Warszawa » Wiadomości lokalne » Rodzice relacjonują » Tytus de ZOO czyli spotkanie z klasyką komiksu w Muzeum Karykatury

Tytus de ZOO czyli spotkanie z klasyką komiksu w Muzeum Karykaturypowiększ

Tytus de ZOO czyli spotkanie z klasyką komiksu w Muzeum Karykatury

Jesteś z dzieckiem na Starówce? wejdź do Muzeum Karykatury, odwiedź Tytusa de ZOO!

 

Pan Henryk Chmielewski, z osobistego przyzwolenia Papcio Chmiel od 07.12. 2015 odkrywa karty, te nowe również.  A na kartach komiksy, nowe, stare i najnowsze: oryginały z domowej kolekcji Papcia Chmiela zainteresują każdego fana Tytusa, Romka i A'tomka.

 

Muzeum Karykatury udostępniło wszystkie ściany dla olbrzymiej kolekcji  obrazków Tytusa de ZOO. Ponad 57 lat z życia Tytusa ucieszy rodziców i dzieci, które przynajmniej raz zetknęły się z komiksem Tytusa Romka i A’ Tomka.

Na otwarcie wystawy zjechały się wszystkie media, nie zabrakło również Portalu CzasDzieci.pl.


Dopytaliśmy w imieniu naszych wiernych czytelników, czy w kolejnym komiksie znajdzie się równie ekscytująca maszyna jak wannolot. Odpowiedzi brzmiały: tak tak i tak:
Tak- że komiks wyjdzie w 2016 roku;
Tak- że Tytus będzie podróżował w nowej ekscytującej maszynie.


Tak- że 92-letni Papcio Chmiel, Powstaniec Warszawski, miłośnik Warszawy i wszystkich dzieci, będzie nadal rysował i uczłowieczał Tytusa. Papcio Chmiel pomimo 92 lat nadal włada rysikiem z taką werwą, że z wielkim uśmiechem i zaangażowaniem podpisywał setki książek od swoich ukochanych fanów. Dla zwiedzających przyniósł swój cały dom: proporce, autoportrety, portrety pięknej żony.

 

Muzeum Karykatury, zaprosiło wielu zacnych gości m. in. Rzecznika Praw Dziecka, który do Dzieci przybyłych na otwarcie Wystawy wybrał się z prezentami.
Najcenniejszym upominkiem były ufundowane przez wydawnictwo komiksy Tytusa, oraz autograf autora.


Bohater spotkania, Papcio Chmiel wraz z Małżonką, zaprosili nas wszystkich na wystawę, którą będzie można oglądać aż do lutego w miejscu bardzo klimatycznym, tuż przy głównej trasie spacerowej warszawskiej Starówki.


Kozia 11, uliczka równoległa do Krakowskiego Przedmieścia, wspaniała atmosfera i na pewno duży łyk kultury.
Otwarcie Wystawy upiększył fragment spektaklu o Tytusie de ZOO z warszawskiego Teatru Kamienica.
Dwóch aktorów - A'tomek i Tytus bawią, śpiewają, cieszą oko i radują.
Po tak pięknej zapowiedzi spektaklu, warto wybrać się też do Kamienicy, żeby nasycić nasze pociechy zabawną atmosferą uczłowieczania Tytusa!

 

Zapraszamy wszystkich miłośników historii komiksu, gdzie dzieciom spodoba się także wspaniała zabawa przy nowoczesnych interaktywnych tablicach. Wraz z rodzicem można rywalizować o przywództwo w grze memory, na odkrywanie plansz z Tytusem. Zapraszamy do poznania naszego polskiego komiksu, który uczy  i uwrażliwia na treści patriotyczne już trzecie pokolenie.

 


Papcio Chmiel, jak każdy prawdziwy artysta, nacechowany jest skromnością i życzliwością, jego charakter przeniknął do komiksów, dlatego warto wybrać się z dzieckiem na Kozią do Muzeum Karykatury.

