W mieście » Wydarzenia dla dzieci » Nowinki » Zapraszamy na Festiwal Literatury dla Dzieci


Zapraszamy na Festiwal Literatury dla Dziecipowiększ

Zapraszamy na Festiwal Literatury dla Dzieci

Wpis archiwalny
Patronat CzasDzieci.pl
Dzieci od 3 roku

Początek festiwalu tuż-tuż, to ostatnia chwila na zapisy!

 

Przyjmujemy je pod adresem rejestracja@fldd.pl lub pod numerem telefonu 605 54 04 94. By dokonać rezerwacji indywidualnej należy podać imię, nazwisko i wiek dziecka, oraz imię, nazwisko i numer telefonu opiekuna. Grupy prosimy o podanie imienia i nazwiska opiekuna, liczebności grupy i wysłanie zeskanowanych, podpisanych i opieczętowanych przez dyrektora lub kierownika placówki zgłoszeń drogą mailową.

 

Uprzejmie prosimy o mailowe lub telefoniczne potwierdzenie rezerwacji na 7 dni przed terminem wydarzenia.

 

Wtorek, 19 maja

 

19:00-20:00 Czytanki po zmroku w ramach Europejskiej Nocy Literatury - czyta Prezydent Miasta Gdańska Paweł Adamowicz, Gabinet Prezydenta (4-7 lat)

 

W czasie tegorocznej edycji Festiwalu Literatury dla Dzieci ruszamy w podróż po świecie tropem bajek. Dzieci będą miały okazję poczuć się jak mieszkańcy innych części świata: posłuchać bajek, pobawić się i posmakować lokalnych specjałów.

 

Środa, 20 maja

 

11:00-12:30 Teatr Uszyty – przedstawienie Kto tam, Scena Teatralna NOT (2-5 lat)

 

Mały, niebieski Zajączek - główny bohater przedstawienia, wprowadza najmłodszego widza w magiczny świat teatru lalek i niezwykłych dźwięków. Stworzony na oczach dzieci Zajączek, nie chce być sam, pragnie poznać inne zwierzęta, by się z nimi zaprzyjaźnić. Ale czy mu się to uda? Przekonajcie się sami.

 

11:00-14:00 Współczesne książki dla dzieci - minikonferencja dla nauczycieli przedszkolnych, wczesnoszkolnych i bibliotekarzy, Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka w Gdańsku

 

Spotkanie dla nauczycieli i bibliotekarzy, którzy interesują się współczesnymi trendami w literaturze dla najmłodszych i chcą ją promować w innowacyjny sposób.

 

Prelegenci:

  •     Anna Kaszuba-Dębska
  •     Szymon Kloska
  •     Marta Maksymowicz
     

16:00-17:30 Warsztaty z mistrzami ilustracji - Tomasz Samojlik, Gdańska Galeria Güntera Grassa (4-7 lat)

 

Tomasz Samojlik to twórca komiksów i książek dla dzieci, w których stara się przybliżyć młodym odbiorcom tajemnice natury. Wielu z wykreowanych przez niego bohaterów już poprzez same swoje imiona zdradza przynależność do świata puszczy. Są wśród nich żubrek Pompik i żubr Żorż, wilk Ambaras, wyderka Salwinka, czy maleńka ryjówka Dobrzyk. Jeżeli lubicie przygody na łonie przyrody - przyjdźcie koniecznie.


Czwartek, 21 maja

 

11:00-12:30 Teatr Uszyty – premiera spektaklu Dong co ma świecący nos, Scena Teatralna NOT (5-105 lat)

 

Dong co ma świecący nos to oparty na wierszach Edwarda Leara spektakl pełen lirycznych, dowcipnych i nonsensownych sytuacji, wplecionych w historię miłości Donga do pewnej Panny, z szumem morza w tle. Istotną rolę stanowi budowana na oczach widza scenografia, a całość dopełnia niezwykła muzyka. Wypłyńcie razem z nami naszym dziurawym sitem, na morze pełne wyobraźni. Spektakl dla widzów od lat pięciu do stu pięciu!


12:00-13:30 Wędrując po niebie z Janem Heweliuszem - spotkanie z Anną Czerwińską-Rydel, Instytut Kultury Miejskiej (9-14 lat)

Czy wiecie, jak nazywała się pierwsza kobieta-astronom? A może słyszeliście kiedyś nazwisko Elżbiety albo Jana Heweliuszów? Ci słynni siedemnastowieczni gdańszczanie staną się inspiracja do rozmowy i zabawy. Polecamy i spotkanie, i książkę - ilustracje i projekt graficzny Marty Ignerskiej zwyciężyły w plebiscycie polskiej sekcji IBBY " Najpiękniejsza książka roku 2014"!


