Trójmiasto

Jasiek i Małgośka, czyli uważaj, Robaczku!
Trójmiasto Spektakl od 4 roku

Jasiek i Małgośka, czyli uważaj, Robaczku!

od 30 października do 31 października 2020

Jasiek i Małgośka idą przez las do szkoły. Co się wydarzy po drodze? Jakie niebezpieczeństwa na nich czekają i jak sobie z nimi poradzą? I czy wszystko skończy się dobrze?

 

„Jasiek i Małgośka, czyli uważaj, robaczku!” to autorskie przedstawienie aktorów Teatru Miniatura – Magdaleny Żulińskiej i Piotra Kłudki – przygotowane w ramach Sceny Inicjatyw Aktorskich. Żartobliwa opowieść dla dzieci od 4 lat nawiązuje do znanej baśni braci Grimm, ucząc dzieci samodzielności, a jednocześnie ostrożności.

Stałym elementem kończącym każdy pokaz spektaklu jest spotkanie z pedagogiem z gdańskiej Straży Miejskiej.

 

Umundurowany funkcjonariusz rozmawia z dziećmi o podstawowych zasadach bezpieczeństwa. Odnosząc się do konkretnych scen przedstawienia, przypomina najmłodszym, jak powinni się zachować, gdy zaczepia ich obca osoba, co robić w przypadku kontaktu z agresywnym zwierzęciem oraz o czym trzeba pamiętać na ulicy, by nie narażać się na niebezpieczeństwo.

 

Funkcjonariusze z Referatu Profilaktyki Straży Miejskiej w Gdańsku mają duże doświadczenie w przekazywaniu maluchom wiedzy o bezpieczeństwie. Od lat realizują w szkołach, przedszkolach i innych placówkach oświatowych liczne programy profilaktyczne (m.in. „Bezpieczne dzieciństwo”, „Postępowanie ze zwierzętami” oraz „Autochodzik – bezpieczeństwo w ruchu drogowym dla najmłodszych”). Jednak na deskach profesjonalnego teatru jest to ich debiut.

Miejsce wydarzenia:
ul. Grunwaldzka 16, 80-236 Gdańsk
Organizator:

Miejski Teatr MINIATURA

ul. Grunwaldzka 16, 80-236 Gdańsk
tel.: 0 58 341 12 09

Wydarzenia w Trójmieście

Warto zobaczyć