Wystawa potrwa do 28 lutego 2016r.

fot. Autorka

Joanna Kułakowska, mama Krzysia


Lubisz CzasDzieci.pl?
KOMENTARZE:

Napisz komentarz, pomóż innym, opiniuj treści
Treść:
Maksimum 1500 znaków.
Imię:
Kod z obrazka:
Zobacz także: Alicja w Lalce dla Dziewczyn i Chłopaków więcej » x
Zobacz » Wiadomości lokalne » Rodzice relacjonują
Alicja w Lalce dla Dziewczyn i Chłopaków

Alicja w Lalce dla Dziewczyn i Chłopaków

Nareszcie Alicja zawitała na deski Warszawskiego Teatru Lalka. więcej »
 Dziecięcy świat marzeń i inspiracji

Dziecięcy świat marzeń i inspiracji

Są takie dni, w których spełniają się dziecięce marzenia, a zwykłe popołudnia zamieniają się w niezapomnianą przygodę więcej »
I znów zaskoczył Baylab

I znów zaskoczył Baylab

Jeżeli ktoś kiedyś przypadkiem, czy z polecenia - wybierze zajęcia w Baylab'ie, zrozumie - czemu we wrześniowy, sobotni poranek chce się dobrowolnie rano wstać! więcej »
Fantastyczne spotkanie z przyrodą na dużym ekranie: Mała Akademia BBC Earth

Fantastyczne spotkanie z przyrodą na dużym ekranie: Mała Akademia BBC Earth

Razem z moja córką wybrałyśmy się w sobotę na premierowy pokaz filmów prezentowanych przez Małą Akademię przy współpracy z BBC Earth. To cykl filmów dokumentalnych w technologii 3D dla młodych widzów ukazujący wspaniały świat przyrody w sposób zapierający dech w piersi. My obejrzałyśmy dwa filmy, byli to „Mali giganci” oraz „Dzika Afryka”. więcej »
Czekoladowy warsztat

Czekoladowy warsztat

Nie znam osoby, która nie lubiłaby czekolady. W naszym domu wszystkie rodzaje są mile widziane - gorzka, deserowa, mleczna, z bakaliami. Od jakiegoś czasu po głowie chodziła mi myśl, aby zabrać dzieci na warsztaty czekoladowe. To pragnienie udało się spełnić i w miniony weekend zawitaliśmy rodzinnie do Manufaktury Czekolady na Tamce. więcej »
Festiwal Wszystkie Mazurki Świata na Targowisku Muzycznym 2017
Patronat CzasDzieci.pl

Festiwal Wszystkie Mazurki Świata na Targowisku Muzycznym 2017

Przyznaję - dużo wychodzimy, i nie zawsze wymaga to funduszy, ale tzw. trzymania ręki na pulsie, w niektórych miejscach jesteśmy niemal jak u siebie. Natomiast rzadko trafiają się atrakcje bym powiedziała niszowe i niejako dla koneserów. Tymi ostatnimi się nie czujemy, ale było inaczej - jakoś kameralnie (mimo relatywnie dużej ilości osób), familiarnie. więcej »
Chanuka u Króla Maciusia

Chanuka u Króla Maciusia

Z przyjemnością i odpowiednim wyprzedzeniem zakupiłam bilety na imprezę w której chciałam uczestniczyć od wielu lat, zanim jeszcze moim, a potem naszym sąsiadem stało się Muzeum Historii Żydów Polskich „Polin” – na Chanukę – ośmiodniowe żydowskie święto światła o ruchomej dacie obchodzone pod koniec roku, które akurat w 2016 pokryło się z datą Wigilii. więcej »
Tradycje – przez lunetę. Relacja z gry „Luneta Czasu i zwyczaje świąteczne na świecie”

Tradycje – przez lunetę. Relacja z gry „Luneta Czasu i zwyczaje świąteczne na świecie”

To była wyjątkowa okoliczność - spotkali się w tym samym miejscu i czasie: Czarownica Befana, biskup Miry, Dziadek Mróz a nawet Królowa Wiktoria. Ten czas to niedziela 11 grudnia. Miejsce? Uniwersytet Warszawski (...) więcej »
Zimowy Narodowy - prawdziwe Zimowe Miasteczko dla wszystkich!