19:00-20:00 Czytanki po zmroku w ramach Europejskiej Nocy Literatury, Gdańska Pijalnia Czekolady Czekoladowy Młyn (4-7 lat)

 

Tym razem scenerią Czytanek po zmroku stanie się Czekoladowy Młyn. W jego wyjątkowych wnętrzach nawet zwykłe historie zabrzmią magicznie, a co dopiero te, które dla Was przygotowaliśmy.

 

W czasie tegorocznej edycji Festiwalu Literatury dla Dzieci ruszamy w podróż po świecie tropem bajek. Dzieci będą miały okazję poczuć się jak mieszkańcy innych części świata: posłuchać bajek, pobawić się i posmakować lokalnych specjałów.

Piątek, 22 maja

 

12:00-13:30 Magiczne Drzewo Andrzeja Maleszki - spotkanie i warsztaty aktorskie z autorem, Dom Harcerza w Gdańsku, sala widowiskowa (9-14 lat)

 

Interaktywne spotkanie z twórcą Magicznego Drzewa. Andrzej Maleszka - autor i reżyser tego znanego cyklu będzie rozmawiał z czytelnikami o tworzeniu filmu i powieści, o nowych pomysłach i niezwykłych cyfrowych ilustracjach. Pokaże też jak pracuje z młodymi aktorami w filmie Magiczne Drzewo. Dzieci będą mogły zaprezentować na scenie aktorskie możliwości i wcielić się w postaci z książki. Spotkaniu towarzyszyć będzie pokaz multimedialny związany z powieścią.


19:00-20:00 Czytanki po zmroku w ramach Europejskiej Nocy Literatury, Księgarnia w Teatrze (4-7 lat)

 

W czasie tegorocznej edycji Festiwalu Literatury dla Dzieci ruszamy w podróż po świecie tropem bajek. Dzieci będą miały okazję poczuć się jak mieszkańcy innych części świata: posłuchać bajek, pobawić się i posmakować lokalnych specjałów.


Sobota, 23 maja

 

11:00-15:00 Magia Literatury - gra miejska, rozpoczęcie przed budynkiem Instytutu Kultury Miejskiej (bez ograniczeń wiekowych)

 

Zapraszamy do udziału w wyjątkowej grze miejskiej po gdańskich zakamarkach. Szczegóły już wkrótce!


11:30-14:00 Ostry Dyżur Literacki, Taras przed Instytutem Kultury Miejskiej (bez ograniczeń wiekowych)

 

Ostry Dyżur Literacki, czyli złoty środek w postaci fenomenalnej książki! Jeżeli dolega Wam ból z powodu rozstania z właśnie przeczytaną lekturą albo cierpicie na wyjątkowo dotkliwą miłość do słowa pisanego, zapraszamy do naszego festiwalowego centrum pomocy literackiej. Nasi eksperci przeprowadzą profesjonalny wywiad, przepiszą receptę i zalecą spożycie "pigułki mądrości". Pomagamy wszystkim molom książkowym!

 

12:00-12:30 W samo południe - otwarcie muralu według projektu Tomasza Lwa Leśniaka, Plama Gdański Archipelag Kultury (bez ograniczeń wiekowych)

 

Tomasz Lew Leśniak - rysownik, animator i twórca komiksowy, laureat Grand Prix Międzynarodowego Festiwalu Komiksu i Gier w Łodzi w 1999 roku za cykl o jeżu Jerzym. Obecnie pracuje jako reżyser serialu animowanego dla dzieci na podstawie własnych komiksów z serii Tymek i Mistrz. Zapraszamy na otwarcie wyjątkowego muralu jego autorstwa!


12:00-13:30 Bromba i filozofia - spotkanie z Maciejem Wojtyszko, Instytut Kultury Miejskiej (8-12 lat)

 

Reżyser teatralny, filmowy i telewizyjny, pisarz, autor sztuk, komiksów i filmów animowanych oraz przede wszystkim książek dla dzieci. Pomysłodawca Bromby, która od wielu lat zajmuje się myśleniem. Mogłoby się wydawać, że myślenie o myśleniu nie ma sensu. Niestety, okazuje się, że bez myślenia o myśleniu sensu jest jeszcze mniej, a może nawet wcale.

