młodych widzów ukazujący wspaniały świat przyrody w sposób zapierający dech w piersi. My obejrzałyśmy dwa filmy, byli to „Mali giganci” oraz „Dzika Afryka”. więcej »
Czekoladowy warsztat

Czekoladowy warsztat

Nie znam osoby, która nie lubiłaby czekolady. W naszym domu wszystkie rodzaje są mile widziane - gorzka, deserowa, mleczna, z bakaliami. Od jakiegoś czasu po głowie chodziła mi myśl, aby zabrać dzieci na warsztaty czekoladowe. To pragnienie udało się spełnić i w miniony weekend zawitaliśmy rodzinnie do Manufaktury Czekolady na Tamce. więcej »
Festiwal Wszystkie Mazurki Świata na Targowisku Muzycznym 2017
Patronat CzasDzieci.pl

Festiwal Wszystkie Mazurki Świata na Targowisku Muzycznym 2017

Przyznaję - dużo wychodzimy, i nie zawsze wymaga to funduszy, ale tzw. trzymania ręki na pulsie, w niektórych miejscach jesteśmy niemal jak u siebie. Natomiast rzadko trafiają się atrakcje bym powiedziała niszowe i niejako dla koneserów. Tymi ostatnimi się nie czujemy, ale było inaczej - jakoś kameralnie (mimo relatywnie dużej ilości osób), familiarnie. więcej »
Chanuka u Króla Maciusia

Chanuka u Króla Maciusia

Z przyjemnością i odpowiednim wyprzedzeniem zakupiłam bilety na imprezę w której chciałam uczestniczyć od wielu lat, zanim jeszcze moim, a potem naszym sąsiadem stało się Muzeum Historii Żydów Polskich „Polin” – na Chanukę – ośmiodniowe żydowskie święto światła o ruchomej dacie obchodzone pod koniec roku, które akurat w 2016 pokryło się z datą Wigilii. więcej »
Tradycje – przez lunetę. Relacja z gry „Luneta Czasu i zwyczaje świąteczne na świecie”

Tradycje – przez lunetę. Relacja z gry „Luneta Czasu i zwyczaje świąteczne na świecie”

To była wyjątkowa okoliczność - spotkali się w tym samym miejscu i czasie: Czarownica Befana, biskup Miry, Dziadek Mróz a nawet Królowa Wiktoria. Ten czas to niedziela 11 grudnia. Miejsce? Uniwersytet Warszawski (...) więcej »
Zimowy Narodowy - prawdziwe Zimowe Miasteczko dla wszystkich!

Zimowy Narodowy - prawdziwe Zimowe Miasteczko dla wszystkich!

Jest to naprawdę Zimowe Miasteczko, z punktami gastronomicznymi, strefami ciepła, gdzie można odpocząć i licznymi atrakcjami, nie tylko dla łyżwiarzy. Czas zleciał nam bardzo szybko i na pewno będziemy tam częstymi gośćmi. więcej »
Instytut Badawczy Leśnictwa w Sękocinie Starym

Instytut Badawczy Leśnictwa w Sękocinie Starym

Piękna pogoda w pierwszą sobotę października oraz zapowiedź pieczenia kiełbasek zachęciła nas do wybrania się za miasto do Instytutu Badawczego Leśnictwa w Sękocinie Starym. Piknik Rodzinny „Las wokół nas” organizowany był w ramach XX Festiwalu Nauki. więcej »
Interesują mnie terminy:
Wiek dziecka:
Interesują mnie wydarzenia z kategorii »
Pomysły na słodką zabawę!

Pomysły na słodką zabawę!

Chcemy pokazać Wam, że możecie odczarować nudne podwieczorki, wykorzystując znany i lubiany przez wszystkich? budyń! Oto kilka sposobów na słodką zabawę z wykorzystaniem budyniowych słodkości!  

Festiwal na Czasie!

Zbliża się największa impreza promująca czytelnictwo. 10 miast, 10 miesięcy, 3 generacje! Sprawdźcie szczegóły...  

Nowinki

7 podpowiedzi jak uczyć dzieci patriotyzmu

7 podpowiedzi jak uczyć dzieci patriotyzmu

Umiłowanie i szacunek do Ojczyzny powinno wpajać się dziecku już od najmłodszych lat. Najlepiej poprzez zabawę, odkrywanie nowych, ciekawych...  
Pomysły na słodką zabawę!

Pomysły na słodką zabawę!

Okazuje się, że nie tylko w czasie deszczu dzieci się nudzą. Niektóre maluchy są szczególnie znudzone podczas posiłku, który przeciąga...  
Jak wspierać naukę dzieci w domu?

Jak wspierać naukę dzieci w domu?

Po powrocie ze szkoły dzieci raczej nie myślą o nauce. Jak sprawić, by ten etap dnia nie kojarzył się dziecku ze żmudnym wykonywaniem obowiązków a był przyjemnością?  

Temat na Czasie

Ratujmy Ziemię. Wielka księga zabaw

Jak rozmawiać z dziećmi o ekologii? Jak uczyć dbania o środowisko? Jak sprawić, żebyśmy to nie my musieli przypominać dzieciom np. o niemarnowaniu wody, ale żeby one same domagały się tego od nas? Polecamy znakomitą proekologiczną książkę "Ratujmy Ziemię. Wielka księga zabaw".   

W domu z dzieckiem

Uczucia Gucia1 Gry Nasza Księgarnia1 Odchudzamy dzieci1 Książka dla malucha - Zielona Sowa1 Ekorodzice1 Książki dla dzieci1

Sonda – Czas Dzieci

Czego poszukujesz ? :)
Powiedz nam które treści są dla ciebie ważne, będziemy zwracać na nie szczególną uwagę
Pomysłu na wspólne weekendowe wyjście w mieście
Pomysłu na weekend poza miastem
Pomysłu na wspólne wyjście. Nieważne czy w mieście czy poza miastem
Porad dotyczących wychowania dziecka
Porad dotyczących zdrowia dziecka
Bajek do czytania on line
Gier / zabaw / kolorowanek, by zająć dziecko
Informacji o nowych książkach dla dzieci


Kraków | Warszawa | Wrocław | Śląsk | Łódź | Poznań | Lublin | Trójmiasto | Bydgoszcz | Rzeszów | Szczecin

© Copyright by Czas Dzieci - Portal informacyjno-rozrywkowy 2006-2019