Warszawa

Poranki i Popołudnia dla Małych Melomanów
Warszawa 3–12 lat

Poranki i Popołudnia dla Małych Melomanów

Serdecznie zapraszamy na cykl dedykowany dzieciom "Poranki i Popołudnia dla Małych Melomanów".

 

Sala Kameralna - ogólne godziny spotkań: 

             

  • 11.00 PORANEK DLA MAŁYCH MELOMANÓW – dzieci młodsze (3-6 lat)
  • 14.00 POPOŁUDNIE DLA MAŁYCH MELOMANÓW – dzieci starsze (7-12 lat)

 

W sezonie 2021/2022, każdy z koncertów jest dwuczęściowy i trwa odpowiednio 75 minut (dzieci młodsze) lub 90 minut (dzieci starsze). Treść i sposób prowadzenia koncertu zmienia się w zależności od wieku słuchaczy. Repertuar jest podobny, przy czym w koncertach dla dzieci starszych pojawiają się dodatkowe utwory.

Karnawał, zwany w Polsce zapustami, to okres liczony od święta Trzech Króli do Środy Popielcowej. Od stuleci jest czasem zabaw i uczt. Nasz karnawałowy koncert pełen będzie rytmów i tańców, estrada zamieni się w ulice przedwojennej Warszawy, aktorami zostaną tancerze, wokalista, instrumentaliści, a także… nasi mali melomani.

 

Dawna Warszawa Tańczy - 13.02.

 

Tej wędrówce po uliczkach i podwórkach, teatrach i kawiarniach, będzie towarzyszyć radosna muzyka na klarnet i fortepian, piosenki przedwojennego kina oraz... skromna dziewczyna, która marzy o wielkiej sławie. Kogo spotka na swojej drodze? Dokąd zmierza? Spotkajmy się w Filharmonii i wspólnie poznajmy jej historię.

 

Więcej informacji na: 

 

Podróże małe i duże - 13.03.

Jeśli lubicie pełne przygód wyprawy w nieznane, to zachęcamy Was, byście wybrali się do gmachu Filharmonii. Chcielibyśmy zabrać Was w podróż pełną poezji i muzyki – na wędrówkę po lądach i oceanach wyobraźni. Wraz z aktorem oraz instrumentalistami przeniesiemy się do odległych miejsc, gdzie czekać na nas będzie wiele niespodzianek – zaskakujące zwroty akcji i korowód nietuzinkowych, barwnych postaci. W programie koncertu znalazły się wiersze Jana Brzechwy, Juliana Tuwima, Ludwika Jerzego Kerna oraz Danuty Wawiłow. Towarzyszyć im będą gitarowe i fortepianowe kompozycje polskich i zagranicznych twórców. Pakujmy więc plecaki i ruszajmy! Ahoj, przygodo!

 

Więcej informacji na: 

 

Poznajcie pana Händla - 10.04.

„Dawno, dawno temu, gdzieś daleko stąd, żył chłopiec, co kochał muzykę…” To nie baśń, lecz słowa piosenki opowiadającej o jednym z największych muzyków wszystkich czasów, który, podobnie jak wielu baśniowych bohaterów, wiele podróżował, a swoje szczęście i sławę znalazł daleko od domu i ojczyzny, na królewskim dworze. Czym nasz bohater podbił serce władcy i jego poddanych? Jakimi pomysłami zachwycał i zaskakiwał swoich słuchaczy? Czy na wielkiej wyspie czekało go życie usłane różami, czy miewał także wrogów? Które z napisanych przez niego melodii zostały z nami do dzisiaj?
Posłuchajcie opowieści sprzed trzystu lat i poznajcie dzięki niej prawdziwego artystę i jego niezwykłe życie… Poznajcie pana Händla!

 

Więcej informacji na: 

 

Przystanek: Francja - 08.05.

W maju proponujemy małym melomanom muzyczną wycieczkę, podczas której zatrzymamy się na przystanku „Francja” i przypatrzymy się z bliska tamtejszym rarytasom – zajrzymy do kuchni, do salonu mody, do wytwórni perfum i na pokaz fechtunku. Spróbujemy zastanowić się, na czym polega fenomen pochodzącej z Francji muzyki, czym różni się ona od muzyki innych krajów i dzięki czemu tak łatwo jest ją rozpoznać. Naszymi przewodnikami będą instrumenty dęte – flet i akordeon wraz z gitarą i perkusją. Ich brzmienie przeniesie nas nad Sekwanę, na skąpane w słońcu Lazurowe Wybrzeże i owiane chłodnym północnym wiatrem równiny i wzgórza Normandii.

 

Więcej informacji na:

 

Piosenki z kapelusza - 29.05.

Czy byliście kiedyś z rodzicami na występie magika, iluzjonisty? Jeśli tak, to pewnie wiecie, że potrafi on – ku zaskoczeniu publiczności – wydobyć z pustego cylindra różne przedmioty, a nawet gołębia lub królika. Artyści naszego koncertu wyczarują z kapelusza… słoneczne piosenki, pełne ciepła i radości! Swingujące rytmy i jazzowe frazy sprawią, że uśmiechy na pewno pojawią się na Waszych twarzach. W programie znajdą się utwory z repertuaru Andrzeja Zauchy, a także inne przeboje muzyki popularnej i rozrywkowej. Nie zabraknie również piosenek Ewy Chotomskiej, czyli słynnej kiedyś Ciotki Klotki. W drugiej części koncertu wokalistom oraz zespołowi instrumentalnemu towarzyszyć będą młodzi i „głośni” muzycy orkiestry dętej. Korzystając z ich obecności na estradzie, przybliżymy młodym słuchaczom zagadnienia związane z historią i budową instrumentów dętych blaszanych oraz drewnianych. Oj, będzie się działo!

 

Więcej informacji na:

 

Na koncerty zaprasza PGE Polska Grupa Energetyczna – Mecenas cyklu koncertowego Poranki i Popołudnia dla Małych Melomanów.

Wydarzenia w Warszawie

Warto zobaczyć