Trójmiasto

Kiermasz mikołajkowy, seminarium i wystawa "Dwa światy"
Trójmiasto, Gdańsk Inne

Kiermasz mikołajkowy, seminarium i wystawa "Dwa światy"

6 grudnia 2019
Wpis archiwalny

6 grudnia, od godziny 11:00 do 14:00 w holu głównym Narodowego Muzeum Morskiego, przy ul. Ołowianka 9-13, będzie można nabyć rękodzieła artystów-podopiecznych Fundacji „Sprawni Inaczej”: ceramikę, figurki, stroiki i kartki bożonarodzeniowe.


Tego dnia odbędzie się też seminarium „Niepełnosprawni wśród nas”, podczas którego eksperci różnych dziedzin, pracujący z osobami niepełnosprawnymi podzielą się swoją wiedzą i doświadczeniem. Dzień później rusza wystawa „Dwa światy”, na której widać ogromną wyobraźnię, wrażliwość artystyczną i niebanalne pomysły artystów działających w ramach Fundacji „Sprawni Inaczej”.


Kiermasz będzie niepowtarzalną okazją do nabycia oryginalnych i kolorowych prezentów świątecznych, a dochód ze sprzedaży upominków przeznaczony zostanie na działalność Fundacji „Sprawni Inaczej”.
Każdy twór rękodzielniczy jest niepowtarzalny. Nie da się zrobić dwóch takich samych rzeczy ręcznie. Zawsze będą one od siebie różne - to ogromna zaleta, bo przecież każdy chce mieć coś niebanalnego podkreśla Kamila Jezierewska z Działu Edukacji NMM.


Seminarium
Na czym polega „dobra współpraca” z osobami o różnych rodzajach i stopniach niepełnosprawności? Jak niwelować przeszkody i bariery w życiu osób niepełnosprawnych? Na czym polega terapia zajęciowa? Czego osoby „zdrowe” uczą się od osób niepełnosprawnych i czy w ogóle trzeba stosować pojęcie „niepełnosprawności”? Te i inne zagadnienia poruszane będą na seminarium „Niepełnosprawni wśród nas” w Spichlerzach na Ołowiance, 6 grudnia 2019 roku. Eksperci z fundacji i stowarzyszeń, pedagodzy i muzealnicy, pracujący z osobami niepełnosprawnymi, podzielą się swoim doświadczeniem i wiedzą. Osoby zainteresowane informacją o seminarium prosimy o kontakt z Działem Edukacji pod adresem: edukacja@nmm.pl, z dopiskiem „Seminarium”.
Wystawa


Od 7 grudnia do końca marca Narodowe Muzeum Morskie zaprasza również do zwiedzania wystawy „Dwa światy”, na której widać ogromną wyobraźnię, wrażliwość artystyczną,i niebanalne pomysły Artystów działających poprzez Fundację „Sprawni Inaczej”.
Wystawa „Dwa Światy”, której towarzyszy Seminarium, jest związana z 30-leciem istnienia Fundacji „Sprawni Inaczej”, z którą Narodowe Muzeum Morskie w Gdańsku współpracuje od lat. Ceramika, instalacje, bajecznie kolorowe obrazy to efekt wytężonej pracy Artystów – Podopiecznych Fundacji.

Miejsce wydarzenia:
ul. Ołowianka 9-13
Gdańsk
Organizator:

Narodowe Muzeum Morskie

ul. Ołowianka 9- 13, Gdańsk
tel.: 58 301 86 11

Wydarzenia w Trójmieście

Warto zobaczyć