Trójmiasto

Ubierz Słupka czyli akcja na Dzień Dziecka!
Trójmiasto, Gdynia Impreza plenerowa

Ubierz Słupka czyli akcja na Dzień Dziecka!

Gdynia rodzinna zaprasza trzysta chętnych rodzin do udziału w niezwykłej, zdystansowanej zabawie artystycznej pt. "Ubierz słupka czyli akcja na Dzień Dziecka".

 

"To jest nie lada wyzwanie dla nas wszystkich - spędzić fantastyczny, kolorowy i wesoły Dzień Dziecka zachowując dystans i jednocześnie prawo do radości i zabawy z tej okazji. Poszukujemy rodzin, które chcą z nami wziąć udział w tym niezwykłym wydarzeniu. Wspólnie z okazji Dnia Dziecka ubierzemy słupki z placu Kaszubskiego i ulicy Świętojańskiej. Wierzę, że młodzi gdynianie wymyślą fantastyczne ubranka, a miasto tego dnia, czyli 1 czerwca będzie prawdziwie wesołym miasteczkiem." - do akcji plenerowej zaprasza Beata Szadziul, z Gdyni Rodzinnej.

 

 

Zasady są proste:

  • Zgłaszacie się do projektu - przez formularz na evenea.pl - poszukujemy 300 rodzin!
  • Dostajecie swój słupek i wytyczne (zasady, wymiary, dokładną informację jakie materiały można zastosować do uszycia, wydziergania, wycięcia, sklejenia ubranka dla swojego słupka). Ubranka muszą dać się łatwo założyć i łatwo zdjąć. Nie mogą też zostać na słupkach plamy i ślady naszego szaleństwa ;)
  • W domach projektujecie ubranka dla słupka.Projekty graficzne przesyłacie do nas na adres rodzina@gdynia.pl - to ważne i potrzebne do dokumentacji i zatwierdzenia zaproponowanych materiałów.
  • Wspólnie w domach wykonujecie ubranko dla słupka. Wiemy, że to pracochłonne zadanie, dlatego macie na to aż 19 dni!
  • Nadajecie słupkowi imię! To bardzo ważne zadanie.
  • 31 maja - w niedzielę - macie cały dzień na ubranie swojego słupka tak, by był gotowy na 1 czerwca czyli Dzień Dziecka!
  •  

 

Na Facebook/GdyniaRodzinna będziemy na bieżąco publikować inspiracje, które pomogą w projektowaniu i wykonaniu ubranek. Zamieścimy także filmik jak wykonać przykładowe ubranko. Zainspirujemy i podpowiemy.

 

Wsparciem merytorycznym oraz opieką artystyczną nad uczestnikami projektu zajmie się Aleksandra Bankowska z Halo Kultura.

A pierwszego czerwca, w Dzień Dziecka, ulica Świętojańska i plac Kaszubski będą wyglądać fantastycznie - kolorowo i wesoło. Czyli tak jak chcemy, żeby wyglądało nasze miasto - zwłaszcza w Dzień Dziecka. Dzięki temu gdynianie idący do pracy uśmiechną się od ucha do ucha, bez względu na wiek. Dzieci pójdą na spacer i zrobią fantastyczne zdjęcia ubranym w najróżniejsze stroje słupkom. Ten dzień ma szansę dzięki Wam być wesołym świętem w Gdyni.

 

Miejsce wydarzenia:
Gdynia
Organizator:

Gdynia Rodzinna

Wydarzenia w Trójmieście

Warto zobaczyć