Trójmiasto

Ferie zimowe w duchu zero waste
Trójmiasto, Gdańsk Zapisy

Ferie zimowe w duchu zero waste

20 stycznia 2020
Wpis archiwalny

Tworzenie trójwymiarowej książki z niepotrzebnych skrawków materiałów, elementów odzieży czy druków lotnych, szycie breloków inspirowanych zwierzętami ukrytymi na gdańskich kamienicach, robienie wielkoformatowych autoportretów z recyclingu czy budowanie kamieniczek z kartonu – to propozycje warsztatów Instytutu Kultury Miejskiej na ferie zimowe 2020.

 

Obowiązują zapisy, koszt pojedynczych zajęć to 10 zł.

- Zimowe warsztaty w IKM poprowadzimy w duchu zero waste. Będziemy wykorzystywać przedmioty, które często traktujemy już jako śmieci. Spróbujemy nadać im drugie życie, jednocześnie poznając i inspirując się niezwykłymi historiami i zakamarkami Gdańska opowiada Joanna Raftopulos z Instytutu Kultury Miejskiej.

 

Warsztaty odbywają się dwa razy w tygodniu, w poniedziałki (13.01 i 20.01) i środy (15.01 i 22.01) i trwają 4 godziny. Przeznaczone są dla dzieci w wieku 8 – 13 lat. Obowiązują zapisy: https://evenea.pl/event/feriezimoweikm/. Koszt: 10 zł/zajęcia. Miejsce: Instytut Kultury Miejskiej, ul. Długi Targ 39/40.

 

20 stycznia, godz. 10.00 – 14.00, Portret Młodych Gdańszczan i Gdańszczanek

W dobie cyfryzacji i multimediów „selfie” towarzyszy nam na co dzień jako autoprezentacja, którą możemy zobaczyć w mediach społecznościowych. Uczestnicy warsztatów dowiedzą się w jaki sposób dawniej kreowało się własny wizerunek i kto mógł sobie na to pozwolić. Na wybranych przykładach dowiedzą się co poszczególne atrybuty miały podkreślić i przyrównają je z dzisiejszymi. Młodzi ludzie mają dzisiaj świadomość katastrofy ekologicznej oraz potrzeby ochrony środowiska. Na zajęciach stworzą wielkoformatowe autoportrety wykorzystując do tego materiały z recyklingu. Poprzez zabawę wykreowany zostanie obraz młodych gdańszczan i gdańszczanek dbających o naturę.

 

22 stycznia, godz. 10.00 – 14.00, Gdzie mieszkała Panienka z okienka?

IKM zaprasza na magiczną podróż po dawnym Gdańsku.  Dzieci wykorzystają wszystkie zmysły - słuch, wzrok, dotyk, zapach, smak - by stworzyć własną, gdańską kamieniczkę! Czy będą bajkowe, czy nieco bardziej realne, czy kolorowe i magiczne – zależy od młodych artystów. Być może uda się im stworzyć właśnie taką, w której zamieszkałaby Panienka z okienka? Do stworzenia prac wykorzystane zostaną m.in. niepotrzebne kartony, gazety, czasopisma. Zajęcia rozpoczną się od krótkiego spaceru, podczas którego uczestnicy przyjrzą się uważnie kamieniczce, z której spoglądała na Gdańszczan piękna Panienka.

Miejsce wydarzenia:
ul. Długi Targ 39/40
80-830 Gdańsk
Organizator:

Instytut Kultury Miejskiej w Gdańsku

ul. Długi Targ 39/40
80-830 Gdańsk
tel.: 58 760 72 16

Wydarzenia w Trójmieście

Warto zobaczyć