Trójmiasto

Zapraszamy na Festiwal Objazdowych Teatrów Lalkowych Młodego Widza FOTEL 2021!
Ogólnopolska Spektakl

Zapraszamy na Festiwal Objazdowych Teatrów Lalkowych Młodego Widza FOTEL 2021!

od 23 września do 24 września 2021
Wpis archiwalny

Przyjęta rok temu i ciesząca się dużą popularnością formuła online, z uwagi na pandemię, będzie kontynuowana również w tym roku. Zapraszamy małych i dużych, rodziców z dziećmi i nauczycieli z uczniami na wyjątkowe spotkania z teatrem lalkowym.


W dniach 23 – 24 września zsiądźcie wygodnie przed komputerami lub telewizorami i dajcie się przenieść do świata kukiełek, pacynek, marionetek i jawajek. Bawcie się i wzruszajcie. A przy okazji – chłońcie nietuzinkową wiedzę, bo, poza profesjonalnymi widowiskami teatralnymi, przygotowaliśmy dla Was warsztaty artystyczne, a także spotkania z aktorami teatralnymi i twórcami lalek. Do zobaczenia na www.festiwajuszkowo.pl oraz na Facebook/ Festiwal FOTEL

 

 

Magdalena Kołodziejczak

WÓJT GMINY PRUSZCZ GDAŃSKI

Skupiający wędrownych aktorów teatru lalki i popularyzujący ich nietuzinkowy dorobek Festiwal FOTEL w gminie Pruszcz Gdański jest wydarzeniem absolutnie wyjątkowym. Przez pierwsze trzy lata gościliśmy aktorów, lalkarzy, mieszkańców i turystów w malowniczo położonym Juszkowie. Rok temu, z racji pandemii, przenieśliśmy się do Internetu. Nie mogliśmy przecież pozbawić dzieci wyczekiwanych spotkań z teatrem! Zresztą, mądrości płynące z bajek i legend przemawiają nie tylko do dzieci. Często dopiero my, dorośli, jesteśmy w stanie docenić mądrość z nich płynącą. Dlatego zapraszam na FOTEL online całe rodziny!

 

 

 

Grzegorz Antoni Cwaliński

DYREKTOR FESTIWALU FOTEL

Rok temu, kiedy cały świat stanął w obliczu pandemii, zdecydowaliśmy się na przeprowadzenie Festiwalu w Internecie. Zainteresowanie teatrem online przerosło nasze najśmielsze oczekiwania. Ponad 200 tysięcy widzów i setki nadesłanych zdjęć, z których bije radość z oglądania naszych spektakli, to satysfakcja i najlepsza nagroda za podjęty trud. W tym roku, z racji wciąż trwającej pandemii, postanowiliśmy ponownie zaprosić widzów przed ekrany komputerów i telewizorów. Liczę jednak, że za rok, tak jak przed dwoma, trzema i czterema laty, spotkamy się znów w malowniczym Juszkowie.

 

 


Program Festiwalu FOTEL 2021


23.09 /czwartek/

  • 9:00   - „Złota ryba” - Teatr i Fundacja Zaułek
  • 10:00 - „O Piecuchu Najwspanialszym” - Teatr Barnaby
  • 11:00 - warsztaty online
  • 18:00 - „Szary i Ruda” - Teatr Barnaby
  • 19:00 - „Pan Mniam Mniam” - Trupa Pana Wnuka

 

24.09 /piątek/

  • 9:00   - „Mój przyjaciel pies” - TeatRyle
  • 10:00 - „Fintikluszki - folkowe okruszki” - Teatr Małe Mi
  • 11:00 - warsztaty online
  • 18:00 - „Historia starego kredensu” - Teatr i Fundacja Zaułek
  • 19:00 - „Mam emocje” - Teatr Lalki i Aktorki

 

V Festiwal Objazdowych teatrów Lalkowych Młodego Widza FOTEL 2021 otrzymał dofinansowano ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu w ramach programu Narodowego Centrum Kultury Kultura Interwencje 2021.

Miejsce wydarzenia:
Online
Organizator:

Festiwal Objazdowych Teatrów Lalkowych Młodego Widza Online

Wydarzenia w Trójmieście

Warto zobaczyć