Warszawa

Czarnoksiężnik z Krainy Oz
Warszawa

Czarnoksiężnik z Krainy Oz

Przedstawienie Czarnoksiężnik z Krainy Oz wg Lymana Franka Bauma w reżyserii Jarosława Kiliana to przepełniona goryczą opowieść o utopii i zarazem o rzeczywistości, jaka odsłania się za sprawą działań osieroconej Dorotki.

 

Determinacja i odwaga głównej bohaterki, a przede wszystkim miłość być może natchną albo zmienią życie napotkanych na jej drodze istot, którym brakuje wiary i uczuć. Tchórzliwy Lew, Strach na Wróble i Blaszany Drwal, odseparowani od własnych serc, wędrują po omacku, szukając w lęku drogi do prawdy. Dziewczynka zabiera ich w podróż do Szmaragdowego Grodu, pragnąc uzdrowienia dla nich oraz szczęścia dla siebie. Czy uda się jej zdemaskować iluzję, mistyfikację i kłamstwo? Czy przyjaciele uwolnią swoje pragnienia, zajrzą w głąb duszy, spełnią marzenia, nabiorą świadomości i dojrzeją? Czy niewinność, kruchość i autentyczność staną się siłą sprawczą przemiany?

 

Spektaklowi towarzyszą interdyscyplinarne warsztaty dla dzieci W drodze do domu.

Scenariusz na motywach powieści Lymana Franka Bauma  The Wonderful Wizzard of Oz wg wydania Geo. M. Hill Co., CHICAGO NEW YORK 1900.

 

Zadanie dofinansowane przez MKiDN ze środków pochodzących z Funduszu Promocji Kultury w ramach programu Wydarzenia Artystyczne dla Dzieci i Młodzieży.

Wydarzenia w Warszawie

Warto zobaczyć