Zimowy Narodowy - prawdziwe Zimowe Miasteczko dla wszystkich!

Jest to naprawdę Zimowe Miasteczko, z punktami gastronomicznymi, strefami ciepła, gdzie można odpocząć i licznymi atrakcjami, nie tylko dla łyżwiarzy. Czas zleciał nam bardzo szybko i na pewno będziemy tam częstymi gośćmi. więcej »
Instytut Badawczy Leśnictwa w Sękocinie Starym

Instytut Badawczy Leśnictwa w Sękocinie Starym

Piękna pogoda w pierwszą sobotę października oraz zapowiedź pieczenia kiełbasek zachęciła nas do wybrania się za miasto do Instytutu Badawczego Leśnictwa w Sękocinie Starym. Piknik Rodzinny „Las wokół nas” organizowany był w ramach XX Festiwalu Nauki. więcej »
Interesują mnie terminy:
Wiek dziecka:
Interesują mnie wydarzenia z kategorii »

Szkoła na Czasie

Powrót do szkoły. Jak przygotować dziecko?

Powrót do szkoły. Jak przygotować dziecko?

Wakacje powoli się kończą i pewnie coraz częściej myślisz o powrocie Twojego dziecka do szkoły. Jak przygotować siebie i dziecko oraz nie ulec wrześniowemu zamieszaniu?  
10 najlepszych wodnych zabaw na lato

10 najlepszych wodnych zabaw na lato

Mamy dla Was pomysły zabaw do wykorzystania w ogrodzie, na plaży, w lesie na działce. Z rodziną, przyjaciółmi, znajomymi.  

Nowinki

Karta Dużej Rodziny

Karta Dużej Rodziny

Zapis czatu z ekspertem Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej. Najciekawsze pytania i odpowiedzi...  
7 podpowiedzi jak uczyć dzieci patriotyzmu

7 podpowiedzi jak uczyć dzieci patriotyzmu

Umiłowanie i szacunek do Ojczyzny powinno wpajać się dziecku już od najmłodszych lat. Najlepiej poprzez zabawę, odkrywanie nowych, ciekawych...  

Konkurs na Czasie

Podzielcie się z nami swoimi sposobami na "rodzicielskie problemy" i weźcie udział w naszym konkursie "Złote rady dla młodych rodziców"! Do wygrania zestaw herbatek ziołowych Herbi Baby by Premium...  

Temat na Czasie!

Jak wybrać biurko, plecak, śniadaniówkę?

Jak wybrać biurko, plecak, śniadaniówkę?

W Empiku znajdziesz wszystko, co uczeń mieć powinien...  

W domu z dzieckiem

Oglądaj, baw się i śmiej1 Świat Baśnioboru1 Uczucia Gucia1 Gry Nasza Księgarnia1 Książka dla malucha - Zielona Sowa1 Ekorodzice1 Książki dla dzieci1

Sonda – Czas Dzieci

Czego powinno być więcej na portalu ?
Rozrywki dla dzieci on line
Rozrywki dla rodziców on line
Konkursów z nagrodami dla dzieci
Konkursów z nagrodami dla mam
Konkursów z nagrodami dla tatusiów
Inspiracji plastycznych dla dzieci
Żadne z powyższych mnie nie interesują. Szukam tu informacji nie rozrywki.


Kraków | Warszawa | Wrocław | Śląsk | Łódź | Poznań | Lublin | Trójmiasto | Bydgoszcz | Rzeszów | Szczecin

© Copyright by Czas Dzieci - Portal informacyjno-rozrywkowy 2006-2019