 

13:30-14:30 Mistrzowie komiksu: Rafał Skarżycki i Tomasz Lew Leśniak - spotkanie autorskie, Dom Harcerza w Gdańsku, sala widowiskowa (7-10 lat)

 

Kto powiedział, że dziesięć lat to najlepszy wiek na przygodę? Jędrek to koleś, z którym nie grozi Wam tylko jedno: nuda! Za to wszystko inne jest bardzo prawdopodobne. Lepiej miejcie się na baczności!

 

17:00-18:00  Jerz Igor – koncert na zakończenie festiwalu w Gdańsku, Dom Harcerza w Gdańsku, sala widowiskowa (3-83 lat)


Jerz Igor to projekt muzyczny czołowych przedstawicieli sceny muzyki alternatywnej – Jerzego Rogiewicza i Igora Nikiforowa. Ten zespół to rewolucyjne podejście do muzyki dla dzieci. To muzyka, która szanuje młodego słuchacza. To wspaniale napisane, popowe kołysanki dla dzieci od lat 3 do 83. Jerz Igor to także kreatywne i interaktywne koncerty grane na żywych instrumentach i zapraszające młodego słuchacza do wspólnego muzykowania, poszerzające jego muzyczne horyzonty i pobudzające wyobraźnię.

 

Zapraszamy serdecznie!

Wpis archiwalny

organizator: Fundacja Czas Dzieci, Café Szafé


Lubisz CzasDzieci.pl?
KOMENTARZE:

Napisz komentarz, pomóż innym, opiniuj treści
Treść:
Maksimum 1500 znaków.
Imię:
Kod z obrazka:
Interesują mnie terminy:
Wiek dziecka:
Interesują mnie wydarzenia z kategorii »
Jak oswoić dziecko z wodą?

Jak oswoić dziecko z wodą?

Wiele dzieci boi się wody. Z takim zachowanie trudno sobie poradzić planując urlop nad morzem czy nad jeziorem. Jak pomóc maluchowi oswoić się z głębszą wodą niż ta w wannie?  

Kolejowe ABC

Kampania Kolejowe ABC to ogólnopolska kampania informacyjno -edukacyjna z zakresu bezpieczeństwa kolejowego.  

Nowinki

Cudowne dzieci i muzyka - czyli o tym, czego nie można zmarnować

Cudowne dzieci i muzyka - czyli o tym, czego nie można zmarnować

Zacznę dość odważnie, bo zamiast wstępu do cyklu artykułów o muzyce i dzieciach zaproponuję czytelnikom eksperyment. Wyobraźmy sobie...  
2017 w kinie - 10 filmów dla dzieci, które trzeba zobaczyć!

2017 w kinie - 10 filmów dla dzieci, które trzeba zobaczyć!

Rok 2017 w kinie zapowiada się co najmniej interesująco! Specjalnie dla Was wybraliśmy familijne filmy, które po prostu trzeba zobaczyć....  
Jak pomóc dziecku przełamać lęk?

Jak pomóc dziecku przełamać lęk?

Chyba nie ma na świecie dziecka, które by się choć raz czegoś nie bało. Strach jest normalną reakcją na to co nieznane.  

Młodzież czyta: Dystopie

Młodzież czyta: Dystopie

Młodzież czyta: Dystopie

W kolejnej odsłonie ?polecanek? dla młodzieży chciałabym zwrócić uwagę na konkretny rodzaj książek. Mianowicie ? Antyutopie. Wiele tytułów z tego gatunku jest powszechnie znanych i doczekało...  

W domu z dzieckiem

Uczucia Gucia1 Gry Nasza Księgarnia1 Książka dla malucha - Zielona Sowa1 Ekorodzice1 Książki dla dzieci1

Sonda – Czas Dzieci

Jakich treści brakuje na portalu?
Porad dotyczących wychowania dzieci 0-2
Porad dotyczących wychowania dzieci 3 - 6
Porad dotyczących wychowania dzieci 7 - 9
Porad dotyczących wychowania dzieci 10 - 12
Porad dotyczących radzenia sobie z nastolatkami
Nie szukam tu porad dotyczących wychowania dzieci
Nie szukam w ogóle żadnych porad


Kraków | Warszawa | Wrocław | Śląsk | Łódź | Poznań | Lublin | Trójmiasto | Bydgoszcz | Rzeszów | Szczecin

© Copyright by Czas Dzieci - Portal informacyjno-rozrywkowy 2006-2019